ПредишенСледващото

10 Простата истина за това, кои умни хора забравят

10 Простата истина за това, кои умни хора забравят

Някои от моите приятели, най-умните хора, е трудно да се успее. И всичко това, защото те забравят за прости истини, които заедно регулират нашите възможности за постигане на напредък. Бих искал да се напомни за тях.

№1 - Интелект и образование означава нищо без действие

Какво ви IQ е изненадващо висока, или ако имате докторска степен по квантова физика, това не означава нищо, докато не започне да действа. Като не действа, не можете да промените нещо или да направите реален прогрес. Има огромна разлика между това да знаеш как да се направи, и за да се направи нещо за истински. Образование и интелигентност са безполезни без действие. Това е всичко. Като практическо ръководство за преминаване към действие, препоръчвам книгата "Навикът да се прави в момента" ( "The Habit Сега") ..

№2 - щастие и успехи - са две напълно различни понятия

Знам, че е изненадващо предприемчив бизнес жена, която спечели почти един милион долара през последната година. Всички мои приятели бизнесмени смятат, че е изненадващо успешна. Но какво мислите? Преди няколко дни, тя неочаквано ми каза, че се чувства депресиран. Защо? "Аз съм твърде уморен и аз съм самотна аз просто не мога да намеря достатъчно време за себе си." - оплака се тя. "Ето как - аз мислех. - Един от най-успешните от приятелите ми нещастни."

Аз също знам, сърфист, който е прекарал цели дни на брега пред дома ни в Сан Диего. Никога не съм срещал по-безгрижен и оптимистичен човек с постоянна усмивка от ухо до ухо. Но той спеше в ремаркето, което принадлежи към него и други сърфисти, и те често искат пари от туристи. И въпреки, че не мога да отрека, че този човек изглежда щастлив, че не мога да помисли за живота си на модел за успех.

"Какво ще ми донесе щастие?" и "Какво ще ми донесе успех?" - двете най-важни въпроси, можете да си зададете. Но това са две напълно различни въпроси.

№3 - Всеки има свой собствен бизнес

Няма значение как си изкарват прехраната си или кой си, си мислиш, че работят, върху което работите само с един човек - себе си. Най-важното е, че се продават и на кого? Дори, когато работите на пълен работен ден и да се плаща в компанията, вие все още може да управлява собствения си бизнес. Продавате един от съществуването си (часът на неговия живот) на определена цена (съответната част от вашата заплата) на купувача (Вашия работодател) на.

Както можете веднага да се спести време и увеличаване на приходите? По този въпрос има общ отговор. Но трябва да се търси отговор. На тази тема можете да прочетете една книга ", на четири часа работна седмица" ( "The 4-часовата работна седмица").

№4 - Твърде много избор пречи да реши

Днес, през 21 век, когато информацията се движи със скоростта на светлината и появата на нови перспективи изглеждат безкрайни, нашият избор на живота и кариерата има граници. Но, за съжаление, изборът на богатството води до нерешителност, объркване и бездействие.

Маркетингови проучвания показват, че с голям избор на стоки от купувача е изправен, толкова по-малко ще си купите по-голямата част от времето. И все пак, за да изберете най-добрия продукт на трите предложения е много по-лесно, отколкото избора на най-добрата сделка на триста. Ако на решение за покупка е трудно да се приеме, че повечето хора просто не го купуват.

Ако се опитвате да продаде асортимент от стоки, нека то да бъде лесно. И ако се опитвате да се вземе решение по отношение на живота си, тогава не си губете времето да преценявам всеки малък детайл от всяка опция. Изберете това, което трябва да мислите, работа, и да я изпробвате. Ако това не работи, изберете нещо друго и да продължи да се стреми напред.

№5 - Животът на всеки един от нас има области, в които ние сме успешни и неуспешни

Тази позиция е в известен смисъл се отнася до точката, №2, което говори за щастие и успех, но той има самостоятелно значение.

Опитвайки се да бъде съвършен - това е загуба на време и енергия. Съвършенството - това е една илюзия.

Нашият успех обикновено се намира в сферата на това, което ние прекарват най-много време. Ние постигаме успех там поради продължителна активност и интерес. Това е - част от живота ни, ние искаме да покажем на другите. Този успешен част, ние работим живот. Това е нещо, за което ние се ангажираме сериозно. Това е - един публичен образ, който си представяме.

Но всеки лъскава история, която ние предоставяме на обществеността, можете да намерите човек с дълъг списък от скрити повреди. Понякога мъжът - лош съпруг. Понякога този човек се подиграва на другите. И понякога мъжът изглежда далеч от пътя и се затича към колата отпред.

