Новини Launch украинските футболни клубове в Лига Европа изготвят два такива различно - и борба -

Украински клубове започнаха в Лига Европа от трети квалификационен кръг на. Донецк "Олимпийски" се играе в номинално областта на домакините с равенство 1: 1 с гръцкия ПАОК и "Александрия" на пътя, да играете в малцинство, може да получи нулево равенство в мача с Румъния "Астра", информира "Dialog.UA".

Достатъчно добре известен гръцки ПАОК, който има опит да играе в евротурнирите е сто пъти по-голяма от тази на "Олимпийски", бе победен в шок, когато Станислав Билънки на 49-та минута откри резултата умен. Но опитен боец ​​купата от Гърция не се отказа и успя да спаси мача - гол Pedro Henrique 10 минути по-късно възстановен паритет - 1: 1.

Но в играта, "Александрия" и румънската "Astra" публиката не видя гола, но на терена имаше много нарушения, нечестна игра, и разбира се картите.

След 78 минути, второ предупреждение за Басов видя червена светлина, тогава "Александрия" остава в малцинство. Въпреки това, с екип от област Кировоград е успял да запази вратите си затворени, а сега всичко ще се реши в реванша. Малко по-сложно положение в "Олимпийски", който играе по-виден съперник, гърците са в активна гол, отбелязан на пътя.

Въпреки това, днес украински клубове са показали, че те могат да играят при равни условия с рейтинг съперници.

Вчера Киев "Динамо" започна с победа над швейцарците, "Йънг Бойс". Мачът завърши с резултат 3: 1.