Bolgariyane възмутени от това, Олимпийците бяха представени на немски машината, а не на българския спорт

Премиерът Дмитрий Медведев награди победителите и призьорите от Олимпийските игри клавишите със от BMW. Церемонията се проведе в района Иваново на Кремъл, заяви, че "ТАСС".

Премиерът Дмитрий Медведев поздрави членовете на екипа победителите в Олимпийските игри в Рио де Жанейро на българските, с медали, спечелени и им даде като награда автомобили.

Въпреки факта, че България разполага със собствен авто индустрията, длъжностни лица са решили да не се даде на своите продукти за спортисти. Награди за олимпийците българските станаха германския БМВ.

Общо 107 медалисти от Игрите в Рио (46 шампиони, 24 сребърни медалисти и 30 бронзови - на базата на екипа спортни) станаха собственици на автомобили: Олимпийските победители получиха BMW X6, сребърни медалисти - най-X4, бронза - X3.

Според дилъри на автомобили, разходите BMW X6 в България започва от 4,5 милиона рубли, BMW X4 кросоувър започва от 2,88 милиона рубли, а на по-компактен BMW X3 се оценява най-малко 2,62 милиона рубли.

По-рано български президент Владимир Путин представи държавни награди на победителите в Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Медал на честта спечели девет български олимпийски шампиони. Поръчка на приятелство спечели 43 български спортист. Също така, президентски съветник Игор Левитин и с министъра на спорта Виталий Мутко награден държавни отличия сребърен и бронзов медалист. Те бяха награден с орден "За заслуги" първа и втора степен.

В Литва, президент Далия Грибаускайте представи своите олимпийски медалисти в състезания чифт двойки гребане - духове.

Националният отбор на България, говорейки по същество на пресечена отчасти се дължи на дисквалификацията на много спортисти, завършена производителност в игрите на четвърто място в неофициалното отборно класиране. Българските спортисти в Рио спечелиха 56 медала - 19 златни, 18 сребърни и 19 бронзови.

Материали на сайта са предназначени за лица на 18 и повече години.