Челси - Манчестър Сити
Централният мач от тридесет и първи кръг от Висшата лига, "Челси" победи "Манчестър Сити".

В края на седмицата във Висшата лига на хоризонта се издигаха призракът на интрига в борбата за титлата. "Челси" в родния стени сензационно загуби "Кристал Палас" и позволи на "Тотнъм" за премахване на разликата на седем точки. Тридесет и първи кръг може да направи интригата на върха на Висшата лига по-силно изразени, тъй като отборът Антонио Конте идва труден мач - на "Стамфорд Бридж", предоставена "Манчестър Сити". Екипът на Хосеп Гуардиола едва ли претендент за титлата, тъй като броят на висящите "гражданите" на "пенсионери" беше единадесет точки, но са били необходими mankuniantsami три точки с оглед на борбата за финала в топ 4. По пътя на "Сити" може да вземе реванш "Челси" за домакинската загуба в първия кръг.

Цели: 10 Азар, Азар 35 - 26 Агуеро

Нереализирана наказание: Азар 35

"Челси": Куртоа, Луис, Azpilicueta, Кейхил, Коста Родригес, Азар, Кант, Zuma (Matic 46), Фабрегас, Алонсо

"Манчестър Сити": Кабайеро, Фернандо Луис Роса. Камъни, Клиши, Силва, Сан (Nolito 86), Delf, De Bruyne, Навас Агуеро Фирма

Карти: Kante 90 + 2-52 Clichy, Co. 84

Въпреки всички надеждите на Антонио Конте. Виктор Моузес не е имал време да се възстанови напълно, за да докладва мач. Ментор "Челси" не съвсем очаква, изпращане на позицията десен vingbeka Azpilicueta. Третият централен защитник Курт Зума напусна. който по-рано през този сезон не бе се озова в стартовия състав. Педро Родригес е работил в атакуващ трио, но в средата на поле компанията N'Golo Кант бе Сеск Фабрегас.

Екипите започнаха мача с интелигентност, но това вече е в десетата минута, "Челси" е в състояние да отворите сметка. Wards Антонио Конте започна атака през дясното крило и Azpilicueta завъртя топката в близост до границата на наказателното поле, където той веднага набра Еден Азар - черупка мача при една отскочила от главата на Венсан Компани е в мрежата. Това е рикошет и объркани Уили Кабайеро в рамката.

"Челси" имаха възможност да играят любимия си стил контраатака. Лондончани нарочно дадоха своя опонент инициативата, но "Манчестър Сити" е много трудно да се преодолее интензивни отбранителни собствениците на редути. Много често в отделенията Хосеп Гуардиола удариха от границата на наказателното поле, в действителност по-близо до целта си противници не е позволено "пенсиониран". В средата на първото полувреме, отборът на Антонио Конте може да прекара още един гол. Еден Азар удари удар от наказателното поле - топката след отскок прелетя в дъга, срещна напречната греда и излетя извън границите.

На двадесет и шести-та минута, "Манчестър Сити" успя да изравни резултата. Курт Зума първо направи ненужна назад пас Куртоа, а след това, когато вратарят е направил грешка и подаде топката на Давид Силва. Френски защитник е действал срещу испанеца малко прекалено пасивно. Тибо Куртоа удари топката, след като удари Силва от левия край на наказателното поле, но завършващият точен бе Серхио Агуеро. Гостите бяха натоварени с увереност и създаде още една добра точка. След отрязване прехвърляне Leroy Sane скочи на среща с вратаря, но не разполага с малко на германската раса. Куртоа ъгъл рязане и изби игра черупки, когато се опитват Сан умело хвърля топката.

Курт Зума изглеждаше много нестабилна през първата половина и на половин работен ден, тъй като Антонио Конте замени френския защитник на Неманя Матич. По този начин, Сесар Аспиликуета надолу в центъра на отбраната и на дясното крило се присъедини към Педро Родригес. В дебюта на второто полувреме, "Манчестър Сити" направи отлично точка. Кевин де Бройн от дълбока свободен удар високо подадена в левия край на наказателното поле, където Венсан Компани някак необяснимо посегна глава центриране от корнер. Капитанът иска да се увери гостите с отстъпка, но снарядът на игра прелетя в дъга и уцели напречната греда! Тибо Куртоа. Тя изглежда са загубили портата в тази ситуация.

В бъдеще, "Манчестър Сити" извоюва предимство, но "Челси", този сценарий изглежда е несъстоятелно. Екипът на Антонио Конте умело защитава, чакайки възможност да се декомпресира пролетта и разположи мълния контраатака. На седемдесет и петата минута на "пенсионерите" бяхме близо до налага да прекарват трети гол. Отлично начало отбор играе с топката, но Еден Азар, без намеса от петнадесет метра удари над вратата! Като цяло по-близо до края на играта, "Челси" е да прекарват повече време в позиционни атаки, и обичан стои. Въпреки това, в първата минута на компенсирана Серхио Агуеро имаше момент. След дълга топка аржентинския достигна крак на топката, но ударът му от малък ъгъл Куртоа. Борба след изпълнение на корнер, Джон Стоунс е имал възможност да се сложи ред с удар с вратаря, но недобре формулирани от защитник.

Крайният резултат - 2: 1. "Челси" постигна важна победа над "Манчестър Сити" и даде интригата в борбата за титлата да се измъкнат с нова сила.