Импресиите и анализи → футбол в Африка в продължение на много години

Много футболни фенове смятат, че най-силната страна на футболни екипи в Африка е Нигерия, Гана, Камерун и Кот д'Ивоар. Разбира се, до голяма степен са прави, но не трябва да забравяме и за другите страни, което е първият признак на висока конкуренция на континента. Нека да видим как е изглеждала в продължение на много години.

Футбол в Африка може да се нарече безопасно "с френския футболен инфекция". Това беше французите преподава местните жители на правилата на играта, бавно заразяване на своя "неизлечима вирус", наречена футбол. Топката започна да управлява главно върху северната част на континента. Това потвърждава факта, че първият представител на Африка на световната сцена е Египет, който през 1934 г. получи правото да участва в Световната купа. Египтяните също играе важна роля в първия турнир Купата на африканските нации. През 1957 г., когато турнирът се провежда в Судан, Египет е по-добре, отколкото на домакините и етиопската отбор. Затова екип Египет е първият победител CAS. Интересен факт е, че Судан е играл много добре след това. Националният отбор на страната непрекъснато е бил на подиума, и отбеляза триумф в конкурса през 1970 г., побеждавайки много от гигантите на африканския футбол. Но като цяло, петдесетте и шейсетте години на годината, обаче, са "в ръцете" на Египет и Гана.

Лош африканската мечта - Германия

През седемдесетте години, лидер пое щафетата на Zaire. Играчи от тази страна през 1972 г. бяха много близо до подиума, но две години по-късно той доминира континенталния стил и след това играе на световното първенство в Германия. Заслужава да се отбележи обаче, че след като екипът на Световната купа Заир не е постигнала голям успех. Като цяло, през 1970-1980 година, нито отбор не успя да спечели два пъти в шампионата на континента. След процеса, на първо място е Zaire, а след това победи отборите на Мароко, Гана и Нигерия. Защо Германия - лош сън за Африка? Да, защото по това време възникват всички проблеми, защото африканските отбори във връзка с това име. През 1978 г., Тунис победи Мексико, но не можа да победи националния отбор на Германия, а четири години по-късно, Камерун и Алжир завърши турнира в груповата фаза. Той също не е без намесата на германския национален отбор.

Conquest "несломимия лъвове"

Вярно успех дойде на Световното първенство четири години по-късно. Камерун не е африкански шампион, но той е отлично представяне на Световната купа. "Несломимия Lions" не бяха включени в четвъртфиналите само след продълженията, и в съмнителни обстоятелства. След това, за първи път, че е казал, че африканските отбори може скоро да се конкурират с Европа и Южна Америка, и те са изправени пред голям успех на световната сцена, може би дори победа в Световната купа.

Fly High "Superorly"

Сякаш в потвърждение на тезата, че футболът в Африка расте със скоростта на светлината, две години по-късно за първи път в историята на този континент страна спечели златен медал в случай на глобални измерения. Тази историческа победа бе натрупан от нигерийци. "Superorly" Победата е много ценна по време на Олимпиадата, защото в кампанията за златните медали спечелиха основните кандидати за триумфа: Бразилия и Аржентина. Този турнир свети звезда Нванкво Кану и се оказа, че Африка може да се конкурира с Европа и Южна Америка. В същото време, отбор на Нигерия не успя да защити титлата най-добър отбор в континента, като не отиде на Купата на африканските нации по политически причини. При отсъствието на "Superorly" шампион на Африка е на националния отбор в Южна Африка.

Осигуряване успех на световното първенство

Кошмар "Black Stars"

Ерата на господство на "Слон" или "Black Stars"?

Какво ще се случи в турнира в Екваториална Гвинея и Габон? Много експерти смятат, че това може да е началото на една нова ера, в която играчите ще доминират Кот д'Ивоар, но други смятат, че тя ще доминират в националния отбор на Гана.

Въпреки това, в едно всички експерти са съгласни, - вероятно ще бъде най-малко един "интересен" полуфиналист на турнира.