Sports кариера [редактиране]

Магдалена Нойнер

През следващия сезон донесе Магдалена още три висши награди Световно първенство (в Остерсунд тя нямаше равен в състезанието с масов старт и немски реле екип. - В релето и смесени двойки), победа в цялостната Световната купа и две малки кристални глобуси (в състезанието спринт и надпревара с общ старт).

Ванкувър

В дебюта си на олимпийски раса - 7.5 km спринт на Магдалена, играчите да отидат на разстоянието, имаше добри шансове да спечели. Но гафа извършено по време на второто стрелбище, е било фатално. Времето, прекарано на преминаването на наказателното кръга, забавено олимпийски триумф Нойнер, губейки в крайна сметка представителят на Анастасия Кузмина от Словакия и пет десети от секундата. [4] Резултатите от състезанието за Магдалена спечели сребърен олимпийски медал.

Най-висока позиция в спринта позволено Нойнер преди началото на преследването на състезанието, за да бъде сред основните фаворити. Прогнозите на експерти изплащат - две наказания в четири огнева линия преди Нойнер Кузмина, започнете с първата позиция и спечели златен медал и званието олимпийски шампион. [5]

Повторете олимпийски триумф Магдалена успял пет дни - втората победа в олимпийския парк в Уислър, че е спечелил, като част от състезанието с масов старт. Брилянтно ски обучение и без грешки стрелба в обхвата на окончателното стрелба позволено Нойнер, не е включена в хода на състезанието в топ шест, в навечерието на финала на един сегмент представител на руския национален отбор Олга Zaitseva и сънародник Simone Hauswald и спечели втория Олимпик "злато" в кариерата си. [6]

Както и да е, триумфално представяне Нойнер не остана незабелязано от Националния олимпийски комитет на Германия, Магдалена спечели висока чест да служи като знаменосец на националния отбор на церемонията по закриването на Олимпийските игри. [8]

Обобщени статистически сезонни изпълнения [редактиране]

Първият етап на сезона, която се проведе в шведския Йостерсунд. Магдалена е бил принуден да пропусне поради заболяване. [9] Поради своя доклад представления се провежда от втория етап, който се проведе в австрийския Hohfiltsine. Реч на Магдалена в Австрия не може да се счита за успешна - спринта и проведена на неговите резултати Pursuit донесоха Нойнер 29 и 28 места, съответно.

Третият етап, който се проведе в словенския град Pokljuka донесе първия сезон на Магдалена подиум - трето място в състезанието на спринт и 2-ри в борбата за преследване. В индивидуалната надпревара Нойнер не успя да завърши в челната десятка, завършвайки на 18-то място.

Следващият етап, който се проведе в Оберхоф, Германия. Нойнер отново бе принуден да пропусне заради контузия в гърба в нея загрявка преди първото състезание. [10]

На втория "дом" етап, който се проведе този път в Руполдинг. Магдалена успя да се удвои (в спринта в надпреварата с общ старт), за да се изкачи до третото място на почетната стълбичка. Въпреки това, положителното впечатление на Нойнер на родна земя бяха смазани с неуспех реле.

Последният предолимпийските шестия етап на планините, в италианския Antholz-Антерселва. Магдалена стана триумфално. Индивидуалната надпревара за първи път през този сезон се повиши до най-високото стъпало на почетната стълбичка, която е и първата си победа в кариерата си в този вид състезания. Лена показа отлична ски подготовка, и въпреки три наказателни минути, дойде на финала първи. В състезанието спринт, тя за пореден път демонстрира отлична ски подготовка и направил грешка отново, пред всички конкуренти, като по този начин попълване на 16-ия си индивидуална победа в Световната купа. Като държи от резултатите от спринт състезание преследването на, Нойнер имаше възможност да се направи на сцената на хеттрик, но г-ца в последния стрелбище позволено приятелката си в отбора, пред Андреа Хенкел Лена и да спечели.

