В Берн, Швейцария и Италия Удине да продължи мача от шестия кръг на кръг за група от Лига Европа в група А. Махачкала "Anji" в мач, който трябваше руски стойността на клубния турнир, дава "Йънг Бойс" - 1: 3.

Среща в областта на покритата със сняг Берн стадион са към сблъсък, въпреки трудните условия. В края на първото полувреме, съперниците са превърнати шансовете ни в цели: 38-та минута Зарате се възползва от сътресенията на вратата Gabulov и бутна топката в мрежата, а в добавеното време Ахмедов ясно разпродаден един по един. Заслужава да се отбележи, че и двата гола недоволни пропуснати команди, които вярват, че голове, вкарани от засада положение.

След почивката, по-мотивирани, "Йънг Бойс" веднага премина защита "Anji", Костанцо и втори път удари Gabulov - този път от наказание. След това, противниците продължават да се състезават в един отворен футбол, но четвъртото попадение в тази среща е да отбележат в окончанието - Гонзалес наказва разкрие "Anji" в контраатаките. Не доволни феновете на "Anji" и нападателят Ласина Траоре, който в средата на втората половина на втори жълт картон за гмуркане и спорове с рефера и беше изгонен. По този начин, на Кот д'Ивоар няма да помогне на отбора си в първия мач от 1/16 финалите на Лига Европа.

В друга среща, "Ливърпул" с минимален резултат победи "Удинезе" и заедно с "Anji" е издаден в плейофите на турнира.

лига Европа
Група А
6-ти кръг

Йънг Бойс (Берн, Швейцария) - Анжи (Махачкала, Русия) - 3: 1
Цели: Zárate, 38 (1: 0); Ахмедов, 45 + 2 (1: 1); Costanzo, 52 (2: 1); Gonzalez, 90 (3: 1).
Картички: Гонзалес, 90 + 1 - Карлос, 8; Траоре, 33; Tagirbekov, 48.
Изтриване: не - Траоре, 69.

Удинезе (Удине, Италия) - Ливърпул (Ливърпул, Англия) - 0: 1
Цели: Хендерсън, 23 (0: 1).
Предупреждения: Fabbrini, 17; Pasquale, 67; Agyemang-Badu, 80 - Suso. 36; Allen, 71; Карагър, 82.
Отстраняване: Pasquale, 79 - не.