ПредишенСледващото

в съответствие с правилата на предпазни мерки за експлоатация, защита на труда и пожарна безопасност при обслужване на оборудването на лабораторията "юриспруденцията" на отдел

За да работите лица допускат в лабораторията, последната инструкция на работното място обучен в безопасни работни практики и заверени в комисията по квалификация, в присъствието на сертификат за контрол на правилата за защита на труда.

Преди да започнем, моля прочетете задачата с нормативните изисквания за защита на труда и противопожарна охрана.

Когато се работи в лабораторията изпълнява само работата поверена на вас.

Не работете с провала на оборудване.

Не нарушавайте себе си и да се спре нарушаване на правилата за защита на труда и противопожарна безопасност и вътрешни правила.

Небрежно боравене с огън може да причини експлозия и пожар.

Пушенето е забранено в университета!

Забранено е да се остане в лабораторията работят сами. Задължително присъствие на втори човек на необходимостта да се осигури работа за помощ в случай на злополука.

Забранено е в лабораторията да се съхранява до леснозапалими материали, огнеопасни материали и експлозиви.

Забранено е да бъде в лабораторната престилка, както и да се съблече, затворете палта, шапки, шапки оборудване.

Осигуряване на всякаква възможна помощ на някой, който е претърпял в лабораторията и да информира главата. отдел или управителя. лаборатория.

При получаване на наранявания веднага да се медицински център и да каже на мениджъра. отдел или управителя. лаборатория.

В края на подредено на работното ви място.

Виновен за нарушаване на изискванията на тази инструкция, се наказва съгласно приложимото законодателство.

2. Отговорност и задължения на членовете на катедрата

Началник отдел е отговорен за организирането и провеждането на отдела и в лабораториите на заетостта и труда, в съответствие с изискванията за опазване на труда. Той е длъжен да:

предприеме всички необходими за създаване на безопасни условия на труд и заетост мерки, както и мониторинг на прилагането на установените правила, правила и разпоредби за защита на труда.

организира обучението, научните изследвания работи само с съответно оборудвани за тази цел лаборатории, които отговарят на правилата и разпоредбите за защита на труда и противопожарна безопасност и хигиена на труда.

предлагаме всички видове произведения, включително тези произведения, които се извършват от студенти инструкции относно мерки за сигурност, за да се гарантира тяхното изготвяне, съгласуване и одобряване, както и организира контрола на тяхното изпълнение.

организира обучение и годишна заверка на електрическата безопасност на работниците и служителите, които извършват работа в лабораторията.

разработване на които да бъдат включени в плана мерки за защита на труда и споразумения за безопасност на труда и организира изпълнението на тези мерки.

провеждане на разследвания на произшествия и да вземат мерки за отстраняване на причините за тях.

Ръководител на лабораторията е отговорен за правилното функциониране и безопасността на обслужване лаборатория оборудване,

осигуряване на безопасна работни места, оборудване и санитарен лаборатория за обучение;

организира настаняването на оборудване в съответствие с приложимите правила и разпоредби за защита на труда и противопожарна безопасност и хигиена на труда;

организира навременна превантивна поддръжка на електрически съоръжения и лаборатории;

инструктира и влак преподаване художници, техници безопасни работни практики и да се следи за тяхното спазване на правилата и нормите за пожарна безопасност и електрически; за осигуряване на безопасни условия на труд, организация, чистота и ред в лабораторията, работилницата и килера на отдела, за да се избегне претрупването и елементарно работни места;

ги държи в добро състояние и правилно поддържане на оборудване, инструменти, уреди и индустриално оборудване в лабораториите.

следват нормалното осветление на работните места.

да следи правилата за достъпност и безопасност за защита на труда и противопожарна безопасност в лабораторията.

Доцент, старши преподавател, асистент са отговорни за правилното организиране и безопасното провеждане на лабораторни упражнения и практически занятия с учениците, за студенти, изпълняващи оперативни правила и норми за безопасност в лабораторни публиката.

инструктира учениците (с даден списък в регистъра на командите на студентите по охрана на труда и противопожарна безопасност в лабораторията на катедрата) на безопасни методи за лабораторни упражнения и практическа работа;

следи за спазването на учениците правилата и разпоредбите за защита на труда и противопожарна охрана;

гарантира правилното организиране на работното място, за да следи за чистотата и реда в лабораторията;

не се допуска извършване на лабораторни и практически произведения на необучени и лошо усвоили изискванията на правила и норми за защита на труда и противопожарна охрана на студентите, да изиска от учениците след училище, за да донесат в правилния ред на работните места.

добре да се знае устройството и принципа на техническото състояние на лабораторно оборудване, както и безопасни методи за обслужване;

поддържане на реда и чистотата в лабораторията и на работното място;

проверка на обслужване на техника, и готовност за лабораторни и практически произведения;

ежедневно почистване масата за оборудване и лабораторни от прах и мръсотия, да следи за навременното почистване на лабораторни помещения, проветрете помещението преди лаборатория на обучение;

да бъде в лабораторията и да помогне на учителя в лаборатория (практически) работа;

запазването на доброто осветление;

извършва превантивна лаборатория поддръжка на оборудването;

съхраняване на техническата документация за оборудването;

своевременното доклад на главата. лаборатория на всички повредено оборудване и да вземат мерки за премахване на установените недостатъци.

Организация на работното място

оборудване на работното място следва да се изисква само за извършване на тази дейност;

поставете лампите, така че работната зона е добре осветена, а спиралата не се вижда.

Защита срещу токов удар

При констатиране на нарушения на правилата за електрическа безопасност и противопожарна охрана, трябва незабавно да уведоми ръководителя. лаборатория, а в негово отсъствие - на главата. отдел.

Не мърдай или извършване на лабораторно оборудване.

Никога не оставяйте без надзор на оборудването.

При използване на електрическо оборудване в лабораторията поддържа безопасно разстояние от оборудването на радиаторите и други метални тръби и съобщението (1.5 гр.).

Твърдо не забравяйте, че след спиране на тока с обслужващи оборудването, той може да бъде представен отново без предупреждение, така че бъдете внимателни в такива случаи, изключете уреда от електрическата мрежа.

Правилник за пожарна безопасност

ги държи в добра изолация на силови и осветителни мрежи;

гарантира, че всички помещения първични пожарогасителни агенти (химични или пожарогасители с въглероден двуокис, азбест, и смятат, одеяла);

коридори, пешеходни алеи, основни и аварийни изходи, стълбищни клетки трябва да бъдат свободни и да не се пречи по никакъв начин;

Забранено е използването на дефектни електрически проводници и оборудване, за да се използват електрически уреди без изолационни и огнеупорни опори;

ден преди затваряне на лаборатории и други съоръжения за обучение и производствени опасност от пожар трябва да се провери ръководител на лабораторията, натоварена с лабораторията, всички забелязани недостатъци бяха коригирани преди приключването на помещенията;

напускане на лабораторията, изключете електрическите прекъсвач и осветлението се включва;

Свързани статии

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!