ПредишенСледващото

Много страни са готови да издават паспорти обещаващи спортисти и Казахстан не е изключение. Според Zakon.kz.

На олимпийските игри в Рио де Жанейро Казахстан отбор спечели рекорден брой награди медали -17. От които три златни, пет сребърни и девет бронзови медала право да заемат 22-ри място в генералното класиране неофициални медал.

В олимпийския отбор на страната в тези игри са включени 17 натурализираните спортисти. По време на предишния летни олимпийски игри, броят достигна 29 души.

В същото време, на бразилските олимпийски медала 17 спечели четири натурализираните спортисти. Това олимпийски шампион по вдигане на тежести Nijat Рахимов, който наскоро се появи в националния отбор на Азербайджан. Бившият рускиня Гюзел Манюрова, която доведе до Казахстан за втори олимпийски медал по борба на жените. Бронзов медалист по джудо състезания монголски Galbadrah Otgontsetseg. И щангист Farkhad Глас от Китай затваряне на победителите в челната тройка. Все пак, това не е рекорд. На Игрите в Рио де Жанейро на националния отбор на Азербайджан по 70% се състои от натурализираните спортисти. Спортистите на тази страна беше спечелиха 18 медала (1 златен, 7 сребърни и 10 бронзови), които им позволяват да се вземат на 39 място в генералното класиране на медали. Между другото, най-високото отличие за олимпийски медали е Азербайджан. Повече от половин милион долара за спортист ще получат медал най-висок стандарт.

Като част от нашия екип в броя на натурализираните спортисти влязоха етническите казахите, които са родени в страната ни, а след това да се промени мястото си на пребиваване и отново върнати в родината си спортисти, както и състезатели от други страни, които не са постигане на желания, за една или друга причина са се променили паспортите си при тюркоаз.

Споровете относно целесъобразността на натурализация в спорта не спират за дълго време. От една страна тя се превръща kazahstntsy също защитава честта на страната и работи усилено, като домашно. Но от друга страна, тъй като трябва да се развива масов спорт, инвестиране в младежта училище. От сумата, се превръща в качество.

Хората отдавна ходене шега за "бразилски мини футболен клуб" Kairat ", но в същото време, всяка гордост спечели главната трофея на УЕФА.

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!