Британците и германците са обект на завист от руските шампиони черна завист.

Руските спортисти, участващи в Олимпийските игри в Рио де Жанейро, спечелиха 56 медала, ставайки четвъртия в класирането по медали зад Германия, според Ди Велт. Всеки от победителите получи подарък от бяло BMW X6 SUV на руското правителство и премия от 23 до 55 000 евро.

В допълнение, тези руски спортисти, които не бяха допуснати да участват в игрите, заради скандала с допинга, също няма да бъдат оставени без подарък. Както бе посочено от руския премиер Дмитрий Медведев, че ще получат обезщетение. Руските участници в благотворителния фонд за подпомагане на Олимпийските игри ", ще предостави финансова помощ на най-добрите ни спортисти, особено на членовете на нашия екип атлетика." каза Медведев.

Германия и Великобритания спортисти остава "мечта" на такива подаръци и парични награди руските немци получили златен медал за "само" 20 000 евро, а британците - "нищо", пише вестникът.

Според бивш шампион плуване Марк Dayblera е "твърде малко". "В страна, където победител на Олимпиадата получава 20000 евро, а победителят в телевизионното шоу" Кралят на джунглата "- 150 000 евро, не е изненадващо малък брой медали." В същото време германците бяха по-щастливи, отколкото британците. "Британските спортисти събрани 67 медала, спечелени на второ място след САЩ и като награда получи нищо" - обобщава Ди Велт.

Warum Nicht Лада. "След като непатриотично. - Колата с омразния Запад Лада щеше да е много по-добре."

Erdo. "В Германия не се дава нищо, ако не се направи" бежанец "."

В зависимост от медалите на игрите в Сочи олимпийци представени коли Mersedes класове G, ML и GLK. Всички автомобили са 44 спортисти, които дойдоха на церемонията. Спортистите с бронзови медала са получили 1,7 милиона рубли, сребърни медалисти - 2,5 милиона рубли, както и "злато" атлети спечелиха 4-те милиона рубли.

Победителите на Олимпийските игри в Лондон, Владимир Путин, възложени поръчки и да им даде ключовете на новите машини. Златни медалисти получиха Audi A8, сребро - Audi A7 Sportback и бронз - Audi A6. Губернатор Петербург реши награда местния олимпийски в парично изражение: 5 милиона и 2,5 милиона или 1,5 милиона евро, съответно.

Олимпийски шампион правителство е отпуснало 100 хиляди евро, 60 хиляди получи сребърен медалист от Игрите, 40 хиляди са били спортисти, които взеха трето място. Също така имам златните призьорите Audi Q7, сребърни - Audi Q5, а бронзовите - Audi A4 Allroad.

За победата на Олимпийските игри в Торино, жените получиха "Lexus", мъжете - на колата "Тойота - Land Cruiser" и обучители на победителите - 25 000 рубли в условия .. Първоначално е било планирано да се направи същите дарове към руски Paralympians, но след това бе решено да им даде паричния еквивалент на машината. Както шампиони получиха 50, 30 и 10 милиона $ съответно за злато, сребро и бронз.

7) олимпийски игри в Москва (1980)

Олимпийските гимнастика шампион Александър Dityatin, който спечели 1980 медал във всички осем плеймейкър гимнастически дисциплини, заяви, че след Олимпийските игри всички са се подобрили условията им на живот. "Сега той се нарича" удари ", те казаха" заслужена. "Ако се развеждат, може едностаен апартамент .. получи Ордена, съответно, за Монреал Олимпийските игри ми даваха "почетен знак" за Москва. - Ордена на Ленин "

8) игри в Мелбърн (1956)

Благодарение на надеждна игра Лев Яшин на националния отбор на СССР спечели злато на Олимпийските игри в Мелбърн през 1956 година. На дома пристигане Яшин награден с орден Червено знаме на труда. Едва след почти 30 години, той получи най-високата награда: през 1985 г., Лев Яшин е награден със сребърен олимпийски Поръчка за изключителните му постижения в областта на спорта и за огромния принос към олимпийското движение.