№6 - Всеки от грешките си - това е крачка напред

Грешки ви научат важни неща. Всеки път, когато ги ангажират, можете да направи крачка към целта. Единствената грешка, която наистина може да ви боли - да не прави нищо, само защото ви е страх да се направи грешка.

Не се колебайте и не се съмнявам в това. В реалния живот рядко се случва, че има нужда от шанс, те обикновено просто се нуждаят от шанс да се възползва. Вие не може да бъде 100% сигурен, че тя работи, но можете да бъдете 100% сигурни, че няма да се получи нищо, ако няма да направи нищо. Повечето от времето, което трябва да го постигнете!

И това не е от значение как се оказа, всичко винаги завършва така, както трябва да приключи. Или успеят, или да научат нещо. Печеливша ситуация. Не забравяйте, че ако не действа, вие никога няма да бъдете сигурни, и винаги ще си остане на същото място.

№7 - Хората могат много добре да си свършат работата, че не ми харесва

Въпреки, че аз не предлагам да изберем дейност или професия, която не ви харесва, аз съм чувал много интелигентни хора казват нещо като това: "За да се оказаха много добре правите това, което правите, е необходимо да направите много ми хареса. " Но това не е така.

Моят добър приятел - дипломиран експерт-счетоводител. Той на няколко пъти ми каза, че от време на време, че той не обича работата си, тя го отегчаваше до смърт. Но това често се рекламира в йерархията и да се повиши в длъжност. На възраст 28, той е един от два реда счетоводители, които са избрали някои от хилядите хора от техния клон и е повишен в старши счетоводители през изминалата година. Защо? Защото, въпреки че той не обича работата си, той го прави добре.

Мога да ви дам десетки други примери, но аз ще ви спестя ненужни подробности. Просто разберете, че ако някой плаща достатъчно време и внимание на подобряването на уменията и квалификацията, той може да постигне съвършенство във факта, че той не обича да прави. На тази тема аз препоръчваме да прочетете книгата "Принципи на таланти" ( "The Talent кодекс").

Номер 8 - Нашите проблеми с други в много отношения се дължат на нас

Много често нашите проблеми със съпруг или съпруга, родители, братя и сестри, не трябва да се прави с тях. В крайна сметка, много от проблемите ни, ние несъзнателно се създаде в главата му. Може би в миналото те са направили нещо, което повлия на страх или съмнение в себе си. Или може би те не са направили нещо, какво очаквате от тях. Във всеки случай, тези проблеми не възникват заради другите хора, те възникват заради нас.

Това е нормално. Това просто означава, че тя ще бъде по-лесно да се намери изход от тази неприятни трудности. В края на краищата, вие сте отговорни за собствените си решения. Ние трябва да решим дали искаме да елементарно главата си минало събития. Или вместо това ще се отвори ума си положителната реалността, която се разгръща пред нас.

Всичко, от което се нуждаем, е желанието да гледам на нещата малко по-различно - да отида на това, което беше и това, което е трябвало да бъде. Вместо това, трябва да се концентрира върху това, което е сега и какво ще бъде.

№9 - решения, взети на емоция рядко успешно

Решение причинени остри емоции обикновено са реакция на тях, а не счита преценка. Тази реакция обикновено не се основава на знания, но по-минутни чувствата с минимум здравия разум.

№10 - вие никога няма да бъде напълно готов, когато ще бъде възможно

Винаги виждам, че основната причина, която прави интелигентни хора отиват напред - това е нежеланието им да използваме тази възможност, само защото те мислят, че не са готови за това. С други думи, те вярват, че те се нуждаят от допълнителни знания, умения, опит, преди те да могат правилно да се възползват от тази възможност. Жалко е, защото този начин на мислене, който потиска личностно израстване.

Истината е, че никой никога не се чувства напълно готов, когато възникне възможност. Тъй като най-добрата възможност от живота ни да ни принуди да расте емоционално и психически. Те ни карат да се разшири зоната на комфорт, което означава, че скоро няма да се чувстват комфортно. И когато не се чувстват комфортно, ние не се чувствам готов.

Само не забравяйте, че най-различни значителни възможности за личностно израстване и развитие ще се случи през целия си живот. Ако искате да се промени към по-добро, трябва да използвате тези функции, въпреки че никога няма да почувствате, че сте напълно подготвени за тях.

Оригинална статия: Марк (www.marcandangel.com)

Свързани статии

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!