Обратно клубове Миньор Динамо (K) Dawn Марсилия Александрия Черноморец Ворскла Стийл Zirka Carpaty Мариупол Вереш Челси Арсенал Манчестър Юнайтед Манчестър Сити Ливърпул Тотнъм Байерн Дортмунд (D) Дортмунд (М) Bayer Бремен Волфсбург Шалке 04 Real Барселона Лека атлетика Валенсия Севиля Виляреал Зенит Спартак ЦСКА ( М) Ростов Локомотив (М) Краснодар Рубин Интер Ювентус Рома Наполи Фиорентина Лацио ПСЖ Лион Марсилия Монако Бордо Сен Етиен отбор на Украйна Украйна U-21 Аржентина Бразилия Германия Испания Италия Холандия Франция Англия U ortugaliya България Класиране Коефициент на. УЕФА Класиране УЕФА Club evrosezone Украйна Класиране екипи Националната лига на ФИФА Класиране IFFHS Класиране

"Шахтьор" (Донецк, Украйна) - БАТЕ (Борисов, Беларус) 5: 0

Цели: СРНА 20, 47 Teixeira, Adriano 58, Adriano 83, Adriano 90 + 3

"Miner": Pjatov, Rakytskyy Сърна Teixeira, Тайсън (Bernard 73), Costa, Ordets, Fernando (Fred 66) Шевчук (Marlos 64), Адриано, Stepanenko

БАТЕ: боровинки, Яковлев (Olekhnovich 46) Gordeychuk, Поляков, Mladenovich, Hagush, mikalay signevich (Rodionov 70) A.Volodko, Karnitsky, Яблонски (M.Volodko 58) Gayduchik

Предупреждения: Adriano 45 + 1-45 + 1 Hagush

Делеции: Hagush 45 + 1

Окуражаващо е да се отбележи, че и двата мача срещу БАТЕ - най-важното от гледна точка на турнир стратегия - стоманата Донецк "Шахтьор" разходка в парка. За факта, че това е основната причина за тези модел демонстрационни нападения А, може да се спори. Може би най-общо неадекватността на тежката и тромава за защита на беларусите да бързи бразилски атаки. Или прекомерно благочестие пред Донецк (макар че защо би?)

Едно от възможните проблеми с персонала - обаче, на миньорите в мача на доклада също така не може да постави всички най-силните. Тъй като основната tsentrbek Шофьорът не е пострадал и Chygrynskiy форма, меко казано, не оставя много да се желае, Мирча Луческу след няколко Иван Rakitskiy Ordets! За играчите на младежкия отбор това е дебют в най-престижния клубен турнир. Останалата част от решението на треньора "Миньор" е достатъчно предвидима: Шевчук, както и в предишните игри, беше оставен да оре по лявото крило, направи чифт защитни халфове Степаненко и Фернандо и другарите си от отличното Бразилецът взе петте "дом" места в атака.

Екипът Алексей Ermakovich, от своя страна, наредени в една и съща 4-2-3-1, където в центъра на защитата действаше непуснати чифт Поляков - Черник. Има дори не беше в заявлението и капитан Likhtarovich, който не игра през уикенда срещу Минск "Динамо". Вместо Дмитрий носеше капитанската лента днес Karnitsky и преки функции Likhtarovich в центъра на терена пое Volodko че А. (Едно, че М. е неизползван заместител и дойде едва в края на часа игра, когато резултатът от мача е повече от ясно) ,

Гледайки напред, трябва да кажа: не е добре тези принудени и не много пермутация беларусите не са довели. В Лвов, както и в първия мач от екипите, индивидуални играчи предимство "Миньор" се показа на 100%. Въпреки, че това предимство не се добавя утвърдена тактика и домашно приготвено (първата четвърт час на мача), БАТЕ все още може да има нещо, което да се брои и проведе нулевото равенство. През това време, областта е сравнително малки събития: Коста даде сигнал за обсадата на портата боровинки от пряк свободен удар, но шеста минута на гостите неочаквано за себе си, за да се създаде нещо подобно на опасната точка. Младенович е подал втора поредна ъгъл и топката - със странното пасивността на защита - дойде точно на фронтовата линия mikalay signevich. Той изглеждаше много уплашен, защото от това, което се е случило и пробие гол наистина се провали, и едва след това снаряд нокаутиран един от другарите си в оранжево-черно.

След това, "Миньор" здраво хвана топката и територията, обаче, докато целта на опасни удари във вратата, Боровинки почти не беше. Резултат е открита, както следва. Степаненко, топката достигна в централната част, отиде наляво да тече на противник и otpasoval късо Шевчук. Вячеслав вкусна нарязани, започвайки от центъра на града, където Луис Адриано успя срещу защитника да хвърля топката в дясно, както вече Сърна, оставени без грижи, целуна от сърце. Вземете мощен и точен - 1: 0!

След приключване на задачата, поне до края на полувреме, домакините спокойно да играят за удоволствие. Бразилски оркестър действа последователно и красива: тук и stenochki и бързам, и тичам 12:59, а дори и "две". Жалко гола преди половин работен ден, този път не беше по-: защитниците, а след това Cernik време да се намеси в последния момент. Особено добри са били действията на вратаря след клането Тейшейра застрелян близо до края на половина, а в обикновени ситуации Черник можеше да се сбърка. Още в добавеното време Луис Адриано. дразнели такива neprobivaemostyu вратар се опита да го избута, лежащ в портата с топката. Гостите някак разбунтуваха, тичаха на помощ на боровинки, а в наказателното БАТЕ около половин минута беше сериозен човек говори с десетки хора и от двете страни. Когато изглежда, че целият свят ще се реши, изведнъж той ръководи отбора си защитник Анри Hagush. Абхазкия каза нещо неприятно или Сърна, или самият Старк и получи втори "жълт картон".

Ако след това и остана в някакво съмнение за изхода от мача, а след това в началото на второто полувреме, Тейшейра свали всички въпроси. Алекс разпродаден един по един, а по време на рязане на прехвърляне Дарио бразилски е изрично засада. Екип на арбитри, обаче, реши, че топката не беше на Тейшейра и Луис Адриано. също се бори за топката, не е докоснал. Спорно, но с 2: 0, каквото и да е било.

Всички отбор беларуски накрая изчезна от областта, както и цялата работа е била намалена до колко вкара "Шахтьор". Миньорите отбелязаха прилично, което позволява на Адриано консолидира водещата си позиция в бомбардировките сензационно списъка на Шампионската лига. На пръв Луи без никакви проблеми от дузпа, която самият той е спечелил - Yablonsky фаулиран. Сигнал 3: 0 е продължило достатъчно дълго, и едва в края на екипа на мач Донецк са осъзнали своята огромна конкурентно предимство в още няколко гола. За това как е било предимство, казва най-малко статистика инсулти: 17-2 в полза на фаворита, 9-1 в целта!

Така че, в края на играта Адриано вкара два гола. След като успешно изигра активна след костта, а десет минути по-късно, точно преди последния съдийски сигнал, заснет от близо гол кръг след добре изпълнен корнер, нестандартно. Удобен пас Луис в този епизод не даде само някой, но дебютанта Ordets. Но бразилецът, бразилски-после какво! Девети гол в Шампионската лига в осмата порта БАТЕ - нещо като Олег Саленко с Беларус в ролите на Cameroonians.

Успоредно с това, добрата новина за миньорите дойде от Испания, където не успя "Атлетик" сбогом на последният шанс за плейофите. Сега трябва да е чудо на чудесата, за да "Шахтьор" не излезе от тази група.