В мач от 30-ия кръг на българското първенство ROSSGOSSTRAH младежта Спартак победи Тула и спечели златни медали в турнира.

"Арсенал" (мол.) - "Спартак" (мол.) - 0: 2 (1: 0)

Тула. стадион "Централен". 20.00. 1000 души.

Съдия: M. Buhovets (Димитровград).

"Арсенал" Berezin (Makeyev, 46), Rukas (Klementyev, 84) Норматов, Osipov, Борисов Mingazov (Doronin 68), Ajo, Lobzin (Ivakin 64), Потапов (Maksumov, 81) Buranov (Golub , 63), Изотов (Мелников, 46).

Заместници: Ушаков, Merkotli, черен, Verpikov, peculium.

"Спартак": Tereshkin (Averkiev 87), истории (Ivanov, 90 + 3), Миронов (к) (Feofilaktov 89), мамо, Krasilnichenko, Циганков Volodkina, Lomovitsky, Babayev Nikulin (Mazur, 69), Samba (S. резервоар 85).

Заместници: Лазарев, Пацев Иванов, ядки, Petrunin, Zepatta.

Цели: 0: 1 Никулин (Баба) (27). 2: 0 Mazur (86).

Картички: Потапов (31). Циганков (51, нарушаване атака). Норматов (70). Rukas (74).

Тула срещна нашата "младши" топло слънчево време. Първоначално играта "Арсенал" беше да се проведе в село Kosaya гора. Има Тула вземат обикновено отнема противниците. Но на мача с "Спартак" е преместен в арената, където той играе главната отбор. Московчани са дошли да подкрепят впечатляваща група от фенове. Тя започна да скандира rechovki и през целия двубой Спартак двойки караха напред.

"Арсенал" в събота, на сериозния проблем не бъде решен турнир. Преди турнето, той е девети. Три точки биха му помогнали да се запази място в челната десятка, но по-Тула не е предявено искане. Домакините излязоха на терена с цел: "Основното нещо е да не пропуснете" и до 28-ата минута, за да изпълни успешно мисията си. И тогава в наказанието Никулин играе в стената с Babayev и от десет метра прати топката в целта! Между другото, той може да се отличи в самото начало на мача, когато се опита да завърти топката в горния ъгъл от границата на наказателното поле, но, уви, поразен от.

Повече наистина опасни моменти дубльор не може да бъде създадена "Спартак" до края на първото полувреме. Очевидно напълно освободени и демонстрират корпоративна футболни нашите играчи попречиха dovlevshaya върху тях отговорността за резултата.

След почивката, московчани започнаха да посещавате често половината от областта на съперници. На час на мача Спартак организирана голяма атака. Самбу разби в наказателното поле, но ударът му - вратар, наредиха да се отговори на португалците, но удари топката пред него. На финишира първа беше Lomovitsky, но ударът му срещна право към вратаря.

Нашите играчи продължават да бъдат активни и завесата на срещата да отбележи такъв важен втори гол. Babayev направи пробив отляво, и "уволнен" от малък ъгъл - отново в гол "Арсенал" е отразено влиянието. Но след това топката се отби да Mazurov, намиращ се в центъра на полето, нашата нападател не пропусна - 2: 0!

По този начин, юношите младша възраст на "Спартак", а не да губи тази пролет един мач, спечели турнира! Имайте предвид, че за последен път в един и същи сезон и основната структура на двойно червено и бяло спечели своите първенства през 1962. Нашите поздравления към шампионите.