Високите позиции Нойнер (5-о място в състезанието спринт и 2-ри в преследването) на етап във финландския град Контиолахти. започна малко по-малко от две седмици след Олимпийските игри. Те й позволи да донесе разликата между основните съперници в борбата за големия кристален глобус, швед Хелена Йонсон 32 точки и консолидира примера му в цялостния Световната купа.

На предпоследния етап на сезона, която се проведе в Холменколен, Норвегия. Нойнер е завладян от четвъртата от кариерата си малък кристален глобус (този път - в състезанията шампионат преследване [11]). Освен Магдалена за трети път през този сезон podyalas на подиума в състезанието с масов старт. Преди последния етап на отделяне от най-близкия Лена presledovatelnitsy в генералното класиране, сънародник Сими Hauswald. заобиколени поради три победи на етапа на Хелена Йонсон. Той беше 42 точки.

Във финалната фаза на сезона, която се проведе в Ханти-Мансийск. Магдалена отново спечели старт състезанието маса, която й позволи да спечели не само на втория сезон в малък кристален глобус, но също така набира 933 точки на втория въпрос за себе си окончателната победа в цялостната Световната купа. [12] В допълнение, Нойнер, националния отбор на отбора на Германия, тя спечели смесена реле, което се състоя на този етап в Световната купа. [13]

Списък на награди Магдалена сезон:

• Остерсунд, Швеция
    • Индивидуално състезание: 3-то място
    • Sprint: 3-то място
  • Хохфилцен-II, Австрия
    • Реле: 1-во място (третия етап в екипа)
  • Руполдинг, Германия
    • Реле: 1-во място (4-ти етап от екипа)
    • Sprint: 1-во място
    • Смесени: 1-во място (2-ри етап в екип)
  • Пхьончхан, Южна Корея (Световно първенство)

• Реле: 1-во място (втори етап в екипа)
  • Остерсунд, Швеция (Световно първенство)
    • Смесени: 1-во място (втори етап в екипа)
  • Пхьончхан, Южна Корея
    • Масов старт: Място 2

Според резултатите от Световната купа, който се състои от девет етапа (включително световното първенство в италианския Antholz-Антерселва) Магдалена Нойнер взе 4-то място в генералното класиране (720 точки). Изоставането от победителя Андреа Хенкел е в размер на 150 точки, след като завърши на трето място Анна Карин Олофсон - 140 точки. Предимство пред най-близкия преследвач, Флоренция Baverel-Робърт. Това бе 49 точки.

Първият пълен сезон е на Мария Магдалена повече от успешен, въпреки че той се оказа не прави впечатление на старта в Световната купа: (. Три етапа в Оберхоф, Руполдинг и Antholz-Антерселва) единственият успех до началото на "златните класики" е със сребърен медал в щафетата в Хохфилцен, Австрия. Първата победа в кариерата си дойде по време на състезанието спринт в Оберхоф, но преди началото на Световното първенство по футбол, въпреки няколко успехи, малцина взе на сериозно възможността за участие на Магдалена в борбата за медалите на шампионата. Особено изненадващо е то две поредни победи в спринта и преследването и в първото състезание на Магдалена не се позволява на един мис и създаде толкова голяма изоставането за преследване на състезанието, тя уверено завърши там на първо място, въпреки четири пропуска на стрелбището, докато стои. Трето злато спортист медал спечели като част от женската щафета отбор на Германия. Серия от победи и подиуми и продължи след Световната купа. особено успешна за Магдалена стана последния етап от сезона в Ханти-Мансийск. 1 победа и 1 второ място. От друга страна, голяма част от пропуска на конкурентите на снимане и уверено представяне не й позволи да се издигне над четвърто място в цялостната Световната купа. въпреки че демонстрира потенциал не остави никакво съмнение в способността на Магдалена да се бори за всички челните места и биатлон заглавия.