В мач от деветия кръг на руската Висша лига, "Зенит" Санкт Петербург победи с резултат 4: 2 в Москва "Спартак".

Синьо-бяло-сините продължиха напред в 20-та минута, когато Доменико Кришито получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Андрю Eshchenko. Приспаднал червено и бяло в 28-ата минута, изравни Салваторе Бокети - италиански играе на завършване след Юрий Lodygin не успешно спасени преди него топката. Пет минути по-късно домакините отново начело в сметката: топката в бившия му отбор отбелязаха Артьом Dzyuba. затваряне кръст Робърт Мак. Въпреки това, преди почивката Зе Луиш начело топката в ъгъла след изпълнение на корнер и вкара гол за 2: 2.

След 61 минути игра на "Зенит" отново излезе напред - Аксел Витсел получи пас Жулиано и прати топката в близко ъгъл на вратата Артьом Ребров. В края на краищата Санкт Петербург бе отсъдена дузпа в още едно - Eshchenko нарушил правилата за Александър Кокорин. За момент дойде Жулиано и подаде топката на смилането в полюса.

С тази победа, "Зенит" уловени с броя на точките в таблицата по-водещ на Висшата лига, "Спартак", който претърпя втора поредна загуба в първенството.

Русия - Висша лига. 9-ти кръг

Зенит (Санкт Петербург) - Спартак (Москва) - 4: 2

Цели: Krishito, 20 (1: 0, писалка); Bokketti, 28 (1: 1); Dzjuba, 33 (2: 1); Зе Луис, 37 (2: 2); Witsel, 61 (3: 2); Juliano, 87 (4: 2, пяна).
Картички: Krishito, 31; Dzjuba, 34; Neto, 90 - Зе Луис, 31; Glushakov, 49; Bokketti, 54; Eshenko 86.