Езда на пепелта. Елена Petushkova

Конна езда на пепелта
Йелена Petushkova - първата жена в руския национален отбор по обездка, заслужил майстор на спорта, олимпийски и световен шампион в обездката и 13 пъти шампион на СССР.

През 1957 г. Елена завършва гимназия с отличие, преминали изпитите за биологичния факултет на Московския държавен университет и е получил предложение да се направи дресиране на сериозно. Беше много трудно да се съчетаят изследвания в Университета на спортната тренировка - момичето трябваше да ставам в 5:30 сутринта, тичам към арената, а след това се втурне към университета. Не отстъпки млад спортист не работи, това не е така, дори освободени от физическо възпитание. Любовта на коне, вродена упоритост и навременни помогне на родителите направи възможно за това състезание, което е продължило в продължение на много години.

Елена се дипломира от университета с отличие и записани в университета в Института по фармакология и химиотерапия. 1964 е най-доброто за нея - тя се забърква с старши треньор Грегъри Terent'evich Anastasyeva и късмет си кон - гарван Trakehner жребец пепел.

Характерът на Аш беше трудно, най-напред, че е много хапане и даде дори да носи седло. С течение на времето, обаче вироглав жребец призна, Хелън, прикрепен към нея и е станало възможно сътрудничество, наречена "обяздване".

Осемнадесет месеца по-късно, Елена в пепелта редовно печели награди от национални конкурси. За да стигнете до Европейското първенство през 1967 г., Хелън трябваше да се напряга и защитава дисертация на тема "Влияние на природните имидазоли на ензимни свойства и съкратителната мускулните протеини" през първите шест месеца преди изтичане на срока - в противен случай ще се забави защита.

В първенството Елена взе шесто място и е най-добрият сред жените в обездката. Година по-късно, по време на Олимпиадата, благодарение на успеха на Хелън Petushkova руските конници получиха "сребро" в отборното класиране. Три години по-късно, на Световното първенство в Аахен, Елена Petushkova класира на първо място.

В Олимпиадата през 1972 г., Helen се в леглото си с температура и накуцваше пепел. Спортист успя да легне ден, трябваше да пропусна решаваща обучение и кон спешно лекува крака. По време на речта си, Елена беше много притеснен за пепелта и не мислех за спечелване, но за това дали конят ще устои. Въпреки това, благодарение на работата на двойката на екипа СССР спечелиха първото място.

През 1973 г. Елена Petushkova спечели националния шампионат и Европейското първенство спечели златни и сребърни медали. В този шампионат Елена срещна спортист Валери Brumel и се омъжи за него.

На следващата година донесе много тестове за Елена. Буквално в рамките на месец баща й умира, тя се развежда съпруга си и ражда дъщеря, Влад. Преди да замине в отпуск по майчинство, Елена убедил треньора си Anastasyeva не прехвърля Ashes други спортисти, обеща, че той ще се върне възможно най-скоро и да продължи обучението. За съжаление, самият болен Анастасия и Аш, кон шампион, падна на допълнителен спортист. Две седмици преди раждането Елена разбрал за него, и настоя, че конят остави зад себе си, които му позволяват да необходимата упражнение.

Един месец след раждането Елена седеше на седлото. обучение й бе смятан за каприз и почти открито се засмя, когато Елена иска да го включи в националния шампионат.

Елена спечели шампионата първите две места (в Близкия и Голямата награда). След два месеца и половина след раждането Елена извършва на Световното първенство в Копенхаген. Той е получил "бронз" в индивидуалното класиране и донесе "сребро" отбор на СССР.

Последния път на Аш Елена направена през 1977 г., а след това се връща в конезавод на жребец като производител и спортист започна с провеждането на по-млад кон - Abakan. През двете години на изпълнения и Елена Abakan спечели "бронз" на Световното първенство, "сребро" - на Европейското първенство и два пъти спечели шампионата на СССР.

За съжаление, по време на едно пътуване до международния конкурс през 1980 г., Abakan и той се разболява сериозно. Резервна кон Елена не е - защото Abakan е все още толкова млад! И така, тя трябваше да започне да работи отново с червени Khevsurs. Отново провал преследвана спортист. Конят се разболява ишиас, страда от болка и се втурнаха към стените, но всички тези действия ветеринарните лекари обясняват игрив характер на коня.

Загряването преди състезанието Khevsurs в пристъп на болка падна по гръб и си счупи ръката си към Елена. Всички допълнително загряване и по време на реч Елена стисна зъби от болка и се затича кон с една ръка. Отне 42 място, но достатъчно стар от този резултат, като златен медал.

Когато стана ясно, че Khevsurs болен - Елена вече не говорят, но остана в спорта като треньор и вицепрезидент на Федерацията по конен спорт.