Шахтьор - Шалке преглед и оценка на мача Лига Европа 2016

Виктор Коваленко се бори за топката с Сан EPA / UPG

Шахтьор и Шалке не прекарват времето си на изследване, както и от началния съдийски сигнал започнахме да играем атакуващ футбол. Отборите играят на сблъсък и създават опасни моменти в даден момент.

Така в продължение на 14 минути Belanda можеше да изведе клуба напред от Германия, но след като го удари топката почти до гол линията отблъснати Дарио Сърна. Шахтьор остра атака Шалке каза Коваленко ножица в 29-ата минута, след удара, който топката премина на сантиметри от гредата.

Преди почивката отборът да запазят темпото, но първите 45 минути никой да се отличи и не успя.

През втората половина, изготвяне на играта не се е променила. И двата отбора бяха определени за гол, а през втората половина на срещата, проведена в атаките.

В 61-та минута на мача, Юнес Belanda изпусна още една възможност да празнуват гол. Бивш играч на Динамо Киев, а на смъртоносна позиция, не успя да проникне силно портата Pyatov. Няколко минути по-късно Нойщатер може да вкара гол. Полузащитникът на Шалке след пряк свободен удар стреля с точка Шахтьор Целта на 11-метров но Pyatov може да реагира на удара.

И тук най-много реалистичен шанс на отбора Донецк да поведе беше 80-та минута на мача. След това с един удар след Олександър Gladkiy свободен удар успя Шалке вратар Ралф Firman.

В 86-та минута на мача Olexandr Kucher за фаул в средата на терена спечелил втори жълт картон, която се превръща в червено. Оставащото време Шахтьор играе с десет мъже и успя да донесе мача до последния съдийски сигнал, без да допуснат гол. при резултат 0: 0 и екипът Lucescu има шансове за постигане на 1/8 финалите на Лига Европа.

Шахтьор - Шалке 0: 0

Миньор: Pjatov - Сърна Къчър, Rakytskyy Исмаил - дете (Kryvtsov, 90), Степаненко - Marlos (Уелингтън, 71), Коваленко, Тайсън (Едуардо, 80) - Smooth

Предупреждения: Сърна, Kucher, Smooth - Сана