Брой на играчите в хокей - най хокей

Хокей на лед - спортен екип, в който състезателите се опитват да хвърлят най-много голове с помощта на пръчки.

Всеки отбор защитава порта вратаря, тя е в съответствие с правилата в goalmouth, но ако е необходимо може да изпълнява функциите на терена и дори нападателят защитник. Колко играчи в хокей на заявените за конкретен мач зависи от треньора, като правило, е 20-25 играчи, сред тях - две Вратари - основен и резервен.

Колко играчи играят хокей

В същото време на леда от шест играчи от всеки отбор - един вратар и петима участници в тази сфера. В някои случаи могат да се променят в гол за шести полеви играч. Промяната на играчите на полето се извършва по време на игра или технически паузи, играчите, които са в наказателното поле, не е позволено да се промени. Колко играчи в хокей в продълженията на леда, също се определят правилата - вратар и четирима полеви играчи.

Правилата за определяне на състава на хокей на лед отбори

Според правилата, одобрени от Международната федерация по хокей на лед (IIHF) на корта по време на игра не може да бъде повече от шест, а не по-малко от трима играчи.

Пълна състав (завършите пет) изглежда така:

Превишаването на броя на играчите на екипите счита за нарушение и се наказва с глоба от пейка - един от играчите, изпратени на наказателното поле в продължение на две минути. По време на играта, портата на всеки отбор може да защити само един вратар. Смяна на основната вратаря за резерва позволено по време на техническите прекъсвания и почивки между периоди. Що се отнася до играчите на полевите си, а след това да ги замени треньори се опитват в момента, когато шайбата е под контрола на отбора си в края зона на противника. В този момент, играчите се опитват да държат инициативата и да спре атаката, а ако замяната е ответната страна, екипът се опитва да забави темпото на играта.

В някои случаи, броят на играчите в хокей, оставени върху лед, може да се увеличи, като се замени вратаря шести (пети - в продължението) аутфилдер. Излезте на хокеист няма право да изпълнява функции от дузпа и играе като защитник или нападател. Това се случва най-често в решителните минути на срещата или в продължения, когато в края на играта си остава само за няколко минути. Понякога числено превъзходство помага обърне хода на мача и буквално грабне победата.