ПредишенСледващото

Всички шампиони на ФА Къп, sportfayl

Англия не е само основател на футбол и други спортове, но и основана най-старата професионална лига в света. Това не се е случило, че далеч, и по време на спортни стандарти в много далечен 1888. Той даде на света един от най-добрите първенства, директор на "Астън Вила" Уилям Макгрегър.

В първия шампионат на Англия, която се проведе в периода 1888-1889 отбор Макгрегър не може да стане шампион, ограничен само от сребро. И първият шампион на първото футболно първенство в света се превърна в клуб "Престън Норт Енд". През същата година отборът зае първата в историята на футбола "златен двойно", като спечели Купата на Англия и. През следващия сезон също е за тях, този успех е бил най-късно в историята на отбора.

Друг отбор, който доминира в Англия, беше "Съндърланд". Екипът е спечелил до края на 19 век, той спечели три титли преди Първата световна война, произведени по две, и преди този на Втората световна война. В резултат на това на шест титли от шампионата на Англия. Истината е последният успех датира от колкото през 1973 г., когато "Съндърланд" спечели купата на страната. Екипът е активен член на Висшата лига, но борбата за оцеляване, а не трофеи.

В края на ХIХ век, тя се стрелна по футболните полета на Англия "Астън Вила" в Бирмингам. В продължение на седем години, водена от нейния основател Макгрегър лига, отборът спечели пет титли и за известно време се превърна в най-екипа, озаглавена в Англия.

Успехите на Лондон "Челси" в най-обвързани с модерна история. първият и единствен Заглавието на ФА Къп, през ХХ век, те са спечелили през сезона 1954-55.

Но истинският успех на "пенсиониран" дойде с финансови инжекции в лицето на Роман Абрамович. В двадесет и първи век, лондончани са добавени още четири победи в реформираната Висшата лига, която вече се нарича Висша лига.

Около девет титли получиха Ливърпул "Евертън". Той е този отбор да бъде използван най-популярните в града на "Бийтълс". Последно екип титла дойде през сезона 1986-87. когато те взеха титлата от сънародниците от "Ливърпул".

Отваря списъка на "Megachempionov" Лондон "Арсенал". Неговата първа "Артилеристите" спечелиха през 1931 г. и за следващите осем десетилетия извлича дори 12. В резултат на това с 13 титли, те са третият отбор в историята на английския футбол.

Най озаглавена отбор на Англия "Ливърпул" се превърна в ХХ век. Осемнадесет победи в първенството, произведени легендарен отбор.

За първи път, "Цирк" е официално посети Канада през 1967. След това и определя първия собственик на първа позиция. На първо място, за да започнете.

Редакционен SportFayla ви кани да се запомни от всички собственици на първенство по футбол на Англия. Футболната асоциация Challenge Cup (Eng.

Много хора погрешно смятат, че в най-бавната писта на шампионата и най-малък риск. В историята на град Монте Карло работи.

Първи стълб Монако Гран При е играна в първата официална кралска състезателния сезон през 1950 г.. Носителят на първо място.

Веднага след като става въпрос за спорта на първия конкурс, така че не забравяйте да не го правят, без да британците. Така че този път, дебют.

Хокей на лед Световно първенство за първи път е играл през 1920 г. в белгийския град Антверпен и е включена в календара. Летни олимпийски игри.

Немски тенисист Александър Зверев, въпреки поражението.

Капитанът на украинския отбор в Купа Дейвис Андрей Медведев.

В последната, окончателната сезон ", специалност" ще играе Рафаел Надал.

Тази вечер в Ню Йорк реши двата финалиста US Open. Trophy.

Швейцарската Роджър Федерер на четвърт-финален етап.

Най-висок ранг Рафаел Надал в четвъртфинала на отваряне.

Рафаел Надал във финалния мач победи Станислас Вавринка и.

След като спечели рано американски Крейг Бейкър (16-1, 12 нокаута), Александър.

Киев "Динамо" не може да се изправи в Швейцария, като по този начин.

Побой в първото "Ел Класико" на новия сезон в Мадрид.

"ПСЖ" за пети пореден път става собственик на Супербоул.

Въпреки факта, че снукър започна да играе през 1870 г., първото световно първенство се играе само половин век по-късно. Изпълнение на първия.

Джон Хигинс уверено победи Kairi Уилсън стана първият полуфиналист на Световното първенство по футбол. Тя изглежда като четирикратен шампион.

Стюарт Бингам уверено победи ветерана Питър Ебдън и става петият член на втория кръг от Световната купа. В мач от двамата собственици.