Зенит "в Краснодар не успя да пробие съпротивата на местното" Кубан "и да продължи преследването на водещия ЦСКА.

Кубан (Краснодар) - Зенит (Санкт Петербург) - 2: 2
Цели: Schandau, 2 (1: 0); Dzjuba, 44 (1: 1); Шатов и 54 (1: 2); Melgarejo, 64 (2: 2).
Предупреждения: Манолев, 29; Khubulov, 31 - Neto, 35; Хълк, 67; Юсупов, 77.

Синьо-бяло-сините от дълго време не знаех поражение, но отделения на Андре Вилаш-Боаш все още не забелязаха "армия" в първенството на Висшата лига на прилична дистанция. Разликата между ЦСКА и настоящ руски шампион до 12 кръг е на осем точки. Няколко минути преди мача с "Кубан", "Зенит" научили, че "Армията мъже" отново извлечени победа - този път предал "Урал". В тази ситуация, е спешно необходима победата в Краснодар.

Кубан
С "Спартак" може да свали очилата за задължението да предаде на "Зенит" Dziuba

"Кубан" след оставката го понижи до дъното на класирането, Дмитрий Хохлов старши треньор не успя да ококорвам се и първият, който победи "Спартак" и след това да изненада феновете си в Руската първенство и вкара Ярославъл "Шинник". След това, в руския шампионат бе победен от "Ростов" и наравно с "Anji". Тези резултати помогнаха на тима от Краснодар да нарасне до 12-то място. Въпреки това, за да продължат да се борят за място в средата на таблицата, "Кубан" е било необходимо да се придържат към всяка точка.

Вилаш-Боаш, който днес не може да разчита заради травми на ключови защитници Доменико Кришито, Езекиел Гарай и Игор Smolnikova, е бил принуден да разбъркате състава. Португалците са решили да произвеждат на терена само шест класиран полузащитник. В центъра напусна Хълк, Олег Шатов, Мигел Дани, Аксел Витсел, Артур Юсупов и Хави Гарсия, който трябваше да се обръща повече внимание на отбраната. В защита там, Александър Анюков, Луиш Нето и и Николас Ломбертс, но атаката е действал Артьом Dzyuba. Трета поредна в рамка Villash Боаш поверено Майкъл Кержаков здраво вкоренено на пейката Юрий Lodygina.

Ментор "Кубан" Сергей Таша реши да постави на вратата Belenova Александър, който помогнал за защитата на защитниците на римската Bugaev, Станислав Манолев, Schandau и Игор Армас. В центъра има Владислав Кулик, Арсен Khubulov, Мохамед Рабиу, Сергей Tkachev и Владислав Игнатиев. В атаката действаше Лоренцо Melgarejo.

През първата половина, екипът размениха цели. Сметка успя да отвори на домакините. На втората минута с дузпа Khubulov висеше на далечната греда, но Schandau глава прати снаряд в левия ъгъл, принуждавайки предаването на Кержаков.

"Зенит", след като целта внесе ред на топката, а само да се организира нещо достойно в състояние да се само на 18 минути. Дани вдигна черупката след объркването на порта Belenova, но топката над вратата. Секунди по-късно играчът, "Кубан" Tkachev може да се удвои сметката: ударът му мина на сантиметри от пост рамка синьо-бяло-синьо. Следваща Краснодар започна да натиснете бутона "Зенит" активна защита. "Кубан", може да получите късмет, след като удари Melgarejo и Tkachev, но защитата на гостите издържа.

Синьо-бяло-сините се събуди на 40-та минута. Хълк счупи крачка да постигне целта, но мощния удар изглеждаше доста опасно. Четири минути по-късно вкара Артьом Dzyuba. И все пак, Хълк хвърли в собствениците на наказателното поле и Руската напред, главата му заключена трансфера на бразилеца.

Аршавин появата

Сергей Семак се заменя с пейка Вилаш-Боаш празнува днес своя 38-и рожден ден по време на почивката променило Шави Гарсия Александър Ryazantsev, който е трябвало да помогне на атаката на "Зенит". След 54 минути игра на синьо-бяло-сините построен втори гол. "Кубан" е дал снаряд да достигне Олег Шатов, което е леко изместен и стреля точно в ъгъла.

Краснодар отговорили 10 минути по-късно. Ryazantsev направил грешка в скока, а след това отиде кръг Melgarejo. Парагвайски прострелян и Кержаков изравни. Фенове по трибуните, чувствайки, че техните любимци ще бъдат в състояние да получите победа, ги караше напред.

След това е "Зенит" започна да се разпада защитата на "Кубан". Dziuba 72-та минута можеше да вкара, като черупката пред вратата на опонентите, но ударът му не бе дадена. След няколко секунди, Дани отиде една нито с Belenova, и не е в състояние да реализира в момента.

След 83 минути на терена се появиха бившият играч на синьо-бяло-сините Андрей Аршавин. Това беше първия си мач срещу "Зенит". Въпреки това, той се прави и не е показано и резултатът остана непроменен - ​​2: 2.

След това равенство "Зенит" нека ЦСКА вече води с 10 точки, а сега защитата на титлата за Санкт Петербург е голям въпрос.