Михаел Шумахер

9 легенди носители на Формула 1 Scuderia Ferrari

Михаел Шумахер е печелил седем пъти Световно първенство. Шумахер спечели пет титли, като част от екипа на Ферари. За неговото изпълнение sverhuspeshnyh за състезател Scuderia дори спечелва прякора "Червения барон".

Алберто Аскари

Легендарният състезател Алберто Аскари е два пъти шампион на света, говорейки за Ферари. През 1952 г. той получи титлата, след като спечели шест състезания на точкуване на шампионата.

През 1953 г. Алберто Аскари продължи успешното представяне на тима от Маранело. Той е спечелил осем Grand Prix, шест от които са били в-цел. С този ездач стана първият двукратен световен шампион в историята на Формула 1. Аскари говори на колата Ferrari 375 и Ferrari 500 Special

Хуан Мануел Фанджо

Аржентина пилот Хуан Мануел Фанджо също е важна фигура в света на моторните спортове. Провежда се в продължение на седем пълни сезона Аржентина пет пъти печели шампионата.

През сезон 1956 Хуан Мануел Фанджо се мести в екипа на Скудерия Ферари от Daimler-Benz AG, говорейки за които той е бил два пъти шампион. Зад волана на автомобила Lancia Ferrari D50 Аржентина също успя да спечели една победа в класирането на отделните пилотите.

Фил Хил стана първият американец, който спечели световната титла в състезанията на Формула 1 клас. Това се случи през 1961 година.

За Ferrari 156 състезателна кола колело Фил Хил 6 пъти влязоха в челната тройка в резултат 7 етапи на сезона. Такава стабилно представяне му позволява да спечели най-престижния трофей състезанието.

Джон Съртис

Джон Съртис може без преувеличение да се нарече един от най-уникалните състезатели в историята. Фактът, че само той е в състояние да спечели титлата в състезателен клас Формула 1 и в моторните състезания. И той стана шампион motosorevnovany четири пъти.

Най-успешните за Джон Съртис е сезона на Формула януари 1964. Говорейки на Ferrari 158, той печели два Grand Prix и три пъти завърши на второ място.

Ники Лауда

Австрийската пилот Ники Лауда е станал известен не само със своята прохлада и предпазливост, но и благодарение на усилената работа на привеждане автомобили на ум. Racer три пъти световен шампион във Формула 1, включително две победи бяха спечелени в състава на отбора Скудерия Ферари през 1975 г. и 1977.

Конфронтацията Ники Лауда и Джеймс Хънт беше един от най-интересните състезания в историята на Формула 1, а дори и служи като основа за създаването на филма "The Race". В сезон 1976 Лауда дълго време безусловно води в шампионата, но в Гран При на немски е в тежко пътнотранспортно произшествие. Неговият автомобил Ferrari 312 T2 прелетя над пистата и се удари в бариерата. След това запали колата се върна на пистата, където тя се завтече колата под контрола на Брет Лънгър. Няколко минути по-Ники Лауда е в горяща Ферари, претърпени сериозни изгаряния. Но, въпреки травмата, той може да се върне на пистата само след шест седмици. Въпреки това, в последния старт за сезона в Гран При на японски, австриецът оваляни в бокса след две обиколки поради проливен дъжд. В резултат на това Джеймс Хънт успя да завърши състезанието на трето място и победи Лауда в шампионата само с една точка.

Джоди Шектър

Джоди Шектър е единственият южноафрикански състезател, който стана световен шампион във Формула-1. Това събитие настъпили през 1979 г. сезон.

През 1979 г., говорейки на Скудерия Ферари, Джоди Шектър бори в шампионата с съотборника си Жил Вилньов. В резултат на това Шектър кара Ferrari 312T4 автомобил успя да изпревари Вилньов от само четири точки.