Национален отбор по футбол на Бразилия

Бразилия национален отбор по футбол - единственият отбор, който не е пропуснал нито един единствен краен етап от Световното първенство. Тя - единственият, който спечели световната титла пет пъти. В допълнение, в банка "Селесао" Има два комплекта сребърни медала, два - и един бронзов - за четвъртото място през 1974.

Първият му мач, който носеше приятелска статус, национален отбор на Бразилия се проведе през 1914 г. срещу английския клуб "Exeter City", тя печели с резултат 2: 0 (според други източници мача завършиха наравно, 3: 3). Въпреки това, до по-сериозна победа е все още далеч в света. В много отношения, тя е затруднена от объркване сред лидерите на местните футболни федерации в страната.

Каквото и да е, в първенствата на 1930-те и 1934-те години, бразилците от турнира, след като на първия тур. През 1938 г. отборът е показал значителен напредък и уверено спечели бронзов медал. И Леонидас да Силва влиза в историята като първия играч, който вкара четири гола в мачовете от Световната купа.

През 1954 г., тя се проведе в швейцарския шампионат дойде актуализираната отбор с група от добри играчи. Въпреки това, в четвъртфиналите на бразилците призна любими на първенството - унгарците с резултат 2: 4, като един от най-лошите игри в историята. Този мач се нарича - "Битката на Берн".

През 1958 г. на първенството в Швеция, бразилския национален отбор изненада мнозина в блестящ стил стана световен шампион. Екипът блестеше играчи като Пеле, Гаринча, Вава, както и много други, включени в историята на световния футбол. Откриването на първенството е седемнайсетгодишно Пеле, който все още се счита за краля на футбола на всички времена.

През 1962 г. в Чили бразилците са били в състояние да повтори успеха си. Най-добрият голмайстор на първенството стана Гаринча, който вкара четири гола. Партньорът му - Пеле се оттегля от шампионата след сериозна травма в една от първите срещи от груповата фаза.

На Световното първенство в Англия през 1966 година "Селесао" Аз съм на изчакване за грандиозен провал. Бразилците се оказаха прекалено трудни за унгарците и португалците, но в предните редици на което играе голяма Еузебио. отбор на Бразилия не успя да преодолее груповата фаза и отпадна от турнира, който се разглежда не само като национална катастрофа. Редица играчи бяха принудени да остане за известно време в Европа, чака не успокояване на ситуацията у дома.

Въпреки това, по време на следващата Световното първенство в Мексико, бразилците, като част от което отново се снима Пеле показа футбол от най-висока класа и спечели всички мачове от шампионата. На финала Бразилия победи на италианския национален отбор с резултат 4: 1.

След "Селесао" за кратко време успя да станат собственици на три пъти титлата на световен шампион, той започна дълъг низ от лош късмет.