Направо 6 метра забранени флип въпреки съдии, 308 оборота в минута, най-смешната мелодия - кънки записи ще изненадат никого.

Ирина Роднина. шампион записи

Тъй като за първи път отидох на броя на всички видове заглавия, то със сигурност си струва да припомним великия Съветски спортист Ирина Роднина, с което се определя резултатите от бар в двойки в непостижима височина. Трудно е да си представим, че някой би могъл да го преодолее през следващите години. Европейски първенства Rodnina, заедно със своите партньори Алексей Ulanov и Александър Зайцев печели 11 пъти, 10 от тях в един ред. На Световното първенство чифт кънки кралица стоеше на най-горното стъпало на почетната стълбичка на 10 последователни години - по същия начин в златните си медали. И накрая, Rodnina сред най-добрите скейтъри в олимпийската история: той успя да спечели три поредни олимпийски игри златен медал.

Довоенното постижения. Какво друго е известен Salchow?

Rodnina не е единственият кънкьор в историята, успя да спечели колкото се може повече започва. Но всичките си конкуренти, за да постигнат успех още преди Втората световна война. Норвежки спортист Соня Хени блестеше в периода 1927-1936 и през това време успя да спечели три олимпийски и 10 световни първенства. Игри с три златни отличия може да се хвалят и шведът Гилис Grafstrom, първият медал спечели повече в рамките на Летните олимпийски игри през 1920 година. И накрая, ние се отбележи и шведът Улрих Salchow, в началото на времето на век 10 спечели Световната купа. Въпреки това, той е известен като изобретил един от основните фигурно пързаляне скокове, който е кръстен в негова чест. Въпреки това, швед, мисля, че ще бъде много изненадан да научи за съществуването на кватернерния salhova.

Четири медала - това е границата

Завършване на субекта на медал, заслужава да се отбележи, че само двама състезатели в цялата история на един век от олимпийски фигурно пързаляне успя да спечели четири награди на игрите. Първо - това вече е споменато Гилис Grafstrom, което, като вече е шампион три пъти по време на Олимпиадата през 1932 г. печели второ място в САЩ. Вторият - български спортист Евгений Плюшченко, в банката, от които два златни медала (самостоятелно и в екип от Торино от Сочи) и два сребърни. Предвид факта, че Юджийн продължава да тренира, той може да се окаже, че в Пхьончхан ще падне рекордно 80-годишен.

абсолютни художници

Запис със закъснение 10-годишен

Шест четири равни Боян Jin

Зависимостта на получената оценка на сложността на програмата, разбира се, не е право, но от голямо значение. Така че, разбира се, всеки кънкьор се стремим да засищат си реч трудни елементи. След това всичко отиде на китайски Боян Джин, да включат в своите програми за общо най-много шест четворна скок! Изпълняват своите чисто спортист все още не работи, поради което най-високите резултати постига с забележим трудност. Но какво би станало, ако един ден Джин затегнете всички ваши каре ...

За въпреки съдиите

Фигура кънки на разстояние

Британецът Робърт Казънс, в допълнение има сертификат от Книгата на рекордите на Олимпийските златен медал на 1980 Олимпийските игри Гинес. На състезания в Лондон, три години след олимпийската си победа той направи уникален скок. В обикновения техника Аксел му попречи невероятна дистанция - 5.81 m. Такива "дълъг скок" Повече не може да бъде всеки от скейтърите. Въпреки че, може би, никой не е тръгнал да надмине постиженията на братовчеди.