В резултат на това руските фенове малко разстроен заради поражението на нашия екип във финалите на турнира, но като цяло те трябва да бъдат доволни от представянето на отбора, който по-рано бе спечелил няколко красиви победи. Въпреки това, на финалния мач е бил неуспешен, и даде почти равно на резултата 4: 5, руснаците могат да бъдат двойно по-нещастни, защото на резултата, но не и на една и съща игра, която те показаха.

Русия - Аржентина: Акценти, окончателен мини футбол

Сметка във финалния мач отвори руснаците. Това се случи в 16-та минута, когато Едер Лима вкара. Въпреки това, на двадесет секунди аржентински момчета бяха достатъчни, за да се възстанови статуквото.

Тогава ситуацията започва да се развива по драматичен сценарий. По-специално, преди почивката руските играчи са получили шестия фал и марки 10-метров Kussolino доведе аржентинците да дойде.

В началото на следващия сегмент на играта е все същата Лима изравни. Но дори и тук, националния отбор на Аржентина не е отчаяние, и тръгна напред, което води до залавянето на руснаците през портата на 17 секунди, след като целта. След минута те вкара и четвъртия топката на екипа. В този момент, феновете са загубили интерес към това, което се случва на игрището.

Това е било улеснено от факта, че в края на втората половина Vaporaki удари вратата на противника. Въпреки стабилно предимство аржентинците нашите момчета успяха да намали резултата до минимум, когато отличава Lyskov и Лима. Но в края на времето за руския отбор не са имали достатъчно, за да изравни резултата.

Прави впечатление, да добавя, че на руския национален отбор по мини футбол за първи път в своята история, спечели сребърните медали на световното първенство. За текущата аржентински отбор триумфа също разкрива, тъй като тя вече не се постигне нещо подобно.