Той е роден в град Перм, той започва футболната кариера в местния отбор нападател "Стар". Провежда се в нейните 5 сезона, той се премества в Ленинград "Зенит", където той играе още 11 сезона, шест от които бил капитан.

Треньор двойно и основната част от "Зенит", и го поведе към финала за Купата и с него за първи път отборът стана шампион на СССР. За това беше треньор Заслужил.

Кой е първият треньор на руския национален отбор по футбол

Руски екип начело Sadyrin той успешно ръководи екипа на Световната купа, където загуби от бразилците (0-2) и шведите (1-3) победи Камерун (6-1), има Олег Саленко вкара 5 гола, но това не е решен нищо , Sadyrin подаде оставка.

А първите мачове на националния отбор на Русия, проведени през 1911 г. с британците. Треньори като такива не са съществували, но организирани посещението на островитяни събра екипа и дори съдия Джордж Duperron на Russified германци. Той се занимава с подготовката за Олимпийските игри през 1912 година.

Ако той е бил активен участник, златни медали на шампионата той не можеше да спечели с Ленинград "Зенит" и получават само титлата "майстор на спорта", а след това като треньор, той е много по-успешна.

Всъщност това беше три на кормилото на "Зенит" и три пъти доведоха ЦСКА.

След приключване на футболната си кариера, Пол Sadyrin записани в треньорите гимназия завършени, които започнаха да работят в "Зенит" в началото на втория отбор, а след това през 1983 г. с основната отбор. След една година на усилия Sadykina Ленинград клуб стана финалист за Купата на СССР за първи път и спечели титлата на шампион.