Пет спорни ситуации по време на мача в Перм, съдийство Юджийн турбина не се тълкува в полза на отбора zenitovskoy. "ДП" експерти изчисляват точността на решенията на рефера във всички тези епизоди.

Необходими обяснения. мечка

Първия момент. 7 минути. БЕ гол NETU чукна топката от портата "Амкар"?

ден турбина

7 минути. Луиш Нето прави топката от портата "Амкар".

Екип на рефери начело с турбини направил грешка, но колкото и странно да звучи, целта на "Зенит" не се брои правилно.

Може да бъде дълъг разговор, независимо дали топката премина гол линията Перм отбор или играч, "Зенит" Нето го е издал (по някаква причина!) С панделки. Но в горната точка не е точка.

ден турбина

И това zenitovets е в "засада". След пряк свободен удар, когато топката лети над района на порта, главата му леко коригирани Хави Гарсия. И в този момент, Нето се намира зад засада на линия.

Съдия направил грешка, не го осъзнават - втори помощник Ринат Deus zenitovskogo засада играч не се записва. Издържан Turbin вкара гола "Амкар" - би било скандал.

ден турбина

7 минути. Луиш Нето (обиколи вдясно) е подаден сигнал за засада след докосване на топката Хави Гарсия (кръг в центъра).

Втори път. 13 минути. Е наказание Шатов?

ден турбина

13 минути. В момента на падането на Олег Шатов.

Turbin е постъпил правилно, без назначаване на 11-метров удар в портата на домакините. Съдията е добре позиционирана и правилно оценява подробности за борба Идову и Шатов. Защитникът на правилата Перм екипа не са нарушени.

ден турбина

Третата точка. 22минути. ЗАЩО НЕ гол Dzyuba се точкува?

ден турбина

22минути. Отменен гол Артьом Dzyuba.

Най-необичаен момент настъпило, може би, на 22-ата минута, когато реферът не е включена гол на домакините. дали той е постъпил правилно?

Нека да разгледаме този въпрос по-подробно. На първо място, втори помощник Deus идентифицира "извън играта" Dziuba (няма фал срещу противник, който е в положение на засада!), И турбината е назначен от пряк свободен удар на значително разстояние от портите на Перм. Вратар "Амкар" Khomich постави топката на друго място (по-близо до наказание) и го запознава с играта.

ден турбина

Dziuba хвана топката и да я прати в мрежата. Миг преди Turbin подсвирна, за да спре срещата и даде знак, че топката е вкарана в игра когато това се налага и от пряк свободен удар трябва да се повтори.

ден турбина

Формално, съдията е прав: от правилата на пряк свободен удар, наистина трябва да се изпълняват от друго място - в близост до централната кръга. Въпреки това, в този случай действията Khomich не може да се игнорира - "Амкар" не получи никакви ползи.

ден турбина

Що се отнася до целите Dziuba. Тогава той прати топката в мрежата след съдийски сигнал. И гол в тази ситуация по никакъв начин да го оправя беше невъзможно.

ден турбина

Четвърти път. 33 минути. Правилно правна цел "Амкар"?

ден турбина

33 минути. Гол "Амкар".

ден турбина

Gigolaev или е подравнена с Кришито. или се изправи заради засада линия на 5-10 см, че съдия-помощник в динамиката не може да бъде открит. В такива ситуации, асистенти препоръчва да се действа в полза на атаката - това е, за да не се определи засада позиция и да продължи да играе. Какво Kobzev направих.