В конкурса "Ruby" беше представен на съкратените служители. Младите играчи са успели да спечелят Купата на ОНД. побеждавайки хода на турнира Киргизстан "Dordoi-Динамо" belobolgarsky "Днепър", финландски HJK. ITTU туркменски и казахски Актобе. голмайстор на отбора беше Игор и Александър Portnyagin Ваня (3 гола).

В 1/8 финал екипът се срещна с "Волфсбург". Носител на "Виляреал" реванша. В първата среща, "Рубин" в своята област е играл с равенство 1: 1, отбелязан от Кристиян Нобоа. В реванша от 1/8 финалите на "Рубин" загуби от "Волфсбург" с резултат 1: 2 в продълженията и бе елиминиран от Лига Европа.

В първия кръг на Казан в своята област, извади победа в "Локомотив" в последната минута с гол за 2: 0. Първият гол бе отбелязан в 87-ата минута, който заменя Gorbanets. втори гол в 90-ата минута вкара Bukharov след Теке пропуск. Тази среща се състоя на две дебют: Jordi играе от първата минута, но влезе като резерва Нат теке.

Във втория кръг, Том взе Казан клуб в своята област. Играта завърши с резултат 0: 1 в полза на Рубин. Единственият гол бе отбелязан в 76-ата минута, благодарение на глава Bukharov. Подпомага отбелязани Ansaldi. В този мач съдията Николай Иванов показа 14 жълти картона. 3 от които се зачерви. До края на мача с девет мъже бяха Tomichi и Казан - десет мъже.

В 3-та, 4 и 5 кръга Champion свързани Терек C (0: 0), Saturn (0: 0) и Спартак Налчик (1: 1), съответно.

На 6-ия кръг Rubin маршрут далеч къдрене Амкар полувремето беше 1: 0. Първият му гол в новия отбор вкара Natcho.

В 7-ия кръг, екипът на нивата си, е играл равенство с Анжи. Причините за такъв продължителен спад в дома експерти игри наричат ​​загубите на персонала (не може да се възстанови напълно от травмата Sharonov. Semak. Ryazantsev и бързо) и лошото качество на тревата на стадион "Централен". [1]

На 8-ми кръг "Ruby" далеч обвързани с "Алън" (1: 1).

В 9-ия кръг на домакините спечели "Сибир" с гол за 1: 0. Нобоа вкара. За първи път от много време на левия Semak.

В 10-ия кръг на Казан спечели класа над "Ростов". Резултат 0: 2. Цели се наблюдават Semak и Bukharov.

На почивката отборът напусна на трето място, зад Зенит и ЦСКА.

През 12 кръг на "Рубин" победи Криля Советов Самара с резултат 3: 0. Цели брои Kasayeva. Bukharov и освободен едва за втори път на терена в официален мач тази година Ryazantsev. бе отсъдена дузпа за нарушение на себе си.

Преди 16-ия кръг, стана известно за прехода Сергей Семак в "Зенит".

През 16-ти кръг, отборът спечели у дома, "Том" с резултат 2-1. Отбелязани голове Ryazantsev и ядки.

През 17 кръг "Ruby" обвързан "Терек" гост - 1: 1. Нобоа вкара.

През 18-ти кръг, отборът победи у дома в близост до Москва Сатурн с резултат 2: 0. Нобоа вкара от дузпа, а първия гол за новия си клуб отбеляза Медведев.

През 19-ти кръг с реми команда "Спартак" Налчик. Единственият гол бе отбелязан от Алан Касаев.

Кампанията на летния трансфер

маршрут "Anji" 0 далеч: В 21-ия кръг "Ruby" с минимален резултат 1. Единственото попадение в 90-ата минута, правейки резултата Karadeniz.

В 22-ия кръг "Ruby" път към тяхната "Алън" поле с резултат 1: 0. Първият гол за отбора, бе белязана от новак Казан - защитник Бокети.

На 25-ия кръг "Ruby" нарисува с ЦСКА Москва.

В 26-ия кръг в мача размине отбор Криля Советов спечели с резултат 2: 0 след двойно Kornilenko.

В следващите етапи, отборът изигра четири мача с равенство със Спартак Москва, Динамо, Зенит и Локомотив.

"Рубин" зае трето място в сезона.

В първия кръг Рубин загуби от Копенхаген с резултат 0: 1.

Казан "Ruby" като у дома си във втория кръг на Шампионската лига груповата фаза на равенство с "Барселона" (1: 1). И двата гола бяха отбелязани от дузпа - през първата половина, отбеляза играчът "Рубин" Кристиян Нобоа, а вторият - от Давид Вия "Барселона".

В третата и chetvetom кръга бяха нула равенство с Панатинайкос.

В петия кръг, "Рубин" спечели първа победа в Шампионската лига през този сезон, след като спечели в своята област "Копенхаген" с гол за 1: 0. Нобоа вкара единствения гол от дузпа.

В шести кръг, отборът загуби от Барселона, оставяйки с 0: 2.

"Рубин" зае трето място в групата и излезе от Шампионската лига в плейофите на Лига Европа.