Идеята да се пише за Cosplay имах преди много време. Първоначално исках да пиша за това в рамките на историята на игралната индустрия, но в крайна сметка е била ограничена до няколко точки, и същия брой изображения. Тогава той не работи и пише органично изчерпателно в основния текст, така че реших да се справят с този въпрос в отделна статия.

История косплей - блогове - блогове геймъри, геймърски блогове, създаване на блог, блог за игри

Смята се, че думата "косплей" е въведен от японски журналист Такахаши през 1983 г., а тя субкултура на тоалетки герои във филми и комикси също се твърди, че са възникнали в Япония в края на 1970. Въпреки това, американският изследовател Рон Милър доказва, че косплей се оформи в Съединените щати през 1960 г. - в жанра на Sci-Fi. И първият "косплей", в съвременния смисъл на думата датира от 1939. На първото конвенция на Световната Научна фантастика на Форест J. Акерман облечен в футуристичен костюм. Това е, което породи вълна от имитации и в бъдеще. Още през 1956 г. на неназован "косплей" страна традиция, относително, добре установена и всички едно и също Форест J. Акерман в доклада "Фантастичната Universe" пише: ". Чудовища, мутанти, учени, астронавти, извънземни и други същества сега работят на шоуто" Той също така посочи, че Олга Lei - съпругата на писателя Уили Лей спечели в номинация "най-добър костюм" и е първият високо професионално скрина.

Как започна всичко

Първият костюм през 1939

Th 1960 един много важен период за Съединените щати. Именно тогава всеобщо образование е най-високото си качество. Обширни познания за които са били построени в главите на младите хора все още в училище я насърчават да изразяват себе си и да представите своя възглед за света. Оказа се използва множество субкултури и социални движения (някои от които са Hippie). Не е изненадващо, че просто хоби комикси и филми в среда стегнати fanasticheskimi фенове. Това съвпадна с бързото нарастване на жизнения стандарт и, съответно, на нивото на потребление.

През 1970 г. в САЩ Грант хотел в Сан Диего бе домакин на първия Comic-Con. Всичко беше скромна - да събере малко повече от 300 посетители и костюмиран, и не почти не е било. През 1974 е имало около 1000 посетители. Редица cosplayers леко се повиши до около 10% от всички посетители. Преместен в Ел Кортез хотел, Comic-Con 1979 пое 6000 души.

Ако американците измислили косплей, японците са играли решаваща роля в насърчаването им.

Така че, kospelya изследовател и фотограф Рон Милър вярва, че това субкултура произход в САЩ през 1960-те. И японците (включително посочените по-горе Нобуюки Такахаши, често се случва в Америка на технологични форуми) са просто го копират.

В САЩ и Япония се комбинира тематични cosplayers meropiriyatiya. Ако в началото те са ясно разделени на аматьори и професионалисти, наети от фирми. И все пак, те са едно украшение, а не на главния герой. Сан Диего Comic Con, Dragon Con, Аниме революция, E3 - само най-известният от тях само в САЩ. Общо на линия са десетки и те се различават както в броя на посетителите, както и теми.

Малко Харли Куин

Както и в останалата част на света, такива събития помогнат да намерите приятели, с едни и същи интереси. В последните 30 години в Япония, тези места са били Comiket (Comic пазар), което се провежда два пъти в годината в Токио Big Sight. Самата Comiket съществува от 1973 г. и е най-големият пазар за манга, музика, колекционерски фигурки и други неща. Разбира се подобно събитие привлича cosplayers от всички краища на страната. В цялата страна са по-високо специализиран събитие. Конгресът остава най-големият игрални Tokyo Game Show, и е международно събитие, привлича cosplayers от всички краища на света вече.

Начинаещи cosplayers, обаче, работят на загуба, а самостоятелно спонсорира фотосесия, да се сложи в мрежата, за да привлече вниманието към себе си, докато един скромен човек. Като цяло, струва около 3000 йени. Например, Uni Studio такса за костюм и една снимка на 3100 йени. добре, или можете да си купите или наемете костюм на безценица, за първи път.

След cosplayer въпрос за Конгреса, той се интересува от организацията на фотосесии и участие в състезания и да се борят за наградата на "cosplayers №1». Фотосесия на всички в началния етап, основният източник на популярност и доходи.

Постоянен посетител на изложби и успешен cosplayer Delitt Брук казва: "Cosplay е повод да се събирате с приятели, за да се говори за общи теми и да се чувстват част от една малка група от хора." Така че, когато е било. Сега е по-бизнес. Организаторите настояват за секси екипировки и скандално. Но тук е трик. Gain недвижими популярност се искри фенове като комикс индустрията, игралната индустрия като цяло и косплей. Какво щеше да стане нещо велико няколко снимки сред стотици други трябва да разберем, че Cosplay и това, което казвате. Вие не може да влезе една общност и да се тълпа от фенове не поставят душата.

Няколко думи за Джесика Nigri, като средно статистическо описание на съвременната kosplera.

Още от древни времена, има едно правило - не костюм не е костюм. Това означава, полуголи момичета, макар и с някои елементи на игра, аниме и т.н. - косплей не се счита.

Възпроизвеждане в големите първенства в последните години става все по-лесно и по-лесно (хвалят интернет). С шивашки умения и въображение достатъчно, за да шият костюм и го сложи в мрежата на PhotoSet (за предпочитане чрез специален уебсайт или в рамките на конкурса) останалата част от работата ще направи потребителите препубликуване, поставяйки хъскита и гласуването за любимата си кандидат.

