ПредишенСледващото

I. Обща
За позицията на директор на болница, назначен от висше техническо специалист, висше икономическо или висше юридическо образование с опит в административното тиня икономическа работа в икономически сектори.
Назначават и освобождават от главния лекар на болницата, в съответствие с приложимото законодателство.
Той е зам.-главен лекар на болницата, отговорен за организацията на производството и бизнес дейности и логистична подкрепа за диагностика и лечение процес в болницата.
Е на пряко подчинение на главния лекар на болницата.
В своята дейност се ръководи от действащото законодателство, Устава на Организацията на болнични, заповеди, постановления, решения, инструкции и заповеди на висок здравните органи или по-високите органи на субординация, заповеди и инструкции на главен болница лекаря, тази инструкция.
Поръчки и инструкции на директора са необходими за инженерно-технически и административен персонал на болницата.

II. задължения
1. ръководи производствените единици, инженеринг, технически и икономически болнични услуги.
2. Предоставя:
- ритмично болница работа за сметка на рационално и ефективно използване на нейните икономически, финансови и човешки капацитет;
- работи по проектирането, изграждането, реконструкцията, ремонта и подобряването на болницата, ефективното използване на капиталовите инвестиции и други привлечени средства за тези цели;
- техническото състояние на сгради, инженерни съоръжения, оборудване, инвентар и оборудване, както и тяхната безпроблемна работа;
- спазването на санитарните норми и правила за проектиране и експлоатация на сгради и съоръжения, оборудване, както и на изискванията на санитарно-хигиенни и противоепидемичния режим;
- непрекъснато снабдяване на болниците с необходимите материални ресурси и медицински консумативи, технически и икономически цели;
- кетъринг персонал и пациенти;
- управление одобрена документация, която осигурява навременна информация и статистическа отчетност;
- записи на резултатите от неговите технически персонал, контрол на текущата дейност;
- подобряване на условията на труд и почивка на персонала;
- спазването на правилата и нормите за охрана на труда, безопасността и противопожарна безопасност.

III. права
Болница директор има право да:
1. за взаимодействие с местните власти, други стопански субекти, за решаване на въпроси, свързани с неговата компетентност и съответните цели и задачи на болницата.
2. В рамките на своята компетентност да сключва договори, да издава задължения и да извършват други дейности, които не са забранени от закона, от името на болницата.
3. За да дават нареждания и указания, за да го подчинен персонал в съответствие с нивото на компетентност и квалификация и да следят за тяхното прилагане.
4. прави предложения на главния лекар на болницата за подобряване на организационната структура на подчинените услуги и подобряване на тяхната дейност.
5. прави предложения на главния лекар на болницата за утвърждаване и налагане на санкции на своите подчинени.
6. За да правят предложения за възлагане на атестационна комисия на друг персонал заустване, за които гама от категории.
7. Вземи информацията, необходима за изпълнението на техните задължения.
8. участва в срещи, проведени в болницата, която ще разглежда въпроси, свързани с неговата компетентност.
9. Направете промени и допълнения към отговорностите на подчинените служители, за да го консултации с комисията за профсъюз, в съответствие с приложимото законодателство.
10. Ако е необходимо, да даде указания на подчинените служители, заобикаляйки техните преки ръководители, но последния уведомяването да се провери в изпълнение.
11. Взема решения в рамките на своята компетентност.

IV. отговорност
Той е отговорен за установяване на неизпълнение на задължения в тази инструкция и вътрешните правила на болницата; бездействие и неспособността да се вземе решение в рамките на своята компетентност.