Щефи Граф (пълно име е Стефани Мария Граф) е роден през 1969 г. в малкия град Брюл. След три години, тя взе една тенис ракета. бащата на момичето е лидер на малка тенис клуб и той става първия си треньор.

Помислете за бебешки таланти в тениса, Питър Граф премина на преподаване дъщеря. Той продава бизнеса си, наел професионален треньор Пол Щефи сгънати, поканени фитнес treneraPrulla. В допълнение към тенис, баща Щефи е принуден да играе баскетбол, а също и на професионално ниво. На негова препоръка, момичето напуснал училище (се включи задочно) и напълно се посвещава на тенис.

Започнете спортна кариера Щефи Граф

Щефи Граф (Щефи Граф) биография, снимки, съпруга и децата си
Щефи Граф - брилянтен тенисист

13-годишното момиче ще направи своя дебют в състезанието сред професионалистите възрастни. Това се случи на турнира в Щутгарт. "Wunderkind век", както образно наречени експерти и журналисти момиче бързо започна да се движи в тенисистите класиране възрастни.

Щефи Граф в тениса

През 1984 г. Щефи стана олимпийски шампион на турнира бе засадена малко под осем въпроси. На следващата година, Граф влиза в десетте най-големи тенисисти в света.

1986 носи граф осем победи по WTA турнири, заглавието на третата ракета на света и първата победа на великия Навратилова.

1987 Граф завършва един играч спечели 7 поредни турнира и спечели Ролан Гарос. Докато тя все още не е бил на 18 години - тя стана най-младият победител в Ролан Гарос в своята история.

Тя е на 2 години отказали да действат от съдилищата и се върна и не могат да достигнат предишните височини.

По време на речта си пред съдилищата Граф печели 22 пъти в турнира от Големия шлем в сингъла и удвоява, спечели 107 Ж Жени турнири.

Records Щефи Граф

В спорт като тенис, е трудно да се говори за записи, обаче, Щефи притежава няколко уникални постижения.

Единственият тенисист, който е печелил най-малко 4 пъти всеки турнир от Големия шлем.