ПредишенСледващото

55 факти за смъртта на Исус, че ти не знаеш - мъдро

П-долу са фактите, че Исус умря за нас.

Моля, споделете това съобщение да разпространяват Христовото благовестие.

Така че, разпъването е изобретен от персите през 300 г. пр.н.е. и рафинирани от римляните през 100 г. пр.н.е.

1. Това е най-болезнена смърт някога измислена от човека, терминът "изтезание" тук по-актуална от всякога.

2. Това наказание е най-вече за най-много "измръзнали" злите хора и престъпниците.

3. Исус е лишен гола и дрехите си поделят между римските войници. "Те се делят помежду си дрехите ми и хвърлят жребий за дрехите ми" (Псалм 21)

4. разпъването на Исус осигурява ужасен, бавен, болезнена смърт.

5. Исусовите колене бяха сгънати под ъгъл от около 45 градуса, а той е бил принуден да изпълнява собствената си бедрото мускулна маса, която не е анатомично правилна позиция, която може да спести повече от няколко минути, без спазми в мускулите на бедрата и пищялите.

6. цяла Исус тегло натискане на краката си с нокти пробити през тях. От крака мускулите на Исус уморени бързо, тялото му тегло е трябвало да бъдат прехвърлени към неговите китките, ръцете и раменете.

7. След няколко минути, след като той е бил поставен на кръста, раменете на Исус бяха дислоцирани. Минути по-късно, лактите и китките на Исус също бяха дислоцирани.

8. В резултат на тези размествания е, че ръцете му са 9 инча (23 см.) Повече от обичайното, както е показано на капака.

9. Освен това, в Псалм 21:15 се изпълни пророчеството: "Аз съм излива като вода; всичките ми кости са навън. "

10. След като Исус е бил дислоцирани китките, лактите и раменете, тялото му тегло през ръцете, причинени от натиска върху гръдните мускули.

11. Това прави гърдите му да се простират нагоре и навън, в неестествено състояние. Гърдите му е постоянно в състояние на максимална вдишване.

12. С цел да се диша, Исус трябваше да разчита на краката си пробивали с пирони и повдигнете собственото си тяло, което позволява на гръдния кош да се движи надолу и навътре, за да освободите въздуха от белите дробове.

13. дробовете му бяха в състояние на покой с постоянна максимална вдишване. Разпъването - катастрофа от гледна точка на медицината на.

14. Проблемът е, че Исус не разчита на свободния крак, защото мускулите на краката му, изкривени под ъгъл от 45 градуса, твърди и изключително болни постоянно са в конвулсии и невероятно анатомично правилна позиция.

15. За разлика от всички холивудски филми за разпъването на жертвата е изключително активен. Разпнат физиологично жертва е бил принуден да се движи нагоре и надолу по кръста, на разстояние от около 12 инча (30 см.) За да диша.

16. Процесът на дишането, причинено мъчителна болка, смесва се с абсолютен ужас от задушаване.

17. Тъй като разпъването продължило 06:00, Исус е по-малко и по-малко в състояние да изпълнява теглото си на краката си, тъй като му хип и други мускулите на краката все повече и повече отслабва. Увеличен обем на неговите китките, лактите и раменете, както и по-нататъшно вдигане на гърдите му го кара да се диша по-трудно и по-трудно. Няколко минути след разпъването на Исус започнаха да страдат тежко недостиг на въздух.

18. Движението му нагоре и надолу на Кръста, за да диша, подадена мъчителна болка на китките му, краката му и изкълчен лакът и рамо.

19. Движението става по-рядко, тъй като начина, по който Исус става все по-изтощен, но ужас на неизбежната смърт от задушаване го кара да продължи усилията си, за да дишат.

20. нозете на Исус, мускулни крампи, разработени болезнен натиск, опитвайки се да се повиши собственото си тяло, за да диша.

21. Болката от две разби средния нерв в китката му буквално експлодира с всяко движение.

22. Исус бе покрит с кръв и пот.

23. Кръвта е резултат на Бичуването, която едва не го, и пот убит в резултат на опитите му да дишат. В допълнение, той е напълно голи, и лидерите на евреите, тълпата и крадците от двете страни на кръста се подиграваха, проклети и се засмя на себе си. В допълнение, той се наблюдава майка на Исус. Представете си, неговата емоционална унижение.

24. Физическото тяло на Исус изпитва поредица от изтезания, което води до смърт.

25. Поради факта, че Исус не може да поддържа адекватна вентилация на белите дробове, той е в състояние да хиповентилация.

