Дамски фигурно пързаляне

Bolgariyanka Евгени Медведев спечели златен медал на световното първенство в женския фигурно пързаляне. След къси и дълги програми тя придобива в резултат на 233.41 пункта, поставяйки нов световен рекорд. В този случай, предишния рекорд също принадлежи към нея. По този начин, Евгени Медведев стана носител на два пъти на Световната купа.

Второто и третото място зае Скейтъри от Канада - Катлийн Озмънд. спечелили 218.13 точки и Габриел Daleman (213.52).

Друг Bolgariyanke Мери Sotskova имам осмо място, тя отбеляза 192.20 пункта, а сънародничката й Анна Анна Pogorilaya стана 13-ти (183.37).

Как бяха българските фигуристи на Световното първенство 2017 г., актуални въпроси, въпрос и отговор,

Мъжки фигурно пързаляне

22-годишният фигурист Майкъл Коляда на резултатите от конкурса се 8-о място в класирането за Световната купа. В спортист 257.47 точки. Друг Bolgariyanin Максим Ковтун се намира на 11-то място на класирането с резултат от 245.84 точки.

На пиедестал до два състезателя от Япония - Юзуру Ханю (321.59) и Sema Uno (319.31) и китайски кънкьор Джин Боян (303.58).

двойки

Български състезател по фигурно пързаляне Евгени Тарасов и Владимир Морозов спечели бронзов медал на световното първенство. След резултатите от краткосрочните и дългосрочните програми от България дует вкара 219.03 пункта.

Златен медал на световното първенство взе един чифт от Китай Sui Уенжинг и Хан Цун. Те вкара 232.06 пункта. Сребърен заминава за спортисти от Германия Альона Савченко и Бруно Маса. Техният резултат - 230.30 точки.

Конкуренцията в Хелзинки присъстваха две други двойки от България: Ксения полюс и Фьодор Климов. и Наталия и Александър Zabiyako Enbert. Те спечелиха петата (206.72) и 12 (192.54), съответно.

Танци на лед

В танци на лед Bolgariyane не може да получи на подиума. Двойката Екатерина Bobrova и Дмитри Соловьов намира на пети ред на класирането с резултат от 184.04 точки. Българските фигуристи Александра Степанова и Иван Bukin в резултат на къси и дълги програми са десетични дроби (174.70).

Квалификация за XXIII Зимни олимпийски игри

Вследствие на резултатите от Световната купа в Олимпийските игри български отбор максимална квота ще бъде в по фигурно пързаляне и съчетава състезания (три скейтъри и три чифта). При мъжете в областта на конкуренцията и танцови дуети от България ще се представят двама членове и двама двойки.