ПредишенСледващото

Описание на длъжността старши Лидер

1.8. Старши лидер трябва да бъдат обучени и да притежават умения за осигуряване на първа помощ.

2. Функции.
Основните дейности на старши съветник на училището са:
2.1. Цялостен насърчават развитието и дейността на обществени организации и сдружения на децата в образователната институция.
2.2. Организация на пълен работен ден студенти отдих.

3. Задължения отправят съветник.
3.1. Тя насърчава развитието и дейността на детските обществени организации, сдружения, насочва дейността си да помогне в разработването и изпълнението на дейностите си на принципите на доброволно, аматьорски, хуманност и демокрация, базирани инициативи, интереси и потребности на учениците в училището.
3.2. В съответствие с интересите на възрастта на учениците от учебните заведения и изисквания на живота, организиране на колективната им творческа дейност, силно насърчава подновяването на съдържанието и формите на дейност на обществени организации и сдружения на децата.
3.3. Тя осигурява необходимите условия за широко информиране на учениците за обществени организации и сдружения настоящите децата.
3.4. Създава благоприятни условия, които ще позволят на училището, за да покаже на учениците в областта на гражданско и морално положение, реализират своите интереси и нужди, е интересно и с максимална полза за тяхното разходите за развитие на свободното време и отдих.
3.5. Извършва доброто обслужване на здравето и безопасността на децата.
3.6. Организира и участва в организирането на ваканционен дом училище, изучаване и използване на най-добрите практики в работата с деца и юноши.
3.7. Извършва се необходимата работа за подбор и обучение на мениджъри (организатори) първични групи на детските организации и сдружения.
3.8. Тя осигурява ефективно взаимодействие на държавните образователни институции, преподаватели от училищата и детските организации.
3.9. Независимо планират дейността си в координация с заместник-директор на възпитателната работа в училище води до установената документация процедура.
3.10. Участва в работата на преподаване, обучение съвети, както и други форми на методическа работа.
3.11. Взема участие в подготовката и провеждането на родителски срещи, методически и консултативен помощ на родителите (лицата, които ги заместват) студенти.
3.12. Участва в подготовката и провеждането на здравни, образователни и други дейности, които се предоставят от образователната програма на образователна институция.
3.13. Упражнения за контрол, оценка на напредъка и резултатите от работата на детските организации и сдружения.
3.14. Организира визуалния дизайн на образователните институции по въпроса за работата си.
3.15. Това отнема възможни мерки за развитието и опазването на материалната база на детските организации и сдружения в училището.
3.16. Тя осигурява защита на живота и здравето на учениците в образователния процес.
3.17. В процеса на работа с деца в съответствие с глава съветник на длъжностна характеристика в училище, изпълнява установените правила за защита на труда и пожарна безопасност, защита на живота и здравето на децата.
3.18. Периодично минава необходимите безплатни медицински прегледи.
3.19. Придържайте се към установените етика на поведение в училище, у дома, обществени места, които отговарят на социалния статус на учителя училище.
3.20. Систематично занимава с повишаване на техните умения.

  • началото, до прекратяване или спиране на работа на организациите конкретни детски училищни мащаб;
  • насърчаване на различни представители на организации на децата в училище мащаб;
  • за подобряване на сегашната учебния процес в училище.

5. Отговорност.
Старши лидер носи пълната отговорност за:
5.1. За неизпълнение или неточно изпълнение без основателна причина Хартата на длъжностна характеристика старши учител на училището, вътрешните правила, на законните разпореждания на директора на общи образователни институции и други местни разпоредби старши съветник носи дисциплинарна отговорност по реда, определен от трудовото законодателство.
5.2. Вземането на решения, които са довели до прекъсване на учебния процес в училището, старши съветник носят дисциплинарна отговорност по начина, предписан от трудовото законодателство. За грубо нарушение на работните задължения на изпичане може да се използва като дисциплинарно наказание.
5.3. За целите на прилагането, включително едно време, методи на обучение, които са свързани с физическото и (или) психическо насилие срещу личността на детето, старши лидер може да бъде отстранен от поста, в съответствие с трудовото законодателство и Федералния закон "За образование в Руската федерация." Уволнение от работа в училището за престъплението няма да бъде мярка за дисциплинарна отговорност.
5.4. За нарушаване на правилата за пожарна безопасност, безопасност, санитарни правила на организацията работят старши лидер образователна институция подлежи на административна отговорност по начин и в случаите, предвидени в административното право.
5.5. За неправомерно причинени училище и (или) на участниците в образователния процес щети (включително морална) във връзка с изпълнение на нареждането (неизпълнение) на служебните им задължения, както и неизползване на правата, предоставени на дадена длъжностна характеристика, старши съветник отговаря по начина и в сроковете, които са определени от работна ръка и (или) гражданското право.

Длъжностна характеристика главата съветник е разработил:
"___" ____ ___ 20 гр. __________ (______________________)

С длъжностна наясно (а), на втора инстанция от получил (а)

Свързани статии

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!