Цел: Да се ​​развият практически умения в писмен вид програми с функциите и използването на указатели за работа с функции.

[Строителство]<тип>*<имя указателя>

Пример указатели към различни типове данни, например параметри на функцията.

Int Funct (поплавък *, Int *); // трансфер указатели към тип поплавък и междинно съединение

анулира loadMy (Myst * pmy); // трансфер показалка RMU natip Трябва тип структури.

В примера Myst обявен тип структура и функция обявен loadMy (). Функцията има официално параметър указател pmy вида на Myst.

Pfunc обявен за указател към функция, която изисква два параметъра от тип Int и връща никаква стойност (свободен). Трябва да се създадат вида и броя на параметрите и връщане тип. За да използвате показалеца функция декларират

и изпълнява своята предизвикателство

Указатели като параметрите на функцията

Показалки са широко използвани, за да премине аргументи за функция и функция за създаване на двупосочен поток от данни между изходящите и входящите повиквания функции.

За да се премине аргументи за функция се използва:

1 указатели към прости типове данни като параметри на функцията.

2 указатели към масиви (приет от стойност не може да бъде).

3 указатели към изброените видове като параметри на функции.

4 указатели към структури и съюзи, като функция параметри.

Указатели към функции 5 (предават по стойност, не може да бъде).

Инициализация функция показалеца:

Общият синтаксис за свикване на функция показалеца с:

а = (* търсене) (pstr); // повикване linesearch () функция с помощта на показалеца.

Разработен Петров Yu.V.

Декларирам дадената функция и указател към този тип функция,

да изпълнява определени функции. Декларирам масиви и указатели

към тях, извършване на инициализация в съответствие с набора

зависимости и с помощта на указатели. За един от

масив за достатъчно памет на купчината. Изходни стойности на елементи

масиви на екрана. Осъществяване на повикване с помощта на функции

показалка. Печат на резултатите от функциите на екрана. * /

конст Int KX = 6, KY = 6 kw = 8, а1 = 3, а2 = 9

b1 = 6, b2 = 5, С1 = 6, с2 = 10;

// Изчислява сумата на отрицателни елементи в масива

Общо за поплавък (междинно съединение, поплавък *);

// Връща продукта от положителните елементи на масива

поплавък prois (междинно съединение, поплавък *);

поплавък у [KY + 2]; // + запаметяващ елемент 2 масив

// функция резултат

поплавък * пиксела = нов поплавък [KX + 2]; // Разпределяне решетка "накуп"

за (I = 0; и

ФОРМАТ ( "X =% 6.2f% р \ п [.]", I, * пиксела, пиксела);

gotoxy (25,1); ФОРМАТ ( "масив у [] \ п");

px- = KX; // Задаване на показалеца на нула елемент на масива

PS = Сума; // указател свързващата функция Сума ()

ФОРМАТ ( "Размер: [.] X =% 6.2f", KX, (* PS) (KX, пиксела));

ФОРМАТ ( "Размер: [.] Y =% 6.2f \ п", KY, (* PS) (KY, у));

PS = prois; // показалеца функция свързване prois ()

ФОРМАТ ( "Произведение: [.] X =% 8.2f", KX + 1, (* PS) (KX, пиксела));

ФОРМАТ ( ": [.] произведението Y =% 8.2f \ п", KY + 1, (* PS) (KY, у));

изтриване [] пиксела; // свободна памет, разпределени в "купчина" за масива

Общо за поплавък (междинно кол, поплавък * Агг) // определение функция

за (INT I = 0; и

поплавък prois (междинно кол, поплавък * Агг) // определение функция

за (INT I = 0; и0) S * = Агг [Ь];

х у Масивът [] масив []

х [0] = -45.00 0AD0 у [0] = 0.03

х [1] = -33.00 0AD4 у [1] = 5.55

х [2] = -15.00 0AD8 у [2] = -4.29

х [3] = 9.00 0ADC у [3] = -1.00

х [4] = 39.00 0AE0 у [4] = 7.78

х [5] = 75.00 0AE4 у [5] = 1.74

Количество: х [6] = -93.00 Количество: Y [6] = -5.29

Произведение: х [7] = 26325.00 продукт: Y [7] = 2.52 * /

1 Проучване на теоретична информация.

2 В съответствие с индивидуалните задачи на лабораторна работа №7. разработи алгоритъм.

3 обяви, указатели към функции. Използвайте указатели да се обадя на съответните функции. Използвайте отчета за превключвател за избор на опции функция.

4 Разработване и тип на компютъра, за да се елиминира грешката.

5 Получаване на резултати.

6 Съдържание докладват.

7 Подготовка за защита на лабораторните упражнения, изучаване на контролните въпроси.

Индивидуална работа с лабораторни упражнения №16

Направи функцията програма използва обаждания чрез указатели. Отделните задачи са изброени в Таблица 16.1.

Таблица 16.1 - отделните задачи

със съдържанието на изискванията в доклада са дадени в лабораторна работа №1 на.

Тестовите въпроси за обучение и самообучение

1 Възможно ли е да се използва път за предаване на данни на функцията?

2 Какви типове данни могат да бъдат прехвърлени към функция, с помощта на указатели?

3 Дали е възможно да се промени стойността на данните във функция с помощта на указатели в присъствието на Конст модификатор.

4 Възможно ли е да се върне указатели от функция?

5 Как се декларира указател към функция?

6 Мога ли да използвам указатели за работа с функциите на различните видове?

7 Какъв тип име на функция?

8 Как да завърже указател към конкретна функция?

9 Как да се използват указатели към извикате функция?

10 Както ограниченият достъп до членовете на класа?

11 Как да се свържете и да използвате указател към функция?

12 Как да извикате функция с помощта на показалеца?

Лабораторни упражнения №17

Използване на функциите за високо и ниско ниво за работа с
поток (файл)

Цел: Да се ​​научите как да използвате функциите на високо и ниско ниво, когато се работи с файлове.