ПредишенСледващото

Job Художествен директор

Какво прави арт директор

Днес, художествен ръководител - е глава на всяко художествено направление на компанията, който е отговорен за цялостната творческа концепция на проекта. Той е не само развиващите се, но също и за прилагане на дизайнерски проекти, участие в търгове, контролира работата на отдела за оформление, фотографите и операторите.

Художествен директор - д е експерт, който се занимава с производство на идеи и тяхната визуализация, търси творческо решение на проблема.

За да бъде по-конкретен, арт директора се развива дизайна на продукта и опаковката, развитието на визуалната концепция на марката, на сайта на компанията в съпровод на външния си вид, подготовката на печатната индустрия. Това се отнася за търговски и индустриални компании.

В зависимост от обхвата на отговорностите художествен ръководител на фирмата може да бъде различна, тъй като нивото на неговите правомощия.

Но художествен ръководител на творчески дейности има практически неограничени правомощия и той се подчинява повечето от останалата част от персонала, както е в този случай, визуален дизайн и творчески подход, са от решаващо значение. Ако това е сфера, които не са свързани с работата, като фирма за производство, обикновено е много по-скромен позиция на ниво началник отдел.

Задължения Художествен директор

Изисквания към професията Художествен директор

Ръководство предприятия, като правило, прави следните искания към директора на кандидат изкуство:

необходимите качества

При това положение, просто не може без такива качества като:

  1. творчеството;
  2. съобщимост
  3. организационни умения;
  4. познаване на графичния дизайн;
  5. познания за процеса на оформление, основите на текстове, управление;
  6. способността да се адаптират към различни концепции;
  7. възможността да се откажат от собствените си идеи в полза на концепцията на предприятието;
  8. способността да намерите всички интересен вкус.

Не забравяйте, че арт директора е и управител, и следователно е необходимо такива качества като психологическа стабилност и правилно - способността да се води.

минуси професия

Недостатъци в тази професия е малко - това е един голям товар, без фиксирани часове на работа и необходимостта от редовно създават и излезе с нови проекти и кампании, независимо от това дали има желание и вдъхновение, или го нямат.

преимущества на професията

Предимството на тази професия е една добра заплата, възможност да реализират творческите си планове и проекти, собствените си шедьоври на проектни идеи.

Колко печели арт директор.

Начинаещи професионалисти, могат да разчитат на компенсация от 20 до 40 хиляди рубли на месец. Художествено оформление с добър професионален опит с успешни проекти и достоен partfolio печелят от 50 до 150 рубли на месец (също зависи от обема на задачите).

Така че, за да бъде арт директор, така да се каже творчески майстор - не е просто забавно и вълнуващо, също така е парична.

И накрая искам да кажа, че на нашия сайт ще можете да си намерят работа (дистанционно) с конкурентна заплата, с удобен график за работа и възможност да развиват своите умения. И най-важното е, че тук може да се намери постоянна работа!

Започнете свободното си проучване точно тук и сега. Регистрирайте.