ПредишенСледващото

100 Ballnitsa Джулия Nikonova "в продължение на една година, за да се подготвите за изпита е нереално"

"Комсомолская правда" започва вълнуваща нова серия. Ние ще запознае читателите с възпитаниците на Калининградска област, блестящо премина единен държавен изпит, както и - с техните учители

Всеки един от тях отговори на въпросите на предложения въпросник, където има отговор на основния въпрос на бъдещите поколения - какво да направя, за да мине изпита при 100? Първата ни герой - вчера Юлия Nikonova ученичка и я учител български

"Не изключвам, че отпускът за Европа"

Джулия Никонов, завършил училище на село жп район Правдинск, 100 точки преминали на български език:

1. Кога започнахте да се подготвят за изпита? Какво клас?

- Proreshivat Тестове - от началото на 11-ти клас.

2. Какво, според вас, е най-трудно в изпита по български език?

- Най-трудната част - част от "С", есе. На отговорите, които са прекарали цялата определеното време - три часа и половина. Пробен изпит по български език, минах с 98 точки. Предполага се, че продават директно на изпит по 90 точки. Да се ​​каже, че съм убеден, че продават за сто, - честно. Други изпити минах по този начин: математика - 74 точки, социален - 85 точки.

3. Какво трябва да направите, за да мине изпита е 100 точки?

- Последователно добре в училище всички 11 години. Това е първият. И вторият - редовно самообучение. За една година, а не наистина се подготвите за изпита.

4. Може да се отписва по време на изпита?

- Писах на българския език в Pravdinskaya гимназията. Има отписва може да е истина. Много строг ред. За всички нас - да се гледа.

5. В случаите, когато и които планират да учат допълнително?

- Смятам да следват във висши учебни в името на Кант БФС. Аз съм се интересуват в сферата на финансите и икономиката. Виждам бъдещето си в България. Труден въпрос. Аз не изключва възможността, че животът им ще бъде построен в Европа.

"Нека да оставим Джулия през втората година"

Валентина Сергеевна Narezhnaya, учител по български език и литература гимназия по жп:

1. Опишете stoballnika.

- Аз казвам съвсем искрено: Джулия - универсален студент. Тя участва в множество състезания, в които е задължително да получите добри резултати. Това е голям работохолик, но не zubrilka. Много се радвам, че се съобщава с това момиче, тъй като 5-то си клас. Джулия винаги е била в топ пет, винаги знае малко повече, отколкото е необходимо. И 27 май да го изпратите на изпита по български, аз отидох в автобуса и каза: "Джулия, че всички ние сме в очакване на теб 100 точки!". Тя завърши училище със златен медал. И аз имам чувството, че този блестящ резултат заради самата себе си е много важно. Тя като че ли искате да докажа на себе си, че златен медал - това не е случайно. Това е в резултат на огромни усилия, умножен по неговата способност.

Особено с Джулия, аз не се извършва каквато и дейности. Всички, които желаят да останат след училище, а ние обучени, разнообразни задачи. Джулия не пропусна някоя от сесиите. Нито един! Въпреки че изглежда, че вече знае. Но тук е човек ...

Знам, че Джулия иска да учи, за да бъде икономист. Мисля, че това момиче, каквото и да участва, всичко ще бъде наред. И аз съм малко ревнува от учителите, които ще бъдат запознати с този човек. Знаеш ли, ние имаме сред учителите в училището има една шега: "Да оставим нашата Джулия за втора поредна година ..."

2. Притежавате ли наблюдения, които учениците могат да преминат изпита за 100 точки? Какви са децата? Може да извадим късмет този, който всички 11 години изследвани върху твърда "3"?

- Това е децата като Джулия Nikonova. Знаещ, и постоянно се стреми да научат нещо ново, дисциплиниран, отговорен, могат да се концентрират. Всеки, който е учил на твърда "3", по мое мнение, може да се явите на изпита на сто процента в един случай - ако отпишат.

