Клуб мачове от една държава в финала на Шампионската лига на УЕФА

В старите дни, когато именуване на главния европейския конкурс е напълно в съответствие с неговото съдържание, среща във финалите на два отбора от една и съща страна теоретично би могла да лиши случи. За тази цел, която в момента е на трофея не е да спечели шампионата и страната си, за да стигнат до финала в същото време националният победител в шампионата.

Въпреки това, такова събитие не се е случило. Но след това, след като в полза на богатите клубове в Шампионската лига от най шампионите останаха малцинство, тази вероятност е увеличил значително.

Финали на екипите на Шампионската лига от една и съща страна

"Реал" - "Валенсия"

Символично, неизбежното се случи в последната година на новото хилядолетие, единственото място във финала на Испания бе предварително гарантирана - три от клуба достигна полуфинал на страната плюс Мюнхен "Бавария".

Що се отнася до мача, "Реал" се понижи повече. В края на първото полувреме, Фернандо Мориентес откри резултата в средата на втората Стив Makmanaman действително се на всички въпроси, но в 75-ата минута, Раул постави крайната точка - 3: 0.

"Милан" - "Ювентус"

Следващата среща е италиански, а в полуфиналите за пореден път е имало три отбора от една и съща страна. "Милан" за сметка на головете в "чужденец" на "Сан Сиро" победи сънародниците на "Интер" в "Madonnina дербито." и "Ювентус" е по-силна от "Реал".

В последния мач на "Олд Трафорд" завършиха при нулево равенство, а в престрелката играчи наказателни "старата дама" направи една грешка повече. После удари решителен удар Андрий Шевченко.

"Манчестър Юнайтед" - "Челси"

Само финала на Шампионската лига, който се проведе в Москва, е противопоставянето на английските клубове. И отново на сцената на полуфиналите имаше три отбора от една и съща страна, този път за Англия.

На финала отборите разменят голове през първото полувреме, след което doshagali за наказания, където е имало известен грешка Dzhona Тери. което би могло да завърши серията.

Но вместо това аз трябваше да бие, докато първата мис, което позволи Никола Анелка.

"Бавария" - Дортмунд "Борусия"

Бундеслигата е най-новият водещ на първенството, е делегирал на финалите на главен клубен турнир двама представители. И те влязоха в окончателния много впечатляващо, "Бавария" с общ резултат осеян с "Барселона" с резултат 7: 0, и Дортмунд у дома са направили "истински" 4: 1 и покер белязана от Роберт Левандовски.

На финала пред вратата Марио Mandzhukicha точен удар от дузпа каза Илкай Гюндоган. Това, което се претърколи извънреден труд, който в 89-та минута отменен целта Ариен Робен.

"Реал" - "Атлетико" Мадрид

Това окончателно е може би най-драматичните тези, където се срещнаха един отбори в лигата. В 36-та минута на мача, централен защитник, "Атлетико" Диего Годин откри резултата, а отборът на Диего Симеоне започва да практикува любимото си нещо - да изсъхне на играта.

Това, че те почти го имам, но 93 минути Серхио Рамос все още намери пролука в защитата "Атлетико" и се обърна мача в продължения, които "матрак" сили вече не съществува. Garet Beyl, Марсело и Кристиано Роналдо сезира поражението.

Между другото, за първи път в крайния екип се срещат не само представлява един шампионат, но и със седалище в същия град.

И това, по мое мнение, е Overkill. На два пъти през последните три години в финала на Шампионската лига имам същия знак. "Атлетико" заслужаваше да спечели турнира, но "Реал", изглежда, са направили едно правило, за да спечели испанската окончателно и Серхио Рамос - да вкарват голове в тях.

По това време успя нападател откри резултата в 15-ата минута. През втората половина, като зрителите виждат нереализираната Антоан Grizmannom дузпа и гол Yannika Karrasko, изравниха за 10 минути преди края на мача.

В изпълнение на дузпи играчи "Реал" гафове не са разрешени, както и "Атлетико", който победи четвъртата Хуан Франсиско Торес срещна гредата.

Интересното е, че от шестте национални финалите на Шампионската лига се проведе в четири и половина години. Какво е това - една тенденция или случайно?