ПредишенСледващото

ВВД и визия

Поради постоянно високо или обратно, намаляване на тонуса на кръвоносните съдове в vegetosudistoy дистония е общ нарушение на зрителната острота. Замъглено виждане, когато НВД не е много страшно VSDshnika - визия постепенно намалява и това е добре, той не вижда това.

Съвсем различна реакция се получава, когато има остър пристъп на загуба на зрението - пенливи вълни в очите. Мъжът не разбира какво се случва с него, а това е много страшно. В резултат на остър пристъп на загуба на зрение, може да започне атака на пристъп на паника. И тогава всички от познатия коловоз - линейка, Corvalol таблетки. Направи нещо! Помощ Умирам!

При пациенти с VSD и паническо разстройство, такива атаки не са рядкост. За атака на загубата на зрение не е предизвикал страх, което трябва да знаете как да започне, нейните симптоми и разбира се, както и какво да правя.

Вълни в очите.

Внезапна загуба на зрение под формата на атака може да се случи на фона на физическа умора или слабост, причинена от остра (настинки, грип, хранително отравяне) или хронично заболяване. Тя започва с пристъп на чувства малко пулсации в очите. Това вълни в газа може да се почувства неравномерно в дясно и ляво око. В една от тях, тя може да бъде по-голям, а другият по-малък. Тя може да започне само с едното око, а след няколко минути в другата.

Постепенно, има мухи в очите, вълничките в увеличението на очите, започват да светкавици и искри пред очите. Виждате ли замъглено изображение на пространството около вас. Има усещане за нереалност, несигурност и дезориентация. Не е възможно да се види ясно дори на големи предмети, като дланта си.

Вълни в очите продължава да расте върху, и отива в непрекъснат трептене и неясна визия. Можете да престане да се прави разлика между някои части на пространството около него. Особено опасно подобна атака, при извършване на дейности, които изискват внимание - шофиране на кола, които работят с електрически инструменти и т.н. Ето защо е необходимо да се спре всякаква работа по време на тази атака.

Членка, стане нещо подобно на симптомите на световъртеж. Особено трудно тази атака се усеща в условия на слаба светлина. Отивате в банята и забравяйте да включите светлината, не можете да видите на калъп сапун на пода, което по невнимание е намалял.

Такава атака на внезапна загуба на зрение не изисква лечение. Приемането на всички лекарства в тази атака безполезно. Ние можем само за ваше успокоение, че все още нещо, което съм приел, поставете таблетката под езика validol.

Какво трябва да направя? Необходимо е да се вземе хоризонтално положение, за да легне на легло или пейка, с цел подобряване на притока на кръв към мозъка. Затворете очи да се възприемат усещания очи не може да предизвика страх.

След 10-20 минути на появата на симптомите, зрителна острота, след определен период от почти пълна загуба, започват да се възстановяват сами. Процесът на възстановяване ще се проведе в рамките на няколко минути.

Този симптом не ви заплашва. Няма нужда да тичат към болницата и направи ядрено-магнитен резонанс на мозъка: - Какво става, ако там не е нещо, нали? Няма нужда да се консултира с офталмолог. Всичко е толкова ясно - вие сте напълно здрави, а някои малки отклонения не може да доведе до такова състояние. През целия си вината за ESP. Зрителни нарушения в VSD - съвсем обикновен случай.

Причина атака загуба остър зрение в дистония и паническо разстройство вегетативно-съдови във факта, че има внезапно стеснение (спазъм) на кръвоносните съдове, които доставят необходимите вещества регион око. вазоспазъм се дължи на висока концентрация на хормон в кръвта на страх. Клетките на дъното на стомаха и на ретината започват да изпитват недостиг на кислород и нормално работата си прекъснато.

Най-интересното е, че този симптом може да се случи на фона на пълно спокойствие. Ти просто си седи на масата и погледна през прозореца, а след това започна. Защо е спазъма на тези плавателни съдове и в този момент е невъзможно да се отговори. Всеки човек е дошъл на преден план своите IRR симптоми, които най-много го плаши.

Sharp атака на загуба на част от основния комплекс на IRR симптомите. И ако можете да го направите преди това не беше, а сега се оказа, това говори само на общото отслабване на организма. Трябва да се намали физическа активност, достатъчно почивка, а в някои случаи, да увеличи дозата на анти-тревожност лекарства.

Лечение остър пристъп на загуба на зрение в IRR не могат да бъдат отделени от общия лечението на паническо разстройство. Когато успеха на последната, тя е и симптом ще се появи по-малко и след това изчезва.

Някои ягодоплодни култури, които подобряват зрението и могат да растат във вашата градина парцел.

Освен подобряване на зрението, къпина, Бери само един, който има успокояващ ефект върху човешкото тяло.