Единствената цел на руския отбор отбеляза халфът Петербург "Зенит" Олег Шатов в четвъртата минута на първото полувреме. Футболист получи топката в някой друг наказателното поле, обработени и стреля слабо. Но втория опит той все пак успя да изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1: 0.

Какъв е минималният резултат завърши футболен мач между Русия и Норвегия, на вечните въпроси, въпроси и отговори,

През втората половина Треньорът направи няколко промени в състава, както и 15 минути преди заседанието, бе принуден да се промени е получил малко щети Василий Березутски. Това се е отразило на качеството на играта на нашия екип, който бе последван от пропусната топка. Гамст Педерсен от хълбок висеше една топка по посока на знака за 11-метров, където най-вече скочи партньора си Андерс Konradsen - той движение прати топката в далечния ъгъл на Akinfeev.

Треньорът на Русия Фабио Капело постави игра следния състав: Игор Акинфеев, Eshchenko Андрей, Сергей Игнашевич, Василий Березутски Дмитрий Kombarov, Денис Глушаков, Виктор Fayzulin, Алексей Йонов, Олег Шатов, Александър Кержаков и Александър Кокорин.

На смяна на вън Алексей Козлов, Максим Kanunnikov, Александър Samedov, Алан Дзагоев, Андрей Семьонов.

С капитанската лента за играта е пусната защитник Алексей Березутски ЦСКА Москва. След смяна на 75-та минута Berezutski пое капитанската лента на своя партньор на клуб вратар Игор Акинфеев.