Възраждането на руската плуване и спечелване на момците, пети златото Ефтимова, синхронно плуване името на Русия и липсата на силни бегачи. "Таймс" предоставя общ преглед на световното първенство в водни спортове в Будапеща.

На Световното първенство в Аква в Будапеща. Руски отбор спечели 11 златни медала и се класира на трето място в класирането по медали на традиционно за добив на САЩ и Китай. Причина за голямо разочарование не, защото тази картина е вече в продължение на почти десет години.

Но това беше преди година на Олимпийските игри в Пекин, а китайците не са направили след това голям скок в басейн, и не се огъват под него скокове.

Efimovskaya страст

На второ място, победата не дойде само към вече привидно вечно, но все още много млад Юлия Ефтимова. Руският ветроходство, новите имена, което дава надежда за успешно бъдеще, което идва след две години на Световното първенство в Корея.

Разбира се, най-важното за Русия сюжет шампионат беше опозицията Ефтимова и американски Лили Кинг, която руската спортистка загубен с гол за 1: 2. В сто метра бруст Yefimov е третият, и на разстояние от половината от дължината - втора. И двата пъти го беше победата се празнува крал, и само с нов световен рекорд.

Но Джулия успя да спечели златото в 200 метра, където американецът остана без медал, като финишира четвърти.

В тази светлина, сребро й в "петдесет долара" не изглежда почти по-малко впечатляващ от златото на 200 м.

Но за плуване 28 - вече прилична възраст, на която спортистите да спечелят само уникални - като все едно Фелпс, или ни легенда Александър Попов. Сега, не е възможно да се каже със сигурност, че Ефимов е фаворит в Япония, въпреки че победата тук от 28 години, 200 метра свободен стил Федерика Пелегрини - идеален пример за това, което такава кариера може sverhprodolzhitelnaya още увенчан с победа.

Ефтимова - уникален спортист, който е носител на 14 световни първенства медали, сред тях - пет злато.

И след три години тя все още ще бъдат взети под внимание.

Още:

Young & Hungry

Но освен това, и Анастасия Valeryevna Zuyeva Ефтимова, големи надежди за победа на други плувци руските фенове за дълго време не са имали.

Будапеща Основното постижение за страната ни е победа на руските мъже.

Тогава Попов вече на спада на кариерата си, направи двойна победа в "петдесет долара" и фристайл сто метра. През това време в страната нарасна гладен, за да спечели от момчетата, които са започнали да се покаже втори, който може да се състезава на най-високо ниво.

Накрая човекът е в основата на надеждата да погледнем в бъдещето на руската олимпийска ветроходство. 20-годишният момчета Rilov Юджийн и Антон Антон Chupkov спечели гръб и бруст 200 m съответно. 21-годишният Кирил Prigoda с национален рекорд спечели бронзов медал в сто метра бруст, а 22-годишният Александър стана третият в Червената dvuhsotmetrovke свободен стил.

В плуване, има теория, че многократно е изразявал треньори, така и за самите спортисти. Най-важните от гледна точка на развитието на спорта в страната е реле 4x200 м свободен стил. Тази гледна точка не е нещо, което има право на живот, но подкрепени и практика. Съберете добър цялостен палка наистина добре, екипът на м свободен стил 100, можете да включва не само чисто krolevikov, както се вижда от практиката. Само на 200 метра за събиране на четири силни плувци е изключително трудно. Spinisty на dvuhsotmetrovke няма да може да се плува на същото разстояние свободен стил с добър резултат. Същото важи и за представители на стила бътерфлай (Фелпс не се брои - той е бил сам на планетата).

Това руснаците сребро в щафета 4x200 м свободен стил е един от най-големите постижения на страната ни в този турнир.

