Като част от руския олимпийски отбор в този паметен мач беше Сергей Горлукович. Нейни партньори на отбраната бяха Гела Ketashvili, Yarovenko, Лосев. В средата на терена играе Кузнецов Arminas narbekovas, Mickle ... Ahead - Tatarchuk, Dobrovolsky, Fierce. Старши треньор - Byshovets.

На олимпийските игри в Сеул Сергей Горлукович той играе във всички шест мача на националния отбор. В групата си, съветските играчи първоначално избухнаха света (0: 0) с Южна Корея. Тогава те победи на националния отбор на Аржентина - 2: 1 и САЩ - 4: 2.

В четвъртфиналите на националния отбор на СССР уверено измисли с Австрия - 3: 0.

Полуфинали е poupornee, Италия допусна само един гол разлика - 2: 3.

Бразилците се считат за фаворити. В групата си, те победи всички съперници: Нигерия - 4: 0, Австралия - 3: 0, Югославия -2: 1. Спечелени Девет гола, само един пропуска. В четвъртфиналите и полуфиналите, съответно, бразилците победиха отборите на Аржентина и Германия.

Но национален отбор СССР скоро стана ясно на противника, че няма да се отпуснете в областта на отбраната. В първите минути беше тежка битка за инициативата. Никой не искаше да признае.

Към края на първото полугодие на вратаря на нашия екип Дмитрий Harin изпусна топката, подадена в ъгъла, и на резултатите на бразилския Фариас.

През втората половина на играта Byshovets вместо Arminas narbekovas произвежда Юрий Савичева. И дори и след известно време, за разрушаването на Mickle съдийски награди дузпа срещу латиноамериканци.

Dobrovolsky уверено носи дузпа - 1: 1.

Бразилците също прекарват замяна, на терена се появи реактивен Паоло, много да се изострят играта пред портите на Harina. Но нашата защита е водена от Gorlukovicha оцелели.

През повечето време не разкри победителят. Назначава се от две допълнителни периоди от по 15 минути. Въпреки това, той се усеща бразилски играчи са уморени.

На 105-та минута на мача Юри Savitchev отиде един на един с бразилския вратар Tafarellom. Ето целия Съветски съюз, и е чул молби Владимир Maslachenko: "Юрий, умолявам те"

Работата винаги се отплаща

"Въпреки, че Сергей в младежките си години не се различават физически данни - първият треньор Gorlukovicha Иван Antonovich турци - той е бил пометен в областта. На първо място тяхната усилена работа, разбиране на играта. В средата на седемдесетте години, за обучение в група майстори отбор "Днепър" и младежта се присъедини, създавайки в Могилев "спортно училище,-7". Сергей е моята защита полузащитник. Тя е само тогава, изу си в областта на отбраната, а той ръководи първия мач на отбора, той продължаваше изобщо игра резба.

Спомням си го povoz в националния отбор на района Могилев на училищния спорт ден в Брест. Растежът е бил малък, но в основата му винаги има.

"Иван Antonovich, - той веднъж попита - защо ме сложи в състава? Аз съм малък. "

"За разбирането на играта, - отговорих аз. - Над главата си ".

"И най-важното - продължава футболен ментор - човекът, той е много технически. След това по някаква причина, пресата всеки сега и тогава се е наричал "чук", като по този начин намеква за един много труден мач.

Да, skorostonki че понякога не е достатъчно, но, за съжаление, Kostolomov той никога не е бил. Той е създаден със задачата, определена линия и той никога не пропуска. Той изпълняваната работа. Много от оборудването си и дори не мечтал.

Спомням си още един епизод, който се проведе, като завърши училище. Вървяхме с него, след като през зимата с фитнеса "Металург", той ме пита: "Какво следва" Отговорих му: "Не забравяйте едно нещо, работата ви ще рано или късно, но то ще се отплати." Така и станало.

Дори въпреки факта, че първият и Baydachny който е отговарял, "Днепър", от Gorlukovicha услуги отказано. Други, също ... Той трябваше да бъдат направени в "Gomselmash", началник на което Уткин все още в крайна сметка се интересуват млад Gorlukovicha. Между другото, точно след известно време след обвиненията в този отбор, той става голмайстор в. "

Иван Antonovich заяви, че Сергей Горлукович, който по-късно стана футболна звезда, той никога не забравя първия си треньор, винаги с уважение към колегите, подкрепено топки спортно училище ...

"Той не можеше да търпи сервилност, melkodushiya - казва турци. - Винаги съм се борил за справедливост, за истина. Характерът е той. Много хора не го харесват. "

Като цяло, първа дивизия първенства от различни страни е играл 251 мача и вкара 11 гола. 291 игра в първенствата проведени през втората и трета дивизия, отбелязвайки 38 гола. 38 мача Сергей Gorlukovich играе за Съветския съюз - Русия, направи резултата 1 гол.

Но във втората игра за националния отбор той вкара гол. Това беше мач със Сирия, която Съветският съюз спечели с 2: 0.

Треньорът на Сергей Горлукович дебютира в Армения. След това той е бил поканен на треньор селекционера в Москва "Спартак", което той даде в момента не е достатъчно.

Сергей Gorlukovich доведе руски "SKA - Енергия" Хабаровск, Курск "Vanguard" Подолск "Витяз".

Една от емблематичните треньор на съветската ера е на легендарния футболен наставник Киев "Динамо" Валери Lobanovsky. Неговото мнение - почти закон на неговата оценка - присъдата. Валерий наистина доказа, че във футбола, той знае много.

Не е тайна, че един от показателите klassnosti футболист в момента се счита за отношението Lobanovskiy. Дава висока оценка си Валерий означава - талант. Безразличен към наставника си, хората на Киев - така че човекът наистина не струва нищо.

Три пъти (прекалено настоятелен) Валери Lobanovsky поканени да се в Киев "Динамо" и Сергей Gorlukovicha.