Изпратете добра работа в базата от знания лесно. Използвайте формата по-долу

Студенти, докторанти, млади учени, които използват базата от знания в техните проучвания и работи, ще бъда много благодарен.

Министерството на образованието и науката

Федералната държава автономно учебно заведение

Висше професионално образование

"Руската държавна професионално педагогически университет"

студент група SRC-202 ЕО Медведев

Доцент по КП

мед кандидат. AG науките Deminov

1.1 Характеристики на възрастен

Списък на източниците и литература

Обект на изследване - в напреднала възраст.

В съответствие с предназначението в хода на тази работа на следните задачи:

1) За да се характеризират Възрастният човек в Руската федерация;

Курсова се състои от въведение, две глави, заключение, списък с препратки и източници.

Отивате в група от възрастни граждани често изпълнени с напрежение, тъй като се променя нейната роля в обществото, неговата цел в живота и ценностни системи, промяна на външността си като цяло. Поради факта, че преди това са били свързани с обществото чрез активна заетост, производство и социални дейности, вече е често те губят връзката до степента, в която те ги взе. Пенсиониране главно възприемаме тези много болезнено, чиято работа е високо ценена в миналото, но сега е загубил бившия стойност. Опитът показва, че разликата в заетостта на гражданите се отразява отрицателно на здравето, психиката и жизненост. Това е логично, тъй като работната е достатъчно полезен за здравето на човека, както психическа и физическа.

Резултатът е по-нататъшно промяна в начина на живот на лицето, което е преминал една група от възрастни граждани. Образът на живота на човек се определя до голяма степен от това как този човек прекарва свободното си време, което е най-възрастните хора и на стареца става много по-дължи на възрастта за пенсиониране. Прави впечатление, че човекът, който е преминал етапа на активната работа на достоен стандарт на живот в напреднала възраст не може да бъде тежко бреме за обществото, а по-скоро обратното -. Асистент в дома или самодостатъчна член на обществото [9]

Един от най-сериозните проблеми е проблемът на стандарта на живот на възрастните хора.

За по-голямата част от възрастните граждани истински източник на доход е пенсията. В този случай, делът на лицата на възраст с доходи под определен за пенсионера (на глава от населението) е над 30%. Делът на бедните семейства на възраст 60-65 години е 26.5%, а сред тези на възраст над 65 години - 53.4%.

Структурата на разходите в напреднала възраст е както следва: 62.9% - разходи за храна, 8% - за промишлени стоки и за услуги - 15%, за лекарства - 14,1%. Тази структура се различава значително от структурата на жизнения минимум за пенсионерите, приети в Руската федерация. Привлича вниманието на по-ниските цени на храна, в сравнение с предписаните правила и нарастващите разходи за лекарства и услуги. [12, стр.99]

Според ISESP RAS да се справят с финансовите затруднения на плана помага възрастните наличност на непълно работно време ферма - 43%, способността да се адаптират към трудностите - 40.5%, помагат на деца - 26.7%, помощта на приятели и роднини - 12,3% [12. c.101]

В Русия, подзаконовите и документите са били създадени, които представляват правната основа за работа с възрастни клиенти, за да се реализират и защитават техните права и интереси.

Според член 41 от Конституцията на Руската федерация, заедно с всички възрастни хора имат право на защита на здравето и безплатно здравеопазване в общински и държавни институции.

Също обявява наличието на квалифицирана правна помощ по чл. 51 от конституция.

В руското законодателство, която изпълнява конституционните гаранции за правата на възрастните хора, Условно следните групи норми:

1) Правилата, които фиксират правата на всички граждани, независимо от тяхната възраст и по този начин особено важни за възрастните граждани;

2) нормите, които пряко се отнасят до правото на възрастните хора и съответните отговорности на тези права на държавни, семейни и недържавни участници;

Възрастните хора са страните от отношения, регулирани от гражданското законодателство на равна нога с всички граждани на Руската федерация. Граждански закони се прилагат еднакво за всички възрастни граждани. Но възрастните хора, поради характеристиките на възраст често не са в състояние да осигури адекватна защита на собствената си и на техните права и интереси, които не са в противоречие със закона.

В гражданското право има редица правила и разпоредби. Което не са насочени към регулиране на отношенията само с участието на по-възрастните хора, но за тях е от особен интерес поради липсата на сигурност. Според наредбата, които се отнасят до задълженията, произтичащи от договори и постоянна пожизнена пенсия, доживотна поддръжка на негова издръжка, доверително управление на имущество. [7]

За хора с увреждания са лица, които са достигнали общия предвиден от законодателството на Руската федерация пенсионна възраст, или са с увреждания групи I и II.

