ПредишенСледващото

Wards Alekno обезпечен достъп до плейофите

В Рио де Жанейро продължава да Мъжкият волейболен турнир. Основните мачовете на Олимпийските игри все по-близо, но в същото време, в четвъртия кръг на груповата фаза на българския екип се срещна с тогавашния световен шампион - националния отбор на Полша. Съвпадение е драматична, и е малко вероятно да остави равнодушен фенове. Победителите в мача дойде отделения Владимир Алекно, но да го направят те се нуждаеха всички пет комплекта.

отбор по волейбол на България в пет комплекта, за да победи Полша на Олимпиадата - спорт, волейбол,

Снимка: Алексей Лебедев

В дебюта на първия сет Bolgariyane направи своите фенове нервен, защото най-напред те дори губят. Но след като резултат 6: 8 български отбор успя да изравни ситуацията и, освен това, оставете разстояние. Смелост отделения Alekno уловени бързо и доведоха страната до победа, без никакви проблеми - 25:18.

Но на почивката се е възползвал ясно поляци. С първото теглене, те взеха инициативата и не го пусне до края, печелейки на снимачната площадка с резултат 25:16. Следващите пауза подходящите промени са направили български наставник: нашия волейбол отново посегна играта си, а в случая се върна отлична игра в първия мач Сергей Tetyukhin. В резултат на това беше победата с резултат 25:18.

Уви, не е било възможно да довърши работата си в четири групи. И двата отбора буквално изкопани зъби в тази игра за дълго време и са изравнени. Но силите, краят все още останали от поляците - 25:22.

За да бъде приведена мача до края на validolny Bolgariyan никой не искаше, така тайбрека те отново се обърна хода на борбата, излезе напред в резултата и извади около нервите на феновете, точно преди финала: за срещата, те се нуждаеха от четири мачбола. И все пак - 15:13, българския отбор спечели Полша и си гарантирате плейофите олимпийски игри!

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!