3. Каква е вашата студент издържали изпита за 100 точки, ще бъде отразено в класациите на училищата? Независимо дали търсите най-висок резултат, за да спечели тази награда? Подобно на други възпитаници на училището са преминали изпита по български език?

- Аз съм много, много се радвам, че нашето училище, в железницата на селото, произвежда такъв прекрасен човек. Мисля, че класирането на училището, този резултат е задължен да бъде отразена. За наградата ... не мога да кажа. Но аз се чувствам дълбоко чувство на удовлетворение, че нашето училище тази година, завършва учебната година с отлични резултати. В класната стая, където тя учи при Джулия, всички troechniki потвърдиха тройни horoshist - Квартет и Джулия - я уверен "пет". На двойка никой не мина. Това е, тук е собствена педагогическа цел беше много доволен.

4. Какво бихте променили в системата на изпит?

- Първото нещо, което идва на ум - това е теория, която може да се нарече "една точка". На 10-ти клас, често идват да учат деца, които не са в състояние да се знае български език, математика, четири или пет. Говоря за трудолюбиви деца, деца на панаира. Но това не е дадено на тях! И има моменти, когато това е такова дете по време на изпита, не е достатъчно само една точка на "тройката". Но в такива случаи, трябва да му се даде една точка. Тъй като на изпит - това е труден тест за децата е огромен стрес. За такива деца, вероятно двойно трудно.

5. Срещали ли сте фактите изневерява на изпита?

- Не, като организатор на изпита тази година не беше.

виж също

В продължение на две пенита таджикски прокурор поискаха българския гражданин 6 години затвор

В Шереметиево съюз призна, че петицията на заплатата за "Аерофлот" подписа чуждестранни работници

Експерти от началото се съмняваха в обективността на данните

Сергей Shnurov и Posner все още заключени в рап Batlle

Премиерът Косигин осъден Кьонигсберг Роял Касъл

Точно преди половин век, Калининград е загубил нейните основни забележителности

Собственикът на 26 апартамента се опитва да докаже, че той не може да плати издръжка на дете

Кореспондентът на "Комсомолская правда", продължава да се разберат тънкостите на развод

Заместник министър-председател Олга Golodets: Поради изграждането на център за рак се включват в федералния бюджет

В петък в Калининградска област с заместник-председател на работно посещение на българското правителство

Експедиция "КП": Kudyabliki и градски живот надежди за златен дъжд

Специален кореспондент на "Комсомолская правда" Дмитрий Steshin и Виктор Guseinov продължат опасно пътуване - екскурзия за надуваема лодка по река Волга. Глава 18, в която нашите герои плават към Городец [снимка]

Звездите на българския шоубизнес купуват маркови обувки и дрехи на битпазара

Кореспондентът на "Комсомолская правда" е отишло на място, където можете да си купите висококачествени фалшиви обувки, дрехи и аксесоари за най-известните марки

Съвременниците на века, "Комсомолская правда" се научили тайните на дълголетието за тези, които са на повече от сто години

Любовта на живота, енергия и паметта на нашите герои ще бъде обект на завист от много тийнейджъри

Kvachkov добавена срок

ГРУ полковник в оставка допълнително осъден на 1 година и 6 месеца лишаване от свобода

В Елцин център не се потвърди, че лимузината за 19 милиона принадлежала на първия президент на България

В Санкт Петербург, за продажба от неговия предполагаем Елцин «Mercedes-Benz S-Klasse III (W140) 500 Long Trasco Бремен»

Красноярск пътешественик жена Лена подредени мотокрос през Германия

Този път тя заминава за Европа с колоездачи

Защо сектанти хуманоиден Алексис е погребан близо до мястото, където семейството е бил прострелян Николай II

Репортери "КП" установили какво е причинило мистериозната организация "Star Academy", за да се отърве от един уникален артефакт, и дали след отвличането на Kyshtym на мумията бе старт радиация.

В Съединените щати играят лотарията половин милиард долара - се опита да отгатне номера и спечели!

Каним читателите "КП", за да назоват шест числа, които нашият кореспондент на Ню Йорк ще направи лотариен билет на

Свързани статии

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!