Как да направите основната трофея на Световното първенство по футбол и колко Кристален глобус спечели от руските спортисти.

Която произвежда кристални глобуси

Какво трябва да знаете за биатлон Кристален глобус

Когато започва да произвежда кристални глобуси

Биатлон Joska произвежда годишно 12 глобус: 2 големи - за спечелването на цялостната Световната купа и 10 малки (5 мъже и жени) - да спечели в конкурса на отделните дисциплини (спринт, преследване, масов старт, индивидуалното състезание и щафета ). Цената на всеки глобус - около 1000 евро.

Компанията в продължение на няколко години прави трофеите за състезанието велосипед Тур дьо Франс и Федерацията на германската футболна.

Как да си направим кристални глобуси

Този сезон, за IBU Joska посети завода и отстранява всички етапи на производство на кристални глобуси.

Създаването на една от земното кълбо отнема два дни. Всеки е изгорял и гравиран индивидуално, на ръка. В производството на пясък, сода и поташ - бял гранулиран прах се екстрахира от смолата. Готов трофей опакован в специална кутия и транспортирани до крайната фаза на Световното първенство по футбол.

Къде спортисти пазят Кристален глобус

Лични награди спортисти пазят у дома. Кристален глобус за победа в борбата за реле, като правило, се прехвърлят към съответните национални федерации.

"Нашата кристални глобуси за победа в конкурса на релето се съхраняват в руския биатлон съюз - обяснява BOGALIY. - Церемония по награждаването се провежда в последното световно първенство. Това означава, че тази година той ще се проведе в Осло. Когато се подаде по целия свят в продължение на щафетата, ние просто снимах с него екип, а след това старши треньор на женския отбор беше го носите в фБСБР. Оставаме в спомените на паметта на един прекрасен сезон. "

Как Кристален глобус в руския национален отбор

Малките кристални глобуси в екипа на руския биатлон 24. Нашата спечели крайната победа в състезанията релейните най-често: жените спечелиха 7 пъти, и мъжете, vklyuchayuya глобус през този сезон, 5 пъти.

Текст: Михаил Кузнецов

Снимка: Getty Images, globallookpress.com, предаде РИА Новости / Константин Chalabov, предаде РИА Новости / Константин Chalabov