Нужди във всеки отделен случай се определя в зависимост от конкретните обстоятелства. По принцип, като основният критерий е цената на живот.

Размерът на поддръжка трябва да се гарантира, че лицето, което твърди, че ги получават, доходите в размер на екзистенц-минимума, но също трябва да бъдат взети под внимание, както и на възможните допълнителни разходи, по-специално по отношение на лица от старост, защото те често се нуждаят от постоянни грижи. [14]

От лични отношения на Семейния кодекс на Руската федерация идентифицира само правата на баби и дядовци и други роднини, за да общува с детето. [8]

Защита срещу домашното насилие за възрастните хора е предвидено от закона, освен в случаите, когато насилието става наказателен характер.

Сегашното състояние на законодателството на жилища на Руската федерация, която засяга интересите на голяма част от възрастните хора, не може ефективно да реши проблемите на възрастните хора чрез правни норми, тъй като законодателството на жилища се различава декларативни разпоредби, разпространението на общи правила, липсата на преки правила за действие.

В момента правната уредба на здравеопазването към специфични групи от възрастни граждани, извършена по отношение на ветераните. Федералния закон "За ветерани" не само въведе концепцията, но също така е описано подробно групата за рационализиране на доставките и здравето на наркотици грижи. [6]

- развитие на превенцията за елиминиране на негативните последици от остаряването и програми за пенсиониране;

Въз основа на тази технология, чрез които се продават на законните интереси на възрастни граждани и защита на техните права трябва да бъде на базата на следните изисквания:

-- да предупреди за причините, поради които могат да причинят проблеми за възрастни граждани;

-- подпомогне практическото прилагане на правата и законните интереси, даде възможност да изразят по-възрастните хора;

-- да се съобразят с равенство в разпределението на грижи за възрастни хора;

-- насърчаване на развитието на самопомощ и взаимна подкрепа на възрастните хора;

Основните цели на Центъра:

1) Идентифициране и differentsirovanny водене възрастни хора, нуждаещи се от социални услуги. помощ, както и определяне на необходимите си форми;

2) практическото прилагане на законодателството, свързано с организации на възрастните хора;

6) Предоставяне на юридически, медицински, културни и социални и психологически услуги, организацията на работа е възможно за заинтересованите възрастни граждани, храна. [11]

поддръжка Priem се извършва въз основа на личната прилагането на гражданина или отчети cotrudnikov клиники, роднини или съседи. Потенциал за обслужване на клиенти е насочено към мястото zhitelstva център служител да проучи условията prozhivaniya vyyasneniya статус и здравословно състояние и идентифициране на видовете помощ, необходими, kotoraya може да бъде, както следва:

1) Доставка на обеди дом, магазин за хранителни polufabrikatov, ppodovolstvennyh стоки, необходими индустриално основни стоки, лекарства;

2) Помощ в podderzhanii лична хигиена;

3) Плащането на комунални услуги;

4) Oformlenie документи, включително документи, необходими за установяване на настойничество и попечителство;

5) Запис на Priem за лекари и okazanie помощ посещение в клиниката;

6) Съдействие при organizatsii почистване и ремонт на жилища.

1) Осигуряване на дрехи, обувки и d.puguyu predmetami важното, безплатни топли ястия или produktovymi комплекти;

2) Sodeystvie осигуряване на временен подслон и заетост;

3) ОРГАНИЗАЦИЯ спешна медицинска и психологическа помощ;

Възрастните хора са тези, които са на възраст между 61 (мъже) или 56 (за жените) и 75 години между тях. Поради факта, че обикновено по това време има достъп до държавна пенсия и намалена трудова дейност означава, физиологичните и психологическите промени в тялото, има специфични проблеми, свързани не само с тези хора, но и обществото като цяло.

Ето защо на обединените нации през 1984 г. в Първата световна асамблея по въпросите на застаряването е провъзгласена следната разпоредба: "Страните се събраха на Световната асамблея по въпросите на застаряването признае, че качеството на живот не е по-малко важно от дългата си продължителност, и поради това, че застаряването трябва да бъде, доколкото е възможно, да си позволят да живеят в собствените си семейства и общности продуктивни, здрави, безопасни и отговарят на живот и да се считат за неразделна част от обществото. " Това събрание даде тласък за развитието на национална политика по отношение на възрастните хора в много страни, включително и Руската федерация, от момента на неговото образуване.

Поставен Allbest.ru