ПредишенСледващото

Отвори в WORD формат

1. Общи положения

1.1. Тази инструкция определя отговорностите, правата и отговорностите на водача спедитор ООД "Trigon" (компании).

1.2. понятието "машинист доставка" The отнася до предприятия член на персонала, работещи в бизнес цели на постоянно или временно, кола, принадлежащи на предприятието или на колата, с която разполага.

1.3. драйвер за доставка е на пряко подчинение на генералния директор на Дружеството.

1.4. драйвер за доставка трябва да знае:

1.4.1. Правила за движение, се прилагат санкции за нарушаването им.

1.4.2. Спецификациите и общите устройство на превозното средство и контра четения, контроли (дестинация ключове, бутони, копчета и т.н.).

1.4.3. Как да инсталирате и премахване на алармени системи, естеството и условията на тяхната експлоатация.

1.4.4. Условия на транспортните средства, се грижат каросерията и интериора, запазвайки ги чисти и благоприятен за дълго състояние на работа (не си мият тялото на директна слънчева светлина, топла вода през зимата, незабавно прилага защитни лосиони, течни перилни препарати и т.н.).

1.4.5. Дата на следващото проверка поддръжка, гума за изпитване под налягане, износване на гумите, ъгъла на завиване за свободен ход и т.н. съгласно инструкциите за експлоатация на превозното средство.

1.5. В своята дейност драйвера за доставка се ръководи от Хартата на предприятията, вътрешни правила за труд на деня, тези инструкции, наредби и заповеди на директора.

2. Функции

2.1. Ефективната и безопасна експлоатация на автомобила.

2.2. Осигуряване на правилно техническо състояние на превозното средство.

2.3. Осигуряването на безопасността на поверено имущество, включително колата.

2.4. Осигуряване на спедицията и парцели, функциите на материалите за доставка и поддръжка, както и счетоводни и други. Документи.

3. ЗАДЪЛЖЕНИЯ

За да изпълнява функциите, възложени му шофьор доставка трябва да:

3.1. Посочете валиден професионално шофиране гладко, като се гарантира максимална безопасност на пътнически живот и здраве и техническо състояние на автомобила. Да не се използва, освен ако не е абсолютно необходимо звуци и рязко изпреварване колата отпред. Предвиждане на всяка ситуация на трафик; изберете скорост и разстояние, че не допуска възникването на извънредна ситуация.

3.2. Не оставяйте автомобила без надзор извън видимостта и да е минимален период, който дава възможност да се кражба на превозното средство или кражба на каквито и да било елементи от купето. Ако е възможно, да паркираш само на охраняем паркинг.

3.3. Задължително е да се сложи колата на алармата в никакъв случай от салон. Във всички врати трябва да бъдат заключени при шофиране и паркинг. На излизане на превозното средство (кацане), трябва да бъдат проверявани за потенциална опасност.

3.4. Осигуряване на производството на автомобили в гараж / охраняем паркинг на по колата, за да се гарантира безопасността.

3.5. Монитор на техническото състояние на автомобила, за извършване на необходимите дейности, сами по себе си, за да се гарантира неговата безопасна експлоатация (съгласно инструкциите за експлоатация) своевременно да премине поддръжка център и технически преглед. Своевременно прилага необходимо да се осигури правилното състояние поддръжка на превозни средства (регламентирани с нормативни и технически справочна литература за тази кола).

3.6. Осигуряване на своевременно подаване на гориво.

3.7. Поддържайте двигателя, тялото и в автомобила по чисто на.

3.8. Осигуряване на навременна доставка на превозното средство.

3.9. Строго спазване на всички изисквания на Наредбата за отдел, главният изпълнителен директор на компанията.

3.10.Soobschat лидер точна информация за здравето му.

3.11.Ne консумира преди или по време на работа на алкохол, психотропни вещества, успокоителни и други лекарства, повлияващи внимание, реакция и изпълнение на човешкото тяло.

3.12.Ne предотвратят случаи, отглеждащи всички пътници или товари по свое усмотрение, както и всички приложения на превозното средство за лични цели без разрешението на администрацията.

3.13.Ezhednevno поддържа файлове за трафика, маркировка на маршрута, изминатото разстояние, на скоростомера преди заминаване и след завръщането, броят на отработените часове. За да изискват от лицето да използва колата, отбележете в товарителницата.

3.14.Vypolnyat заповеди на директора и главния счетоводител за превоз на стоки, изпълнение и доставка на документи до местоназначението си.

драйвер за доставка, има право да:

4.1. Прави предложения за управление, насочени към подобряване на безопасността и действието безаварийна на превозното средство, както и по всички други въпроси, свързани с прилагането на настоящата инструкция.

5. ОТГОВОРНОСТ

драйвер за доставка е отговорен за:

5.1. За неизпълнение (неточно изпълнение) на техния официален-ност се изисква по силата на това описание на работата, в рамките на ограниченията, определени, разделен на трудовото законодателство на Руската федерация.

5.2. За престъпления, извършени в хода на своята дейност pravonaru-sheniya - в рамките на ограниченията, определени от настоящата административна, наказателна и гражданска законодателство.

5.3. За имуществени щети - в рамките на съществуващото трудово, наказателно и гражданско законодателство.

6. Заключителни разпоредби

6.1. Тази длъжностна характеристика се съобщава на водача доставка за разглеждане от страна на трудов договор.