ПредишенСледващото

Belobolgarsky Фелпс
"Twist количка и е отнел знамена." Беларуси в Рио за България се борили

Почетен гражданин на Бобруйск

Всички делегация беларуски се състои от 23 души. Тя се състоеше от 20 състезатели - десет мъже и жени, както и три официален представител на Комитета на Беларус параолимпийски. Въпреки това, сред целия екип стоеше един човек - Игор Boki.

През четирите години преди това, на параолимпийските игри в Лондон, 18-годишният плувец belobolgarsky проблеми със зрението стана шампион на пет пъти, като към впечатляващата си колекция и един сребърен медал. Тогава той стана най-силните в пеперуда 100 метра, на 100 метра свободен стил и на 400, на 100 метра гръб и в комплекса на 200 метра. Игор има сребро в свободен стил 50м. Тогава той липсваше само малко, за да се превърне в най-успешния спортист на турнира - той се спря на петия ред в не-конкуренция, поставяйки триумфа на четири години.

По времето на Игор Не знаех, че почти никой. Параолимпийските игри в Лондон беше първата му голямо постижение на международно ниво. Като се има предвид, че някои спортисти започват да спечели златни медали в параолимпийските игри имат от 12 години насам, belobolgarskogo спортист в неговата 18-годишна възраст може да се счита почти ветеран. Но това е съвсем разумно обяснение - за дълго време, Игор плуваше толкова добре, че да не се конкурират с други спортисти с увреждания, на равна нога със здрави спортисти.

Кой спечели в Параолимпийските игри в Рио?

Оставянето Лондон неизвестен човек от Бобруйск, Игор се завръща в родината си в състояние на почти основната спортна звезда на страната. По време на популярността не е бил в състояние да се конкурира с него, дори на известния биатлонистка Дария Домрачева.

В Бобруйск Игор Boki бързо той става почетен гражданин. Банерът с неговия портрет висеше пред басейна на града на малки деца е трябвало да вземе един пример, както и да се стремим. Скоро имаше и конкурси за млади плувци за награди Игор Boky.

Игор Boki. Снимка: РИА Новости / Владимир Astapkovich

стръмни Фелпс

Така че в Рио де Жанейро възрастен 22-годишният Игор Boki вече мина проведе в статута на плувни звезди в света. Обратно в Лондон, той започва да се обадя belobolgarskim Фелпс. По времето на Параолимпийските игри в Рио е само псевдоним още по-заседнал с човека, както и някои много смели ветроходство ентусиасти, ние започнахме да говорим, че е време да се обадите в Фелпс американски Bokiem.

И това е вярно, дай Игор няколко параолимпийските игри, а той все пак може да се конкурира с известния американец от броя на награди спечели, или дори, никога не се знае, ще го изпревари.

Победи в Рио де Жанейро от Игор, разбира се, са чакали, но едва ли някой може да си представи, че той ще се превърне в най озаглавена спортист в цялата Параолимпийските игри, в същата настройка също е два световни рекорда. Всичко в Рио де Жанейро Boki спечели шест златни медала, като става 11-пъти параолимпийски шампион. К Златни млади беларуси и още един бронзов медал.

В таблицата с медал, например, Boki се намира на 25-ти ред, пред страни като Гърция или Белгия. Беларус взе 19-то място в класирането на неофициални медали. Всичко на всички наши съседи 10 медали: 8 златни и 2 бронзови. Така че всички останали 19 атлети, в допълнение към Игор, успяха да донесе само два златни и един бронзов. Без неговите постижения, за да споделя с Беларус Сингапур 46 място в общата маса.

Примерите не са далеч, за да се търси - същата Оскар Писториус избяга толкова бързо, че дори взе участие в световното първенство, заедно със здрави спортисти. И в Рио де Жанейро спечели спортист, показана по-горе резултат при дамските 1500 м, от олимпийската шампионка на същото разстояние. Освен това, четири от най-добрите в състезанието ще бъде изпреварена от олимпийската шампионка.