ПредишенСледващото

Противниците разделение квалификация за Шампионската лига на пътя Шампионската и Път лиги все повече и повече, но основното събитие не е проблем.

Подкрепя инициативите на УЕФА в последно време - една неблагодарна задача, но ще се опитам.

В деня преди мача, много видях римската "Лацио" и Leverkusen, "Байер". 90 минути жестоко стръмен сеч завърши с минимална победа, "Лацио" в игра, в която всичко за сметка няма да е неочаквано. Преди крака завръщане в Германия през тази двойка нищо не е решено, и че няма да бъде решен, дори и ако един от състезателите спечелиха два или три цели - да получи първия мач, така turretless.

Но един от тези клубове все още трябва да лети. И в игра в Шампионската лига или албански "Skenderbeu", или ужасно, просто ужасно Загреб "Динамо", който е само по случайност и лош късмет общо норвежки "Молде" в Европа отлетя кръг по-рано.

Като се има предвид, че в Шампионската лига не играе повече, и един от чифт "Валенсия" - "Монако", след като падежът на спора за необходимостта от Шампионската Way в квалификационния турнир. Противниците изкуствено разделение квалификационен тече много и има възможност, че след мач-реванш в Леверкузен и Монте Карло те ще бъдат дори повече. За мен това изглежда прав дивизия, въпреки че не е съвършен до края.

Тръмп опоненти на отделяне на пътя на квалификации, придобити в последния сезон, когато всичките пет победители на пътя Шампионската завършиха на последно място в своята група, като набраните в пет от 14 точки от възможни 90 в чужденец голова разлика 16:76. Въпреки това, ние не трябва да забравяме, че сред тези пет отбора са "Лудогорец", които затварят пътя към плейофите, "Ливърпул", "Малмьо", на 90 минути задушат жилища в сила по това време финалист "Лека атлетика" турнири, а "Марибор" за пръв път играе наравно с "Челси", "Шалке 04" и "Спортинг". Да, ние не успя напълно и БАТЕ АПОЕЛ, пропуснати двойни 36 гола в 12 мача. но преди тези клубове могат да направят някакъв шум в Шампионската лига, само защото на пътя преминава през шампионите.

На второ място, екипът премина групата по пътя на лигите, повече от представителите на пътя Шампионската, но не и по-силни от тези, избрани от групата директно. Дори представители на начина, по който лиги шест години не е отбелязан в груповата фаза на повече от 50% точки (45.7% срещу 24% за победителите пътя Шампионската), малко над 50% отидоха до плейофите, а само осем пъти от 30 тези клубове Те спечелиха своята група. В същото време през последните шест години, по пътя на лигите са толкова сериозен отбор като "Бавария", "Лион", "Милан" и "Шалке" и "Арсенал" е бил регистриран в осминафиналите на Шампионската лига квалификация.

И накрая, като че ли може да звучи сантиментално, е необходимо да се напомни за титлата на турнира. Шампиони на техните страни трябва да получават определени предпочитания, тъй като това е Шампионската лига. Ясно е, че дори и на 10-ия отбор първенството на Испания или Германия е по-силна шампион на Кипър или България, но смисъла и идеята на Шампионската лига ще бъдат загубени, ако не се отнемат най-добрите в собствените си страни, а просто най-добрите в Европа. Конкуренция на най-добрите в Европа може да се нарече Суперлигата топ-5 държави, но не и в Шампионската лига в Европа. "Ливърпул", който е играл в последния сезон на Шампионската лига, последно спечели купа в Англия преди 25 години, "Байер", действаща в постоянна конкуренция, спечели германския шампионат точно нула време. Условията на идеологията на титлата на турнира те предпочитат "Марибор" или "Малмьо"? Искате ли да играете в Шампионската лига - се стремим да бъдем по-горе силната си шампионат.

Миналия сезон беше съвпадението на тегленето - четири отбора, лиги последните Между другото, се вписват в две групи, както и пет носителки на пътя Шампионската разположени равномерно в груповата фаза, кротко, която играе ролята на аутсайдери си квартети. Поставя под въпрос точността на присъствието на шампиони Между другото, ние сме в полза на още по-голяма диференциация в европейския футбол. Преди 12-13 години, първият груповата фаза на Шампионската лига играят същите победителите първенства на Норвегия, Австрия, Израел и Чехия, но след това "Розенборг" и "Спарта" може да играе на равни начала с "Бавария" и "Реал", а сега и това Трондхайм и Прага могат само да мечтаят. груповата фаза на Шампионската лига с формат 32 участника не направи по-слаб от присъствието на "Skenderbeu" и БАТЕ, но фактът, че в продължение на 15 години, грантове са станали по-силни, за сметка на общата средна отслабването на европейската класа.