Най-трудната част от косплей (това е наистина изненада) - създаването на костюма. Някои може да отиде в продължение на много месеци. Например при Алисън Tabbitha само броня Светкавица отне повече от месец. (Снимка) Това е едно нещо да се направи костюм и съвсем друго да го постави на, и така той остава удобно. Като цяло, заетостта в работилницата отнема около три работни седмици на месец.

В студиото с Алисън Tabbitha

За много хора, косплей - това е една възможност да се превърне в дете отново и просто забавлявам се, за други е много по-сериозен. Те не само се облича и да се опитват да свикнат с ролята на тези участници, да се превърне в герой в едно цяло парче.

Австрийската фотограф Клаус Пихлер направи фотосесия "Само ние двамата", в която kospleyschiki звезда в костюмите си у дома. Според Пихлер, kospleyschiki Обясних му, че обличането - това е тяхната Alterego "втора кожа".

Любовта към Cosplay, много започна по различен начин. Някой пристрастен към него от детството си, но някой вече в ерата на причина е решил да създаде костюм любим герой не го намери в продажба или не сте доволни от качеството му. И понякога още по-лесно, може просто да дойде на изложбата и бързо се огледа, за да се намери ново хоби.

Модерен kospeleery са неразличими от професионални модели. Те също така да сключва договори с компании като, например, Sideshow колекционерство.

Други "cosplayers" - модел. Вчера те биха могли да се стреля за Maxim или Playboy, а днес те са наели няколко дни за следващата Comic-Con. Тези костюми са направени по-рано, и всичко, което трябва, е разходка в изложбата договорено време. Въпреки, че това не изключва искрено щастие на вентилаторни модели имат възможност да пробвам с костюм любим герой, но често се справи без тях.

Cosplay е цъфнало в целия свят най-ясно с пристигането на XXI век и в Интернет. Сигурен съм, че много хора осъзнават, че автентичен костюм шивашки това скъпо и отнема много време. Много материали, просто не могат да бъдат под ръка, а дори и в целия град. Дори преди 20-30 години аз трябваше да се измъкнем със средствата, с ръка и добър резултат се получава само при блоковете. Сега всичко това не е достатъчно, можете да поръчате по интернет и технологиите скочи напред, за да стане като достъпна за средния вентилатора.

Cosplay - явление на международно и на 100% във всички страни, разработени на същия принцип, се натъкват по пътя на своето развитие същите трудности и да ги преодоля. Говорейки за САЩ и японски kospleerah¸ същото може да се каже за България. Разбира се, като се вземат предвид някои от културните различия. Така че това, което е в непосредствена близост Цитирам от интервю с нашите cosplayers и могат безопасно да бъдат екстраполирани към глобалната ситуация.

На развитието на косплей в българския въпрос, тя каза, че: "Да, и това е особено видно в" Igromir ". Изложбата е много разраства по костюми - те са просто зашеметяващ. Понякога гледате колеги рокля и мисля, "О, Боже мой, как са го направили, колко пари и усилия, инвестирани?!" Организаторите се опита в подбора и остави най-добрите кандидати. "

"Предложения [сътрудничество, работа с известни команди] наистина идва главно от Западните студия. Досега, обаче, аз не знам какво ще се развива, но ще видим. Може би най-накрая да започне хоби за получаване на относително стабилен доход. Но косплей в никакъв случай да остане занятие за душата. Отиди някъде, за провеждане на фотосесия - то със сигурност е хубаво, но пълна експлоатация не е изготвен. Колкото повече, така, защото аз съм от възрастта, когато е възможно да се ангажират активно. Други приоритети се появяват в живота. Скоро ще бъда кратък. В същото време -. Довършителни работи "

"В действителност, безсмислен и безпощаден нашия брат [т.е., ако български косплей общност] отдавна е част от миналото и днес, много от нашия екип заемат първите редици на световната kostopov с определени видове работи. Някои от тях дори са направили косплей (е, почти косплей) основният източник на доход, който за България са глупости. В действителност, малко тъжно, че нашите сънародници в сравнение косплей и чужди, дори да си представим колко тук да го направи по-трудно. "

"Основното нещо, The - морски вентилатора. Такива събития винаги изискват много усилия, но в замяна ще получите опит в различни аспекти, жизненост и приятни спомени за извършената работа, независимо от всички трудности и резултати. "

Малко повече за нея косплей

Българската Wolverine - Иля Artyomov в Москва Comic Con

"Всъщност, аз съм танцьор, дори в по-голяма степен - производител. Имам си собствен студио за танци. Cosplay, танци и актьорско майсторство за мен свързани неща - през всичко това, можете да упражнявате своята креативност. В допълнение към Wolverine аз Cosplay Ван Хелсинг, защото това е един друг вариант на Джакман ... Имаме танцови изпълнения с различна дължина, от 8 до 40 минути. Тяхната мини-версия, ние показваме с голям успех на фестивали. С Wolverine, аз винаги отивам да фестивали като "Igromir", че тази година ще отида. Аз ще бъда там в свободното движение: разходка в костюма си, зарадва посетителите, общуват и fotkatsya ".

В заключение можем да кажем, че косплей се развива непрекъснато, но ако на Запад е по-вероятно за техническото изпълнение на костюмите, а след това ние сме повече и по-сериозни организационни проблеми, които организаторите се опитват да се изкорени.