ПредишенСледващото

Баскетбол е един от най-популярните в света, но не всеки може да каже колко трае един баскетболен мач. Quarters, допълнително време, почивките, изтичане на сесията - продължителността им е често повдига въпроси.

Колко време е последната игра на баскетбол

Как да намерите време в баскетбола

Баскетбол - един от тези спортове, в които мрежата е броене на времето. Хронометър арбитър работи само, когато топката е в игра. Ако той си тръгва полевите граници или спрени или друго естество, мачът е спрян. обратно броене Неговата започва отново, след като топката е в игра.

Самата игра е разделена на четири равни квартали. Те може да продължи или 10 или 12 минути. В този 12-минутен сегменти в момента се практикува само в Националната баскетболна асоциация (НБА), която съществува в Северна Америка. Във всички други турнири една четвърт трае 10 минути.

Играта започва скок топка, която се играе в кръг централната зона. Обърнете паузи между квартали за 2 минути. В този случай, на второто и третото тримесечие са разделени от големия удар - 15 минути.

Победа в игра баскетбол спечели отборът с най-много точки в края на времето за възпроизвеждане (40 или 48 минути, в зависимост от правилата). Ако резултатът е обвързан, извънреден труд се определя (допълнителни 5 минути). Отбори играят, докато не е победител. Равенства не може да бъде, така прекарват най-много извънреден труд, ако е необходимо (една, две, три и т.н.).

Всички тези цифри се отнасят до чисто време на мача. Ако вземем обичайното време, в игра баскетбол обикновено отнема около 1-2 астрономически часа (с прекъсвания в играта, с паузи, извънреден труд).

специални правила

Всеки отбор в една атака е дадено на 24 секунди (НБА - 32). Време се брои от момента на удари топката в ръцете на играча, но преди изтичането на отбора трябва да се отървете от баскетболния "черупка". В противен случай, съдията прекъсва атака съдийски сигнал и да даде топката на другия отбор. Като правило, притежание завършва хвърли противника на ринга.

В допълнение, за първите 8 секунди от времето трябва да бъде преведена от собствената половина на друг топката. И лицето на излитане или на по време на изпълнението на наказателните удари топката трябва да напусне ръцете на баскетболист в продължение на 5 секунди. Също така, има едно правило за 3 секунди: това ограничи времето, прекарано под противника кошница играч.