ПредишенСледващото

Начало »Курсове и Работа» Работа и готвачи за работа

Работни места и готвачи за работа

И накрая, професията на готвач отново се превръща в престижна и добре платена. Ако имате подходящо образование и исках да се получи в кухнята на скъпите места, е необходимо внимателно да се проучи задълженията на готвачи.

Плюсове и минуси на работа като готвач

  • тежки (а понякога и опасни условия на труд)
  • голяма отговорност (за готвене в строго съответствие с технологичната карта и така нататък.)
  • добри заплати
  • търсенето професии на пазара на труда (добър готвач ще бъдат оставени без парче хляб - буквално и преносно)
  • възможности за кариера (vpolnevozmozhno повишен в главен готвач, а по-късно да стане съсобственик на собствения си ресторант)
  • възможност да се развива професионално и развиват (Наблюдавани готвене класове. Фестивали)

Необходимите лични качества

  • устойчивост на стрес
  • грижа, точност
  • съсредоточи върху резултати
  • работа в екип
  • желанието непрекъснато да усъвършенстват уменията си

Имайте предвид, че в допълнение към личните качества на готвача също е важно за доброто здраве.

структура на дейностите

готвачи Структура дейност обобщени, както следва: кухня работник получава поръчки, направени от сервитьорите в R-вратаря и ги изпълнява своевременно, при спазване на непосредствените началници - главен готвач или на ръководителя на производството. Основната цел и целта на ресторант готвачи - подготовка за качество на готови храни (по време и според санитарните норми). Готвачът винаги трябва да действа в интерес на неговия ресторант, насърчавайки по този начин вниманието на посетителите на институцията, както и стимулиране на растежа на печалбите.

Общи задължения на готвачи

Сега е време, за да разберете по-подробно готвачи мита:

  • за изготвяне на работна станция в началото на работната смяна, както и в края на работния ден - почистване, с цел подпомагане съгласно изискванията sanirno-епидемиологично по време на работния ден
  • предварително (например през нощта), за да заготовки за готвене на храни от менюто
  • готвач трябва да следи за състоянието и срока на годност на продуктите, информира своевременно готвач или администратора на отсъствието или закъснението на някои продукти
  • приготвят храна по рецепти одобрени, да ги пусне строго с чек
  • своевременно и добросъвестно да изпълнява нареждания на своите началници (ако те са свързани с производствените процеси)
  • да се грижи за кухненското оборудване, уведомява администратора поставя негова вина
  • се подлагат на периодични медицински прегледи, за да имате валиден санитарен книга

В качеството си на сомелиер - това означава не само, за да може да се разбере вината и как те се хранят, но и да бъде в състояние да спечели с ресторант и да се създаде специален микроклимат. Станете квалифициран професионален сомелиер ще помогне курсове в Москва - всяка година в столицата, учениците се учат от всички краища на страната

Ако ти си просто един готвач - това е една много голяма отговорност. Ако сте работили като старши готвач, а дори и в луксозен ресторант - тройна отговорност, така че понякога трябва да се пие успокоително и да отговаря за своите подчинени. Аз го взеха)

[Отговор] [Отказване на отговора]

Обичам да готвя, за мен това е творчески процес), за да се мисли за професията на готвач, но аз разбирам, че това е изключително трудна работа, безкрайната прилив на топлинен стрес - от творчеството не е достатъчно. Може би, някой ден, аз ще се пробвам в тази област) готви Работата ми дава уважение и възхищение, истински професионалисти!