5 въпроса за

Трябва ли Podchufarova?

Волков отново взе за националния отбор, защото на Shipulina?

Алексей Волков - истински късмет, първо се удари в олимпийската щафета квартета, за довършителни работи няколко дни преди 64-то място в индивидуалното състезание, където е "спестяване на енергия". В резултат на това: заглавието на олимпийски шампион. През миналия сезон той е "качество" биатлонистка от гледна точка на изпълнения на най-високо ниво: прекарал само шест състезания в биатлона елит и стана световен шампион. Можем ли да го наричаме щастливо стечение на обстоятелствата? Не, разбира се, тъй като най-силната късмет. Без да засягат съществото на спортист, но предположи, че без реле световно първенство злато не може да види Волков място в топ осем биатлон отбор. И няма да го спаси дори рекордните седем победи на Европейското първенство и купа IBU, защото съотношението съответстваща на турнира. Yugorchanin все още продължава да се възприема като "ремарке" Антон Shipulin, който се покланя на съотборника си в групата на обучение.

30-годишният вместо 23 години Kaysheva. Сериозно?

Възраст - любимо тема на феновете на биатлона. Вечният поговорка: "Какво значение има кой е в националния отбор ще заема 60-о място - 20-годишен или 30-годишен? Но младият написали опит. " Но треньорите са по-скъпи и абсолютно обективни и в някои случаи дори демократични понятия: ако bitlonistka в състояние да влезе в екипа на старото 28-30 години, укрепен там, а след това още един, и спечели шампионата на Русия, за това, което го изключва?

Най възраст в осмицата - Стар Ирина (29), Катрин Yurlova (32) и Ирина Uslugina (почти 29). И ако не за стария въпрос, а след това Yurlova пропусна сезона поради раждане на дете, но спечели шампионата на Русия, както и Uslugina, който веднъж влезе в топ 15 на Световната купа. Kaysheva същото изпълнение, сключен на Световното първенство по нищо не отстъпва на една и съща Usluginoy - тя спечели 40 точки в шест състезания до 78 точки в 14 започва. Но шампионат Уляна страната никога не се качи на подиума - и това е, очевидно от решаващо значение. За екип, който да бъде достатъчно млади, ние също трябва да победи 30-годишните.

А къде е сляп?

Алекс Slepov няма да даде в своите 30 години. И ако Yurlova две победи в шампионата на Русия помага на екипа да получите в списъка, след това Slepov, спечели три, не. Той имаше смачкана сезон поради тежко заболяване, така че всички спортист захранващия хвърли първенството на Русия. Той откровено призна, че иска да влезе в екипа да се подготвят за новия сезон в най-добрите условия, които са на разположение на членовете на екипа. Но Stakhanov идиот треньори не е забелязал: изборът е направен в полза на Юри Shopin. Slepov губещ във всички състезания от националния шампионат и стана 79-ата в цялостната Световната купа.

Като част от не бебе. Това означава, че тя няма да бъде по време на Олимпиадата?