26. Неговите нива на кислород в кръвта започна да пада, той развива хипоксия. Освен това, поради ограничения ниво дихателните въглероден диоксид в кръвта (СО2) започва да расте, това състояние се нарича хиперкритичното.

55 факти за смъртта на Исус, че ти не знаеш - мъдро

27. Повишени нива на CO2, направени сърцето му бие по-бързо, за да се увеличи притока на кислород и отстраняване на СО2.

28. дихателния център в мозъка Исус изпрати спешни съобщения до дробовете му - диша по-бързо. Исус започна да диша тежко, хриптене трескаво.

29. Физиологични рефлексите Исус му искаха да по-дълбоко дишане и той неволно се мести нагоре и надолу на Кръста е много по-бързо, въпреки мъчителните болки. Болезнени движение започна спонтанно няколко пъти на минута, за радост на публиката, които му се присмиваха с римски войници и Синедриона. "Аз съм червей (червен намазва място), а не човек, презирана от мъже и презрян от народа. Всички, които ме види ми се подиграват за устни, те се разклаща главата: "Той вярва в Господа; нека Го избави, нека го спаси, ако той ще го има. " (Пс 21: 7-9)

30. Въпреки това, тъй като на Исус прикован и увеличаване на неговата изтощение, той вече не може да предостави тялото си с кислород.

31. хипоксия (недостиг на кислород) и хиперкапния (изобилие CO2) сърцето му бие по-бързо и по-бързо, а сега той е развил тахикардия.

32. Исус сърцето бие по-бързо и по-бързо, както и честотата на пулса вероятно е около 220 удара / мин.

33. Исус не пийте нищо в продължение на 15 часа, като се започне от 18:00 предната вечер. Спомнете си, че той издържа бичуване, което едва не го уби.

34. Той кървеше по цялото му тяло се дължи на бичуването, трънения венец, пироните в китките и краката, както и множество разкъсванията, получили при побоя и падания.

35. Исус вече беше много обезводнени, а кръвното му налягане спадна до минимум.

36. Неговият кръвно налягане може би бе 80/50.

37. Установено е шок първа степен, с хиповолемия (ниско ниво на кръвта), тахикардия (прекомерно бърз сърдечен ритъм), тахипнея (учестено дишане прекалено) и хиперхидроза (прекомерно потене).

38. Около пладне, сърцето на Исус вероятно е началото на "приплъзване".

39. светлината на Исус вероятно започна да се пълни с белодробен оток.

40. Това само се задълбочава дишането си, което вече е много сложно.

41. Исус изпитва сърдечната и дихателна недостатъчност.

42. Исус каза: "Жаден съм", защото Тялото му изкрещя за течност. "Силата ми изсъхна като черепка; Май се залепи езикът ми гърлото ми, и Ти си ме свел в пръстта на смъртта. "(Псалм 21:16)

43. Исус отчаяно се нуждае интравенозна инфузия на кръв и плазма, за да спаси живота си.

44. Исус не можеше да диша правилно и бавно задушава.

45. В този момент Исус вероятно разработени проблеми с кръвообращението (хемоперикард).

46. ​​плазмата и кръвта се събраха в района около сърцето си, наречена перикард. "Сърцето ми стана като восък, разтопи в средата на сърцето ми." (Псалм 21:15)

47. Тази течност около сърцето му, причинени сърдечна тампонада (който не позволяваше на сърцето на Исус, за да победи правилно).

48. Поради нарастващото физиологични нужди и развитието на сърдечно хемоперикард, Исус вероятно в крайна сметка получих инфаркт. Сърцето му буквално избухна. Най-вероятно това е причината за смъртта му.

49. С цел да се забави процеса на смъртта, войниците са установили Кръста малка дървена перваз, който ще позволи на Исус "привилегирована" да понесе теглото на кръста.

50. Резултатът от това е, че на Кръста ще умре девет дни.

51. Когато римляните ще ускори смъртта, те просто счупи краката на жертвата, което води до задушаване жертва в рамките на няколко минути.

52. В три часа Исус каза: "Свърши се." По това време той издъхна и умря.

53. Когато дойдоха войниците на Исус да се прекъсне крака му, той вече беше мъртъв. Никаква част от тялото му не беше съборен в изпълнение на пророчеството.

54. Исус умря в рамките на шест часа след най-мъчителен и ужасяващ мъченията измислена някога.

55. Той почина на обикновените хора като теб и мога да отида на небето.

"Този, който не знаеше грях той направи за нас, за да се счете за грях, така че в него да станем праведни пред Бога." (2 Коринтяни 5:21)

Свързани статии

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!