• Турнирът се състои от груповата фаза и да играят изключване кръг.
  • Турнирът участваха 8 отбора, с по четири отбора във всяка група.
  • В груповата фаза, отбора ще играят в тяхната група един мач с всеки един от участниците.
  • За победата в мача в груповата фаза се присъжда 3 точки за равен - 1 точка за загуба - 0 точки.
  • продължителност мач е 90 минути. В случай на равенство в кръг на плейофите след 90 минути, поредица от санкции.
  • Плейофи състоят от финалния мач 3-4, 5-6, 7-8 места. На финала, и двата отбора да вземат участие, спечели първо място в своята група.
  • Победителят във всяка група се определя от по-голям брой точки. В случай на равенство на точките в класирането има разлика между отбелязаните голове и цели. Ако тези числа са равни, победителят се определя от броя на головете. В случай на посочените по-горе показатели не може да се определи победителя, класирането са: най-добрата голова разлика в лични срещи между двата отбора, по-голям брой голове в лични срещи между отборите. В случай на равенство победителят се определя чрез теглене на фигури, провеждани от организационния комитет на турнира.
  • Играч, който получи два жълти картона в два различни мача, пропуска следващия мач. Играч, който получава два жълти и един червен картон в същия мач, е изгонен и пропуска следващия мач.
  • Дисциплинарната комисия може да наложи допълнителни санкции на плейъра.

Наградният фонд

Наградният фонд е 2 Mill. SEK.

1-во място - 600 000 крони; 2-ро място - 400 000 крони; 3-то място - 250 000 CZK; 4 място - 200 000 крони; 5-то място - 170 000 крони; 6 място - 150 000 крони; 7-мо място - 130 000 крони; 8 място - 100 000 крони.