1.1.Nastoyaschaya длъжностна характеристика се определят правата, отговорностите и задълженията на фармацевта _____________________ (по-нататък - "дружеството").

1.3.Farmatsevt приема поста и бе отстранен от него със заповед на ръководителя на институцията.

1.4.Farmatsevt трябва да знаете:

-технологията на производство на лекарства в аптеката, правилата за тяхното съхранение и дистрибуция;

-правила за работа;

-Основи на икономиката и на принципите на фармацевтичната услуга;

-България закони и други нормативни правни актове по въпросите на фармацията;

-основите на фармацевтичния бизнес;

-диапазон на лекарства и медицински продукти;

-CPR и първа доболнична помощ;

-правила и разпоредби за защита на труда, безопасност, хигиена на труда и противопожарна охрана.

2. Задължения

2.1.Provodit контрол на качеството на лекарствата за производство на етапи, транспортиране, съхранение и продажба.

2.2.Osuschestvlyat ваканция направена в аптеката и завърши фармацевтични продукти и медицински изделия.

2.3.Provodit договорености за предоставяне на наркотици от населението (формирането на търсенето на лекарства и медицински продукти, определянето на изискванията, изготвяне на заявление за поръчка лекарства).

2.4.Uchastvovat в приемането на продукта, неговото разпределение в местата за съхранение.

условия за съхранение 2.5.Obespechivat на лекарства и медицински изделия в съответствие с техните физико-химични свойства и съхранение на приложимите правила.

2.6.Izgotavlivat медикаменти позволяват условията на процеса в аптеките и фармацевтичните компании.

2.7.Osuschestvlyat рационална организация на труда.

2.8.Provodit здравно образование и информация сред населението на лекарства и медицински изделия, тяхната употреба и съхранение у дома.

2.9.Okazyvat първа помощ в спешни случаи.

2.10.Opredelyat валидност на рецептата / претенциите / (съгласието на пациента с предписаната доза г. съвместимост на съставките) за различни лекарства, включително Отровни и силен, като се вземат предвид съществуващите изисквания за тяхното освобождаване.

2.11.Vypolnyat изисквания на здравословни условия на труд, безопасност, пожарна безопасност и хигиена на труда.

2.12.Okazyvat съвети опаковчик за опаковане на лекарства.

2.13.Osuschestvlyat контролира единични дневни дози и списъци на лекарства А и В, изчисляване на общото тегло и обем на лекарството и някои от съставките по тегло, обем и на капки, контрол на годност на лекарства.

2.14.Obespechivat, за фармацевтичната съответствие и санитарно-хигиенен режим, който на работното място.

2.15.Oformlyat документация за фармацевтичната дейност, рационалното използване на производствено оборудване, инструменти, устройства, малки машини, електронни компютри и компютърна техника.

2.16.Soblyudat морални и законови стандарти за професионална комуникация.

3.1.Vnosit предложения пред ръководството за подобряване на достъпността и качеството на медицинските грижи.

3.2.Imet достъп до информацията, необходима за качествено изпълнение на функционалните задължения среда фармацевтичен персонал.

3.3.Sovershenstvovat система организация на труда среда фармацевтична персонала въз основа на най-добрите практики, нови технологии.

3.4.Prinimat присъства на срещи, конференции, секции фармацевтични асоциации.

Фармацевтът е отговорен за:

производителност 4.1.Nedolzhnoe или невъзможност да изпълняват задълженията си, произтичащи от този длъжностна характеристика в съществуващото трудово законодателство в рамките на България.

4.2.Pravovye нарушения, извършени в хода на своята дейност смисъла на действащото административно, наказателно и гражданско право в рамките на България.

4.3.Prichinenie материални щети в съществуващото трудово и гражданско право в рамките на България.

Ръководител на структурно звено: __________________ _____________

(Подпис) (име, инициали)

С инструкция е запознат,