Преди четири години в Барселона, нашия квартет спечели медал на същите преимущества, но без възможност от загуба на американците за повече от две секунди. Доминиращ в плуването американците рядко дава път в тази форма, и в продължение на векове те печелят в класирането на медали в басейна. водещ Тяхната позиция в навигация недвижимо, тъй като китайците - в гмуркане.

По това време отборът на САЩ завърши на трето място, зад победителите от британски и руски език.

Британците не случайно печели тази палка - те са се събрали много силен и балансиран отбор. След като загуби първите два етапа на руснаците, третия и четвъртия те хванат и уверено ни вървеше почти една секунда. Прави впечатление, че най-доброто време в руския отбор показа червен - 1.44,80 и Дънкан Скот и световен шампион Джеймс Гай надмина този резултат. Гай го оглави за пълен секунда.

Упоритото характер на борбата в плуването показва, че потенциалът на руския квартет в този комплекс щафета е много висока.

Още:

Спомените за Sun Yang на Ефтимова

Плувният басейн в Будапеща беше много интересни събития, които дадоха храна за размисъл.

Най шум направи младият американец Dresssel Халев, който спечели три индивидуални и четири отбора злато.

Той дори започна да се сравни с Фелпс, но това не е съвсем точна. Phelps - вагон, който е носител като сто метра разстояние една и 400 m Dressel -. Изразена Спринтьор, 50 и 100 м - нейните елементи. Той спечели свободен стил, така и сто метра бътерфлай. Само в плуване "бат" два пъти по-дълго, тъй като той остана без медал, като финишира четвърти. Въпреки това страшно да си представим какво може да се постигне 20-годишен талант за следващите олимпийски игри.

Пелегрини не се отказа след шест години и доказа на всички, че тя е по рамото, за да спечели в бански костюм, и по такъв уважаван възраст за плуване.

Американската Кейти Ledecky Duty спечели всичките си корона започва, тя не е откровение за плуване общност, и шведската звезда Сара Shostrom остави никакво съмнение за това кой в ​​момента е най-бързият кратките разстояния бански.

На олимпийските игри в Рио де Жанейро, след излежаване на присъда, той е претърпял много критики от страна не само на журналистите, но и колеги. Тя е много подобна на тази, проведена от Ефимов на едно и също събитие.

Неразпределена им

За да ясно да оценява резултатите от медал на руския отбор не е толкова лесно, колкото изглежда на пръв поглед. Бих искал незабавно да пиша този шампионат в една от най-успешните, но състезанието не се ограничава само до плувен басейн, както и общия брой на победите остава приблизително на същото ниво, както и в предишни години.

Що се отнася до синхронизирани плувци, а сега и устните, деветте набори от Русия спечелиха седем, които по някакъв начин може да се запише в малък минус - преди две години, че е осем. Въпреки противоречивите резултати, смесени двойки, е възможно, взехме една и съща осем златото. В действителност, когато съдия оценява сина си (т.е. италианците Minisini), резултатът винаги ще бъде поставена под съмнение, особено в такъв sverhsubektivnom като синхронно плуване.

Още:

Разстройва само, че цялата тази безумна сума от победи, няма да разчита по време на Олимпиадата, защото в основната началото на четири години в синхронно плуване се играе само на две групи медали.

Злато в синхрон гмуркане от трамплин беше много приятно за руските фенове, тъй като в тази дисциплина, не сме спечелили за дълго време. От друга страна, той е единственият, който, въпреки че шансовете са били в други видове.

След Иля Захаров и Евгений Кузнецов спечели с в Будапеща, тя спечели златото на индивидуален трамплин в Олимпийския Лондон.

Въпреки това, един медал най-висок стандарт в гмуркане - тя работи за руския резултат. Унищожи всички китайци рядко дават възможност да се защити от хората на други страни, но един златни руснаците обикновено печелят, освен ако всеки шампионат, а след това след време - със сигурност.

Тогава руснаците в басейна не е спечелил една единствена победа, но на четири открити води нарасна до най-високото стъпало на почетната стълбичка.